Jump to content



Αγορά κουτιού!!!


geolast

Recommended Posts

Λοιπόν... Θέλω κι εγώ να πάρω ένα κουτί γιατί αυτό που έχω τώρα είναι μπακατέλα (no name) και το έχω και 2 χρόνια. Βασικό χαρακτηριστικό που θέλω να έχει είναι να έχει 2 θέσεις για 12άρηδες ανεμηστήρες (μπρος πίσω). Τα τεράστια κουτιά τύπου stacker δε με ενδιαφέρουν.

Σκεφτόμουν για antec p160 (pixmania 111 ευρώ) ή ακόμα και το tsunami της thermaltake (e-shop 112 ευρώ). Για πείτε ρε παιδιά καμια γνώμη και πρόταση σε παρόμοιου τύπου κουτιά. Όχι πάνω από 150 ευρώ. Θα με ενδιέφερε επίσης και η γνώμη σας για κάποιο αθόρυβο ανεμηστήρα 12 cm να βάλω στο κουτί που θα πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με αν μπορείτε. Τι προτείνετε; Antec p160, Tsunami, Soprano, HEC 6A19, HEC 6919 ή Cavalier. Το αρνητικό του Antec είναι ότι δεν έχει ανεμιστήρες όπως τα υπόλοιπα.

Έχω το Antec και στην συσκευασία έχει έναν ανεμιστήρα. Θα πρέπει να αγοράσεις άλλον ένα για μπροστά. Eίναι από αλουμίνιο, εκτός από την πρόσοψη που είναι πλαστική.

Aν δεν σε ενδιαφέρουν όλα τα fru-fru του Antec, θα πρότεινα το Hec 6A19. Δεν είναι από αλουμίνιο, αλλά ειλικρινά δεν υστερεί σε τίποτα άλλο.

Έχω στήσει 2 PC σε Hec και το έχω ευχαριστηθεί πολύ. Το μόνο που μπορείς να πεις ότι δεν έχει, είναι αποσπώμενη βάση motherboard.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσο το ψάχνω καταλήγω στα παρακάτω.

Δε μου αρέσει καθόλου το HEC. Σχεδιαστικά-εξωτερικά εννοώ.

Επίσης σα να μου κακοφαίνεται η ιδέα "πόρτα στο κουτί". Δεν ξέρω γιατί. Τελικά με βλέπω για Antec. Κάποιο άλλο τόσο καλό και χωρίς πόρτα;

Η Αντεκ θα κυκλοφορήσει το P180 σύντομα. Ενημερωτικά το λέω. Όχι ότι με ενδιαφέρει σαν κουτί. Εξάλλου είναι τέρας και 16.8 kg γεμάτο...

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεε!!!!!!!!!τι του λετε του ανθρώπου ρε???ακου δω !!!!!!150 ευρώπουλα ε?αχαχ το βλεπεις το logo μου??

||

||

<========= αυτο θα παρεις!!!!εχει 3 των 1,20(2χ1,20 το απλο μοντελο με υποδοχη για αλλο ενα) το καθενα,φωτακια,θερμοκρασιες,χαμος!!απλα κοιτα εδω...Nemesis Elite Editionκαι εδω...Nemesis απλο και εδω...official site!!!απο θερμοκρασιες και τετοια...υπολογισε 10-20c κατω απο αυτες που εχεις τωρα(η gpu μου κατεβηκε 30c!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Kαι παλι λεω πως το tsumani δεν συγκρινεται με κανενα nemesis!

Πολλα φρου φρου και λιγοτερο ποιοτητα!

Χωρις να θηξω κανεναν παντα γνωμη μου ειναι αυτα!

Ετυχε και το ειδα και απο κοντα το emesis και δεν με ενθουσιασε καθολου!

Οσο για τα φωτακια και τις οθονουλες πας και παιρνεις και ενα gatewatch τωρα που επεσε η τιμη του και εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα nemesis που ειδα στο πλαισιο , ειδα ολη τη μουρη του ετοιμη να βγει εξω και απο την καλη μου την καρδια ειπα να το σπρωξω λιγο να παει στην θεση ρου , το ακουμπισα λιγο και κοντεψε να μου μεινει στα χερια, ο πωλητης απο διπλα δεν ειδε τπτ και την εκανα με αλαφρα :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προτεινω το Αντεκ με κλειστα ματια.Λιγοτερο εφφε απο τα υπολοιπα, αλλα ποιοτητα κλασεις ανωτερη.Μην την θυσιασεις για μπιχλιμπιδια θα το μετανοιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλό το Nemesis άλλα... Είπαμε μου άρεσαν τα transformers μικρός άλλά όχι και να τα βάλω πρώτη μούρη στο κουτί μου. :032: :p:D Προτιμώ γενικά κάτι πιο κλασικό. Αν πάρω nzxt θα λέγεται trinity...

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεε!!!!!!!!!τι του λετε του ανθρώπου ρε???ακου δω !!!!!!150 ευρώπουλα ε?αχαχ το βλεπεις το logo μου??

||

||

<========= αυτο θα παρεις!!!!εχει 3 των 1,20(2χ1,20 το απλο μοντελο με υποδοχη για αλλο ενα) το καθενα,φωτακια,θερμοκρασιες,χαμος!!απλα κοιτα εδω...Nemesis Elite Editionκαι εδω...Nemesis απλο και εδω...official site!!!απο θερμοκρασιες και τετοια...υπολογισε 10-20c κατω απο αυτες που εχεις τωρα(η gpu μου κατεβηκε 30c!!!!!!)

Καλό το κουτάκι αλλα δεν ξέρω πόσα DB βγάζουν και οι 3*120άρηδες ???

Δεν θέλω να βγάλω και τα αυτιά μου διοτι μία μέρα μου ήρθε πελάτης με ένα HEC6A19 και όταν το άνοιγα έβγαζε άφθονα DB :095:

Link to comment
Share on other sites

εχεχε οντως τον θορυβο του τον εχει !!!!!3Χ1,20 ειναι αυτοι δε μπορεις να τα θελεις ολα!στο κατω κατω τα βγαζεις και βαζεις καποια πιο αθορυβα!οσο για την ποιοτητα του planetman που το κοροιδευεις αφου δεν το χεις .....μη κρινεις(για να μην σε ειρωνευτω χειροτερα απλα σου λεω αυτο!) :110:

''Kαι παλι λεω πως το tsumani δεν συγκρινεται με κανενα nemesis!

Πολλα φρου φρου και λιγοτερο ποιοτητα!

Χωρις να θηξω κανεναν παντα γνωμη μου ειναι αυτα!

..............και γω μαζι σου!!! :058:

Ναι οσο για την trinity δε το συζητω ειναι τρομερη!αλλα δεν ειχα την δυνατοτητα να την παρω απο εξωτερικο και δεν ειχε κυκλοφορισει και εδω..οποτε Nemesis elite all the way.......οσο για την ποιοτητα μη τρελαθουμε 100reviews ειδα πριν το παρω!ολα συμφωνουσαν στην τελειοτητα της στη κατηγοριας της!εξαλλου και ολα τα υπολοιπα(soprano,shark etc.) και αυτα μεσα στα φρου φρου ειναι νομιζω! :006:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.