Jump to content



Το Computer μου..για πείτε λιγο την γνώμη σας ..με ενδιαφέρει


Anti-HerO

Recommended Posts

λοιπόν αρχίζουμε και λέμε

CPU : Intel P4 στα 3.4

Mobo : Asus P5AD2 Premium Wireless edition

Ram : 1536MB DDR-2

Graphics : Asus Gforce Fx6800Ultra

DVD+/- Double Layer

Zalman 7700 Cu Cooler

SunBeam Transformer Case με 5 ανεμιστηράκια

Seagate 200GB Hard Disk

PSU : 460W Silent Fortron

UPS: 500Va line Interactive Merling Green

είναι από τα καλύτερα σύνολα πιστεύω που υπάρχουν..πείτε μου και εσείς την γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε λιγο φιλε.Για ριξε κανα benchmark επεξεργαστη να σου πω εγω αν ειναι καλυτερο απο το δικο μου.Και ξεκολα απο τα Greeklish.Ολοκληρος converter υπαρχει.Η καρτα γραφικων ειναι πολυ καλη,αλλα μη ξεχνας οτι υπαρχουν καποιοι με 2Χσαν τη δικια σου(λιγοι βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

καλο το συστημα σου αλλα δεν λες τι επεξεργαστη εχεις..η μητρικη σου ειναι πολυ καλη καθως και η καρτα γραφικων..βεβαια εχεις πολυ μεγαλη μνημη αν ακαι τοση πολυ αν δεν κανεις επαγγελματικη χρηση του η/υ δεν χρειαζεται κατα την γνωμη μου!α,ο σκληρος ειναι sata ή ide?κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο το συστημα!!καλως ηρθες!!!α!μην χρησιμοποιεις greeklish ή ελληνικα ή χρησιμοποιησε τον greeklish converter

Link to comment
Share on other sites

είναι από τα καλύτερα σύνολα πιστεύω που υπάρχουν..πείτε μου και εσείς την γνώμη σας!

Αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα συνολα που υπαρχουν:

Tyan Thunder K8QSD Pro

4x800 series Dual Core Opteron

16GB Registred DDR

Οτιδηποτε SCSI @ Raid 5

2x6800U ή 2x3D1 (νομιζω οτι σε αυτο το board μπαινει, δεν θα τα χαλασουμε εκει)

PSU Zippy 700W

W/C @ 4 CPUs

Τα υπολοιπα σε αφηνω να τα διαλεξεις εσυ.....

Ε, οχι και το καλυτερο συνολο....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το παλικάρι 14χρονών είναι πήρε νέο μηχάνημα και όπως είναι φυσικό χαίρεται για αυτό. Δε χρειάζεται να του κολάτε. Μια χαρά το σύστημα σου είναι, κάνε και κανα bench να δούμε παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

έχεις καλό σύστημα το μόνο που χρειάζεται τώρα είναι να το σετάρεις όσο πιο καλά μπορείς.

κάνε search στο φοροθμ να δεις πολλά θέματα σχετικά με την επίδοση των υπολογιστών μέσα από τις εμπειρίες των άλλων.....

Link to comment
Share on other sites

Ram : 1536MB DDR-2

είναι από τα καλύτερα σύνολα πιστεύω που υπάρχουν..πείτε μου και εσείς την γνώμη σας!

Λοιπον μια χαρα ειναι το συστηματακι σου αλλα μια απορια:αυτη η μνημη σε ποσα ντιμακια χωριζεται γιατι δεν βλεπω ναχεις dual channel enabled.'H θαναι 3χ512 ή 1χ512 + 1χ1gb οποτε bye bye διπλο καναλι=bottleneck ητοι χανεις σε memory bandwidth.Επειδη μαλλον ισχυει ο πρωτος συνδυασμος παρε αλλο ενα ιδιο 512 με τα υπαρχοντα για να κανεις dc.Προσεξε ομως στο μανιουαλ της μητρικης για τους τυπους μνημης που υποστηριζει με ολα τα σλοτ γεματα (ss-ds).

Link to comment
Share on other sites

...

Εντάξει ... έχετε δίκιο ... δεν είχα δει τα άλλα threads (μου τα έδειξε ο spresv).

Αλλά το παιδί είναι 14 χρονών. Ίσως αυτό να είναι το πρώτο του PC και η πρώτη φορά που μπαίνει στο ίντερνετ από το δικό του και έχει ενθουσιαστεί. Λίγη επιείκεια νομίζω χρειάζεται. Όχι να τον φάμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο η/υ ειναι αρκετα καλος με μονο προβλημα την μνημη κανε καλητερα αυτο που σου ειπε και gfa 3 και πες μας πως το χρησιμοποιεις για να σου πουμε αν χρειαζεται και κατι αλλο ή καποια ειδους ρυθμιση και φυσικα αν ενδοιαφερεσαι για oc πριν μπεις στον κοπο να ρωτησεις κατι δες τα threads των παιδιων που εχουν κανει περι oc και μετα αν εχεις καποια περεταιρω απορια πες την και εμεις εδω ειμαστε και τελος θα ηθελα να σου ευχηθω καλος ηρθες και καλοριζικος ο η/υ σου...!

Link to comment
Share on other sites

δυνατό επεξεργαστη έχει, κορυφαια κάρτα γραφικων μεγάλο δίσκο... δε πιστευω οτι το συστημα του φίλου μας αξιζει καποιων αρνητικων σχολίων εκτός

1)από τη μνήμη που αναγκαστικα δεν είναι dual channel οποτε και του προτείνω όπως και εσεις είτε να αγοράσει άλλα 512 ή να αφαιρέσει 1 diammaki ώστε να εκμεταλευτει το dual channel. Anti-Hero αφαιρόντας 512 από το σύστημα σου θα έχεις μηδεν απώλειες επιδόσεων από τη λιγότερη μνημη και εκτόξευση αυτών από το dual channel. (τώρα στο ποιες θέσεις θα πρεπει να μουν τα dimmakia για να γίνει dual channel θα πρεπει να δεις στο εγχειρίδιο της μητρικης σου)

2)Πραγματικα μιρό UPS...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο μηχανημα! Ποσο θορυβο κανουν ολα μαζι τα ανεμιστηρια? Δες θερμοκρασιες θελω να μαθω πολυ!!! Και οντως ειναι μικρο το ups. Ασε πανω μονο το κουτι πανω. Και ρε παιδια γιατι μου φαινεται μικρο το psu? Ενα 500 πιστευω θα πηγαινε καλυτερα...

Μονο εγω εχω μεινει με εναν τρι-μ***δελο celeron που δεν κλοκαρετε? :(:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.