Jump to content



ΚΑΛΥΤΕΡΟ CAPTURE?


ee4649

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΕΧΡΙ 80ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ CAPTURE.ΒΑΣΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΚΑΣΣΕΤΕΣ VHS ΣΕ DVD KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟ.ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ AVERMEDIA DVD EZMAKER USB 2.0 ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ TV ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ 3-4 ΚΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ VHS ΣΕ DVD ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 80 ΕΥΡΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (όπως και πολοί αλλοι θα το κάνουν σίγουρα) σου προτείνω μια leadtek winfast 2000 XP. Είναι φθηνή και με κορυφαίο software (γιατί τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα). Δες για τιμές στο multirama. Εγώ την πήρα 60€.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στις κάρτες TV η εξέλιξη δεν είναι και τόσο ραγδαία σε θέμα hardware. Η Winfast TV2000 Deluxe για παράδειγμα είναι σχεδόν ίδια με την.... Winfast TV2000 που πήρα πριν 4 χρόνια.

Αυτό που συνήθως εξελίσσεται, και λόγο την αύξησης της υπολογιστικής ισχύος, είναι το software.

Προσωπικά θα σου πρότεινα κάποια λύση της Leadtek ή της Terratec έστω και αν οι λύσεις που έχουν στην αγορά, σαν hardware, είναι όχι και ότι ποιο καινούριο. Avermedia σε ένα βαθμό αλλά πολύ περισσότερο K-Wolrd και σία είναι εταιρίες που δεν τους έχω και τόσο εμπιστοσύνη.

Υ.Γ. Αν θέλεις μην γράφεις κεφαλαία. Είναι μεν ποιο εύκολο για σένα αλλά ποιο δύσκολο για αυτούς που διαβάζουν. Επίσης τα κεφαλαία χρησιμοποιούνται για να τονίσουμε κάτι ή… για να βάλουμε τις φωνές!!!!

Welcome to PCTechnology.gr

Link to comment
Share on other sites

όλοι λέτε ότι αυτή η κάρτα είναι η καλύτερη για capture οπότε κάτι ξέρετε

ποια είναι όμως προτιμότερη η WINFAST 2000 XP ή η WINFAST PVR 2000 που έχει γύρω στα 130 euros?

και αν ξέρετε να μου πείτε ποιες είναι οι διαφορές τους.

επίσης αν προτιμήσω την πρώτη να πάρω την expert η την deluxe?ποιες οι διαφορες ανάμεσα σε αυτές τις δύο?

Link to comment
Share on other sites

όλοι λέτε ότι αυτή η κάρτα είναι η καλύτερη για capture οπότε κάτι ξέρετε

ποια είναι όμως προτιμότερη η WINFAST 2000 XP ή η WINFAST PVR 2000 που έχει γύρω στα 130 euros?

και αν ξέρετε να μου πείτε ποιες είναι οι διαφορές τους.

επίσης αν προτιμήσω την πρώτη να πάρω την expert η την deluxe?ποιες οι διαφορες ανάμεσα σε αυτές τις δύο?

H expert εχει stereo ηχο η deluxe οχι καθως και 10bito chip

Link to comment
Share on other sites

Η expert είναι ποιο καινούριο μοντέλο με ποιο καινούριο chip. Όπως είπε και ο Iannis επιπλέον η Expert είναι stereo στην TV. Βασικά αν στέλνεις τον ήχο στο audio in της κάρτας αυτό δεν είναι πρόβλημα (εμμέσως έχεις κανονικό stereo ) αλλά αν θέλεις stereo ήχο και στο πρόγραμμα που θα βλέπεις μέσω της υποδοχής της κεραίας τότε πας στην Expert.

Αν και σου λέμε για Leadtek μην ξεχνάς και τις Terratec που έχουν Philips chip.

Αν θέλεις οικονομική λύση πάρε την expert.

Αν είσαι σε θέση να δώσεις κάτι παραπάνω πάρε την Terratec Cinergy 600.

Και αν απλά θέλεις να τα δώσεις μια και έξω να ξεμπερδεύεις πάρε την PVR2000.

Υ.Γ. H PVR έχει και mpeg2 encoder κάτι που βοηθάει στην εγγραφή video mpeg2 ιδίως αν το σύστημά σου είναι μέτριων επιδώσεων ( κάτω από 1.5-2GHz )

Link to comment
Share on other sites

Αφού αναφέρθηκαν και τα philips τσιπάκια να πω κι εγώ ότι θα μπορούσε να πάρεις την Lifeview με το φίλιπς τσιπάκι που την έχει φέρει το eshop στα 24 ευρόπουλα!!!!! Ανάθεμα εγώ την είχα πάρει 40. Απλά έχει μονοφωνικό ήχο αλλά μπορείς να κάνεις αυτό που λέει ο Γιάννης.

Από ποιότητα απλά τέλεια αν το σήμα σου αντέχει -όπως συνήθως με τις κάρτες τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.