Jump to content



Sata Controller και bus revision??


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, αγόρασα έναν sata maxtor 200gb κι έναν sata controller γιατί η m/b μου λογω παλαιότητας δεν υποστηρίζει sata. Λοιπόν τα εγκαθιστώ στο κουτί, το booτάρω και δεν αναγνωρίζει τίποτα, λες και δεν έχω βάλει τίποτα.Αλλάζω pci slot του sata controller και πάλι τίποτα, ανύπαρκτα, μέχρι και το sisoft sandra έδειχνε τα pci slots κενά. Κοιτάω το manual του controller και λέει ότι υποστηρίζει PCI bus revision 2.2 ενώ εγώ έχω version 2.1. λέτε να φταίει αυτό? Κοιτάω να δω μπας και με upgrade του bios κάνει upgrade και το bus revision αλλά δυστυχώς δεν το κάνει. Κοινώς έχω φάει πακέτο ή υπάρχει τίποτα που μπορώ να κάνω? HELP PLEASE!!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θές PCI 2.2 / 2.3 όλες οι μητρικές τώρα πια έχουν 2.2 και μερικες 2.3 Θα σου πρότεινα να το δώσεις πίσω το προϊον ωστε να μην πάνε χαμένα τα λεφτά σου...και να πάρεις ένα IDE hdd...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θές PCI 2.2 / 2.3 όλες οι μητρικές τώρα πια έχουν 2.2 και μερικες 2.3 Θα σου πρότεινα να το δώσεις πίσω το προϊον ωστε να μην πάνε χαμένα τα λεφτά σου...και να πάρεις ένα IDE hdd...

μη μου λες τέτοια ρε φίλε, τέλοσπάντων, ξέρεις αν υπάρχουν sata controllers που να υποστηρίζουν 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.