Jump to content



Θορυβος και phase-Change


Iannis

Recommended Posts

Λέω και εγώ σιγά σιγά να την κάνω για κομπρεσσορα

Ποιον??? Promie II - III

ASETEC

ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ

Κάνει φασαρία το όλο σύστημα?????

Το τελευταίο είναι το σημαντικότερο για μένα

Ψάχνω για τον ποιο αθόρυβο και ας μην έχει σούπερ ντουπερ επιδόσεις

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτά που λες δεν είναι κομπρέσορες, αλλά κατασκευαστές ολοκληρομένων phase change ( 1 κατασκευαστής και 2 μοντέλα αναφέρεις )

Θέλεις έτοιμο Phase Change?

Αν ναι, μερικές επιλογές:

ECT ( Extreme Cooling Technologies ...com ) Mach I/II [ www.extremecoolingtechnologies ]

Asetek VapoChill Series ( μην μπερδευτείς με το VapoChill Micro...αυτό είναι κανονική αερόψυκτρα :) ) [ www.asetek.de ]

Θόρυβος υπάρχει δυστυχώς, ανάλογα με τον compressor έχεις έναν συνήθως χαμηλό ψιλό-buzzy θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αθορυβο δεν ειναι αυτο ειναι σιγουρο και οχι μονο εξαιτιας του compressor εγω προβλημα δεν εχω με το δικο μου που κανει παραπανω θορυβο απο τα μη πειραγμενα αλλα σιγουρα δεν ειναι ησυχα.....

Link to comment
Share on other sites

Παντως αθορυβο δεν ειναι αυτο ειναι σιγουρο και οχι μονο απο τον compressor.....

Πάντως δεν είναι και τόσο θορυβώδες ( μην φανταστείς τίποτα ThermalTake Fan τις Volcano στο Full :D )

Εγω πάντως και με τον ελάχιστο θόρυβο δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Επίσης αν το προορίζεις για 24/7 ετοιμάσου για μια αρκετά καλή άνοδο στην ΔΕΗ :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι και τόσο θορυβώδες ( μην φανταστείς τίποτα ThermalTake Fan τις Volcano στο Full :D )

Εγω πάντως και με τον ελάχιστο θόρυβο δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Επίσης αν το προορίζεις για 24/7 ετοιμάσου για μια αρκετά καλή άνοδο στην ΔΕΗ :D

Βασικα για αυτο το ειπα για το αθορυβο γιατι ξερω οτι υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που δεν αντεχουν τον παραμικρο θορυβο οταν κοιμουνται ευτυχως δεν ειμαι ενας απο αυτους...... :040: :040: :040:

Tωρα για τη ΔΕΗ το δικο μου Prometeia καταναλωνει γυρω στα 210-220W και το PC μονο του γυρω στα 230W σε full load δηλαδη ενα συνολο για να λειτουργησει το PC σχεδον 450W ενω πριν με το νερο το PC ειχε συνολικα καταναλωση μονο 190W.........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη φαση τα prommie, Vapo, αλλα οχι για 24/7.

Το νερακι παραμενει παντα βολικοτατο και συνδειαζεται με τα phase...

Παντως Γιαννη εγω αν ειχα 1000 ευρω για φαγωμα, θα τα εριχνα σε 4400+, DFI NF4 Ultra DR, PCI-e vga.

Και ο 4400+ πανω στο νερακι του κατευθειαν.. Και default δεν θα με χαλαγε καθολου..

Οχι οτι δεν λει το Vapo/Prommie, αν εχεις τη τρελλα λεει πολυ..Επισης ειναι λιγο ιστορια η αλλαγη και μονωση της κεφαλης αν αλλαξει η CPU..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας σε ενα custom? Οι ασπερα που χρησιμοποιει ο αφαντος αποτι ξερω ειναι αρκετα αθορυβοι. Γιατι δεν του λες να σου φτιαξει ενα? Και αν το θες για 24/7...θα καις παρα πολλα να το ξερεις...καλυτερα ενα chiller το οποιο δεν λειτουργει ο κομπρεσορας συνεχεια παρα dd....για να παρεις μια ιδεα...posts 136, 139, και (κυριως) 140. http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=10342&perpage=20&pagenumber=7

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.