Jump to content



Τι να κανω (αναβαθμιση...)


Cyber_Cookie

Recommended Posts

Εχω 280 ευρω... (πανω κατω) :) . Τι να τα κάνω? Να αναβαθμιστω σε 1)6600γτ,

2)πρεσκοτ 3,0(η 3,2),

3)Α64 3000 754 με μητρικη

4)να τα κρατησω και να πάρω αργοτερα (βλ Οκτωβρης) (που θα χω μαζεψει και πιο πολλα) κατι με DFI και SLI...?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε καλύτερα ένα τριήμερο στην Θεσσαλονίκη... Εγώ αυτό θα έκανα... Ή έστω φάτα σε μπουγάτσες. Έχετε καταπληκτικές στις Σέρρες.

Ναι...

Θα σου έλεγα να πάρεις κάνα 2 σκηρούς να του βάλεις σε RAID-0. Aν πάιζεις πολλά παιχνίδια μπορείς να πάρεις κάποια 6600GT ή 6800 απλή σε AGP. Aν όχι, χτύπα μια μητρική 939 και έναν Α64 3000+.

Στην τελική, εσύ ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

με 280, θά έπερνα Lian Li PC70 που κάνει 230 και τα υπόλοιπα θα τα έκανα :055: ρούχα. :055:

[off topic]

Γυναίκα που θα ξόδευε το 82% του budget σε PC και ΜΟΛΙΣ το 18% σε ρούχα...

Κύριοι, έχουμε ένα μοναδικό φαινόμενο μπροστά μας!!! :036:

:060: y3k :060:

[/off topic]

Link to comment
Share on other sites

Με την συνθεση που βλεπω το καλυτερο ειναι να πας σε mobo + cpu!

Και μνημη εχεις και καρτα γραφικων εχεις αλλα αυτος σου ο celeron....

Απορω πως το κρατησες τοσα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα εναν Α64 3200+ και αντιστοιχη μητρικη παρεα με καμμια 6600Gt. Ολα αυτα θα κοστισουν περιπου 450-480€. Εχεις ηδη τα 280€, μερος των εξοδων μπορει να καλυφθει πωλοντας τα παλια, και ολο και κατι θα μαζεψεις για συμπληρωμα...

Το www.skroutz.gr μπορει να σε βοηθησει να εξοικονομισεις καποια €...

Link to comment
Share on other sites

Με την συνθεση που βλεπω το καλυτερο ειναι να πας σε mobo + cpu!

Και μνημη εχεις και καρτα γραφικων εχεις αλλα αυτος σου ο celeron....

Απορω πως το κρατησες τοσα χρονια!

Από τον Σεπτεμβρη τον έχω. Και γιατί? Γιατι κάηκε ο Μπαρτον λόγω ΔΕΗ και δεν είχα πσ. Τον πηρα μεσω γνωστου σε τιμη χονδρικης.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε καλύτερα ένα τριήμερο στην Θεσσαλονίκη... Εγώ αυτό θα έκανα... Ή έστω φάτα σε μπουγάτσες. Έχετε καταπληκτικές στις Σέρρες.

Ναι...

Ειδικα ενα μπουγατσατζιδικο (δεν κανω διαφημηση) το "ΧΡΥΣΟ" είναι ισως το καλυτερο στον κοσμο... με 280 ευρω εκτος απο μπουγατσες και τυρόπιτες θα έχω και την σερβιτορα (λολ) στο τραπεζι μου... :042: :042: :042: :042:

Σα δε ντρεπεστε λεω γω! τι σκεφτήκατε ρε?!?!?!??!!?

Για να μαζέυει τα ψιχουλα και τις χαρτοπετσετες.!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τον Σεπτεμβρη τον έχω. Και γιατί? Γιατι κάηκε ο Μπαρτον λόγω ΔΕΗ και δεν είχα πσ. Τον πηρα μεσω γνωστου σε τιμη χονδρικης.

Και πολυ τον κρατησες φιλε! Τουλαχιστον αυτοι οι celeron σηκωνανε αρκετο o/c για τα δεδομενα τις εποχης και ετσι δεν εισαι με τη μαμισια ταχυτητα... :002:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχεις τώρα αλλά ακόμα και σε Α64 754 να πας είσαι πολύ καλύτερα και 8α το βρεις σε καλή τιμή. Οπότε για μένα για Α64. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα...

Link to comment
Share on other sites

όντως ο Α64 754 είναι πολύ καλός αλλά δεδομένου οτι οι μητρικές 939 αναβαθμίζονται και σε Dual Core μια μητρική 939 πιστεύω είναι πιο έξυπνη αγορά. Εκτός και αν βρει κάτι πραγματικά πολύ φθηνό από μεταχειρισμένα οπότε αξίζει. Αρκεί να μην υπάρχει ενδιαφέρον για PCI-e.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πρότεινα άθλον 64 σε socket 754.. Μονο 939.Πάντως εγώ θα σου πρότεινα VGA, αλλα το κακό είναι ότι θα είναι AGP και σε μελλοντική αναβάθμιση σου ίσως να θέλεις PCIe.Αλλιώς πάρε κάτι σε 939 δεν είναι πολύ ακριβοτερος από 754!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κράτα τα λεφτά σου, εαν δεν έχεις να πάρεισ 939 μην πάρεις 754 (μπλιαχ) πάρε κάτι που θα σε κρατήσει, και όχι μετα απο 3-4 μήνες να θές πάλι αναβάθμηση.

<ασχετο> jimmyfox το :060: :007: Lian Li :007: :060: δεν έχει σχέση με τα pc, είναι απλά πάθος :060: δεν μπερδεύτικα indiana είδες ;) </ασχετο>

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.