Jump to content



Χαλασμένο τυπωμένο κύκλωμα σκληρού


zeppelin01

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Έχω ένα σκληρό Western Digital - WD400 (40GB), του οποίου είναι χαλασμένο το τυπωμένο κύκλωμα. Έχω επικοινωνίσει με την εταιρεία που τον αντιπροσωπεύει και μου είπαν πως δεν υπάρχει αυτό που ζητώ σαν ανταλλακτικό.

Υπάρχουν σ' αυτό το δίσκο σημαντικές πληροφορίες που δυστυχώς δεν είχα προλάβει να τις κάνω backup.

Γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε προκειμένου να βγάλω κάποια άκρη με το θέμα αυτό!!...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αν βρεις εναν αλλον δισκο ακριβως το ιδιο μοντελο να βαλεις την πλακετα του στον δικο σου.

τωρα για αλλον δισκο:

1.αν βρεις εναν χαλασμενο που εχει πρβλημα αλλου π.χ στις κεφαλες αλλα η πλακετα του ειναι καλη,δεν νομιζω να σε βαλουν να τον πληρωσεις κιολας,ψαξε στα μαγαζια

2.αν δεν πετυχει η πρωτη περιπτωση τοτε αγοραζεις εναν ιδιο και κανεις την μεταμοσχευση

3.αν ειναι παρα πολυ σημαντικα τα δεδομενα σου,υπαρχουν εταιριες που κανουν αυτην την δουλεια αλλα δεν ξερω κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Για τις δυο πρώτες περιπτώσεις παίζεται γιατί κι εγώ μια τέτοια ευκαιρία περιμένω.

Όσο για τη τρίτη περίπτωση ασ την αφήσουμε δεν συμφαίρει γιατί ζητάνε λαγούς με πετραχίλια.

Για παράδειγμα η Tic-Tac, όπως και κανα δυο άλλες πούχω ρωτήσει για data recovery, ζητάνε 300 ευρώ!!!

Σ' εχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.