Jump to content


Intel 865 (Θα τηγανίσω αυγό!)


mobmaniac

Recommended Posts

Γεια σας!

Έχω ένα Motherboard της Intel (865) το οποίο αρχίζει να ανεβάζει θερμοκρασία το chipset (System zone2 το λεει το Intel Active Monitor) και βαράει κουδουνάκι! (στους 55 βαθμούς) :067:

Και όλα αυτά χωρις να κάνει τίποτα το ιδιαίτερο! Μετα απο κανενα 2ωρο να παίζει ένα Winamp ένας IE και ένα word, αρχιζει… :021:

Έχει P4 3.0GHz

κάποιος να δώσει τα φωτά του?

έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

το ΜΟΒΟ το εχω αλλαξει 2 φορες και δεν αλλαξε τιποτα!!!

λες να ειναι μουφα αυτα που λεει το Active Monitor? δεν μου κανει για 55 βαθμους (με το χερι)

ειπα οτι ειναι μαρκας INTEL!

"INTEL 865GB"

Link to comment
Share on other sites

το ΜΟΒΟ το εχω αλλαξει 2 φορες και δεν αλλαξε τιποτα!!!

λες να ειναι μουφα αυτα που λεει το Active Monitor? δεν μου κανει για 55 βαθμους (με το χερι)

ειπα οτι ειναι μαρκας INTEL!

"INTEL 865GB"

EEEE... Μάλον! το BIOS τι λέει??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι η θερμοκρασία του system zone 2 δεν είναι του chipset αλλα είναι μια περιοχή πολύ κοντά στα MOSFETS.Οποτε τώρα με το καλοκαίρι δεν είναι και τόσο τραγική με P4.Έχεις κανένα κάνω ανεμιστήρα να βγάζει αέρα έχω από το κουτί?Στον celeron D η ίδια θερμοκρασία σε IDLE είναι περίπου στα 40βαθμούς στην ίδια μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.