Jump to content



samsung 1100p plus και είδωλα!


subneo

Recommended Posts

Έκανα όποια ρύθμιση μου ερχόταν στο μυαλό.. κοίταξα το εγχειρίδιο… κοίταξα παντού αλλά αυτά τα είδωλα δεν φεύγουν!

Αν βάλω μικρή ανάλυση (800χ600) είναι όλα τέλεια αλλά αν βάλω παραπάνω έχω αυτό το φαινόμενο… Στα εικονίδια δηλαδή της επιφάνειας εργασίας.. δίπλα από το κάθε ένα υπάρχουν 2-3 διάφανα είδωλα!

Τι μπορεί να φταίει?!? :102:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ναι.. ακόμα έχω την ίδια οθόνη και το ίδιο πρόβλημα και πλέον σκέφτομαι να την αλλάξω με κάποια tft 22”..

Btw.. ξέρει κανείς ποια είναι η native ανάλυση της οθόνης μου η πως μπορώ να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

οι CRT δεν εχουν native αναλυση, δουλευουν σε μεγαλο φασμα.

αυτο που σε ενδιαφερει ειναι το recommended.

Ναι, αυτό εννοούσα, ποια είναι η recommended ανάλυση. 1600x1200@85hz?

Αν ναι, μπορώ να κάνω κάτι να μεγαλώσω τα εικονίδια και τις γραμματοσειρές(?) γιατί σε αυτή την ανάλυση θα είναι όλα μικροσκοπικά…

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεγαλώσεις τα dpi

display properties->settings->advanced->dpi settings@general tab

Το έκανα αυτό αλλά άλλαξε μόνο το μέγεθος τον επικεφαλίδων.

Ούτε τα εικονίδια μεγάλωσαν και όταν πχ βλέπω ένα site, το περιεχόμενο του είναι με πολύ μικρά γράμματα…

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά άλλαξε μόνο το μέγεθος τον επικεφαλίδων.

Ούτε τα εικονίδια μεγάλωσαν και όταν πχ βλέπω ένα site, το περιεχόμενο του είναι με πολύ μικρά γράμματα…

μμ.. περίεργο.. πανε χρόνια απο τότε που έδωσα την crt μου αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό μεγάλωνε τα πάντα..:001:

με τα font sizes στα display properties->appereance & advanced να φανταστώ πως έπαιξες ε?

αν το πρόβλημα είναι μόνο με το ιντερνετ τότε κάθε ιντερνετ περιηγητής έχει ρυθμίσεις για τα φοντς(προβολή,μεγεθος κειμένου).

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά άλλαξε μόνο το μέγεθος τον επικεφαλίδων.

Ούτε τα εικονίδια μεγάλωσαν και όταν πχ βλέπω ένα site, το περιεχόμενο του είναι με πολύ μικρά γράμματα…

Κρατόντας πατημένο ctrl και περιστρέφοντας τη ροδέλα του ποντικιού αλλάζεις μέγεθος στην γραματοσειρά του explorer.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.