Jump to content


Ποιον επιτραπέζιο DVD-DIVX player να αγοράσω


P_M

Recommended Posts

Το παλιό μου dvd μου άφησε χρόνους οπότε πάμε για νέο.

Ποιο προτείνεται σε τιμή μέχρι 200 ευρώ.

αυτά που θέλω από τον player είναι τα εξείς.

GMC-Q.PEL DIVX POST PROCESSING

SUPPORT DivX VERSION 3.11/4.X/5.X

XVID

COAXIAL OUT

OPTICAL OUT

SCART

DVI

υποστίριξη ελληνικών υπότιτλων.

έχω δει αρκετά μοντέλα και έχω μπερδευτεί.

όποιος μπορεί ας βοηθήσει αν μάλιστα κατέχει και κάποιο τέτοιο dvd πιστεύω ότι η γνώμη του θα μετρήσει αρκετά ώστε να με βοηθήσει να διαλέξω

Link to comment
Share on other sites

Παίζει όλα αυτά που ζητάει το παλικάρι...; Αν ναι, είναι καλή περίπτωση. Τιμή;

P_M δες και εδώ

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4615

Νομίζω ότι το έχει ακόμα το MGManager.

http://www.skroutz.gr/index.php?keyword=yamada+6700&order=1〈=gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω δει και γινεται πανικος με το Yamada 6700

για το νεοτερο μοντελο ( αν ειναι νεοτερο) δεν εχο δει κατι ομως

http://www.pixmania.com/gr/gr/90099/art/yamada/dvd-player-mx-105.html#fichetechnique

εχει κατι λαθος και δεν το εχο παρει χαμπαρι? ι απλα δεν εχει τοσα firmware?

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΧ 105 δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου γιατί δεν υπάρχουνε τα εργαλεία (ακόμα) για να το κάνω Greeklish άρα δεν έχει Ελληνικά πουθενά πάνω του. Τώρα για αυτά που θες ένα media pcείναι καλή περίπτωση αλλά ξεφεύγει από την τιμή σου (500 Ε)

Ερώτημα το DVI τι το χιάζεσαι; Η μόνη εξήγηση είναι για βίντεο προβολέα με αυτήν την είσοδο εκτός αν σκοπεύεις να το συνδέσεις με τον Η/Υ

Όσο για το Optical στο 6700 με μια μετατροπή – προσθήκη γίνεται

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου cronos911 το dvd το θέλω για το υπνοδωμάτιο το οποίο σκέφτομαι μετά το καλοκαίρι να χτιπησω και μια lcd tv .( μην μου πεις γιατί δεν παίρνω τότε το dvd , έτσι υπολόγιζα αλλά μου χάλασε τώρα και λέω αφού θα πάρω να πάρω ένα που να τα έχει όλα μην το αλλάζω μετά.)

όσο για το σαλόνι πιτσεύω εκεί το htpc είναι ποια μονόδορμος αν τα θες όλα και στην καλύτερη ποιότητα που υπάρχει.

και μία ερώτηση αν τελικά πάρω το mx105 θα μπορέσεις να το φτιάξεις από ότι κατάλαβα άμα το πιάσεις στα χέρια σου ε?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πάω πασω για το DVI

Όσο για το ΜΧ-105 ακόμα δεν υπάρχουνε τα κατάλληλα εργαλεία (από την ανεπίσημη ομάδα πάντα γιατί από την επίσημη ξέχνα το) για να μπορούμε (όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι) στο λογισμικό του.

Να δούμε τώρα που κυκλοφόρησε η έκδοση 2 (η πρώτη επίσημη έκδοση μετά την κυκλοφορία του) για το 105 πόσο χρόνο θα χρειαστούνε να το σπάσουνε

Link to comment
Share on other sites

Το pioneer DV-575 έχω, έχει όσα λες εκτός από DVI. Εκπληκτικό μενού, εξαιρετική εικόνα. Τους υπότιτλους στα DIVX (όταν ακόμα έφτιαχνα από δαύτα) τους ενσωμάτωνα στην ταινία και τους έπαιζε μια χαρά. Τώρα για να τους προσθέτεις εσύ δεν ξέρω να σου απαντήσω αν όντως τους παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.