Jump to content



Πληκτρολόγιο καλό


fonzi

Recommended Posts

Κάποτε στην Αγγλία δούλευα σε sun και dell μηχανήματα όπου είχαν εκπληκτικά σε αίσθηση πληκτρολόγια.

Νομίζω ότι γενικά υπάρχουν 2 τεχνολογίες (διακόπτες στα πλήκτρα ή ελάσματα). Πάντως αυτά που προανέφερα ήταν το κατι άλλο. Υπάρχουν εδώ πληκτρολόγια μαλακά και με αίσθηση στο πάτημα?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις σε ένα Πλαίσιο.

Συνήθως έχουν αραδιασμένα πολλά μοντέλα και της Μ$ και της Logitech.

Πάτα πλήκτρα και πάρε όποιο σου γουστά.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει της microsoft αλλά έχει εκείνο το flock μαμώτο... :078: Πάντως είχα δεί σε ένα κατάστημα ένα πληκτρολόγιο που είχε πολύ μαλακά πλήκτρα και μια μπιλίτσα για ποντίκι, και ελειπε το αριθμιτικό πληκτρολόγιο, είχε καταπληκτική αίσθηση... :029:

Link to comment
Share on other sites

Α, τo κουμπί F-lock εννοούσες! Και εγώ νόμιζα ότι εννοούσες θόρυβο στο πάτημα των πλήκτρων.

Που είχα το μυαλό μου? :035:

Και να σκεφτείς ότι έχω το wireless elite desktop της Μ$.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι γενικότερο:

Επειδή ποτε δεν έχω πάρει ασύρματη συσκευή (ποντίκι, πληκτρολόγιο) είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

πχ

1) χάνουν τα ασύρματα ποντίκια σε χρόνο απόκρισης;

2) οι Bluetooth είναι προτιμότερες συσκευές;

3) Υπάρχει κίνδυνος στην υγεία από τις συχνότητες που εκπέμπουν;

Link to comment
Share on other sites

1) απ'ότι έχω ακούσει, ναι (δλδ σε games όσο να ναι...)

2) dunno

3) εγώ λέω όσο λιγότερες ακτινοβολίες τόσο καλύτερα. Η ένταση σίγουρα είναι πολύ μικρή, αλλά σκέψου ότι το χρησιμοποιείς για ώρες κάθε ημέρα

γενικά σε πληκτρολόγια/ποντίκια παίρνω πάντα ενσύρματο (εξάλλου δεν έχει και έννοια να έχει κανείς wireless keyb/mouse αφού είναι πάντα κοντά στην οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.