Jump to content



Εντυπώσεις: Creative Megaworks THX 2.1 250D


beisnikos_spi

Recommended Posts

Μόλις τα πήρα και σας είχα υποσχεθεί να γράψω εντυπώσεις...

Λοιπόν τα ηχεία είναι παρα μα παρα πολύ δυνατά!!!

Δεν παραμορφώνουν όσο και δυνατά να τα βάλεις και η ποιότητα του ήχου είναι ξεχωριστή!

Επίσης μεγάλο ατού είναι η τιμή τους!!!

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους σκέφτονται να αγοράσουν ηχεία 2.1 για το pc τους!!! :039: :039: :039:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τα είχα για 2-3 ημέρες και μετά τα σούταρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου άρεσαν. Το subwoofer ήταν πολύ δυνατό αλλά οι δορυφόροι ήταν πολύ κατευθυντικοί μου φάνηκε. Έπρεπε να ρυθμίζω τους δορυφόρους ψηλά και το woofer χαμηλά και για να ακούγονται καλά τα τραγούδια έπρεπε να φτιάχνω το equalizer από το winamp.

Δεν ξέρω γιατί αλλά προτίμησα τα κατά πολύ ασθενέστερα Soundworks FPS2000 που είχα. Μου φαίνεται πιο ολοκληρωμένος ο ήχος των τελευταίων.

Link to comment
Share on other sites

E με THX πιστοποίηση δεν είναι παράξενο το ότι είναι καλά!

Καλορίζικα.

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου!!! :020:

Όσον αφορά την τιμή τους έκαναν 162,50 τελικό με φπα. τα logitech που είναι κατά 100 RMS πιο "ψωμάκια" έκαναν 180 στο πλαίσιο!!! Αμάν πια αυτή η logitech

Το subwoofer ήταν πολύ δυνατό αλλά οι δορυφόροι ήταν πολύ κατευθυντικοί μου φάνηκε

Τι εννοεις?

Έπρεπε να ρυθμίζω τους δορυφόρους ψηλά και το woofer χαμηλά και για να ακούγονται καλά τα τραγούδια έπρεπε να φτιάχνω το equalizer από το winamp.

Τί κάρτα ήχου έχεις? Εγώ πάντως με μια audigy που έχω είμαι κομπλέ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα τεστάρει με το Soundstorm της Abit NF7-S. Μου φάνηκε πολύ κατευνθυντικός ο ήχος εννοώ ότι σε ένα σημείο του χώρου έκουγες καλά ενώ αν πήγαινες λίγο δεξιά ή αριστερά άκουγες πολύ λιγότερο. Δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα προσωπικά με απογοήτευσαν. Με τα ηχεία που είχα παλιότερα τα οποία είναι μόλις 53W RMS σύνολο τα οποία έχω και τώρα ακούω πολύ πιο ευχάριστα τα μουσικά δρώμενα. Είναι βέβαια 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαια 4.1.

Οπότε δίνουν όγκο στον ήχο και είναι άλλη αίσθηση. Αν έβαζες τα δύο ηχεία από τα παλιά σου μαζί με το sub τους σαν surround και κράταγες τα megaworks για μπροστά κάνοντας και τις απαραίτητες διορθώσεις στην στάθμη του ήχου ίσως και να είχες.... απογειωθεί!!!!

Πολύ δύσκολα περνάς από surround ήχο πίσω στο stereo. Είναι τόσο δύσκολο όσο να ξεχάσεις το stereo και να πας σε mono.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ψιλοασχετη ερωτηση αλλα ψιλοταιριαζει με το thread (lol)

Εχω ηχεια με THX αλλα η καρτα ηχου δεν εχει τετοια πιστοποιηση...

Χανω τπτ ? :p

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε γιατι τα θες.

καθαρα για μουσικη δε νομιζω αξιζει συστημα surround αλλα περισσοτερα rms.

Για ταινιουλες καλυτερα 5.1 και ας ειναι χαμηλωτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.