Jump to content


Tα τωρινα PC μου με πολλες εικονες......


ThorLite

Recommended Posts

Με προσβαλεις ειμαι πανω απο τα 40Κ.Τα PC δεν παθαινουν τιποτα απο τη σκονη μιλαω εκ πειρας...... :003: :003: :003:

Ε ναι αλλιως αν παθαιναν τωρα θα θρυνουσαμε pc και pc :043: ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply
Με προσβαλεις ειμαι πανω απο τα 40Κ.Τα PC δεν παθαινουν τιποτα απο τη σκονη μιλαω εκ πειρας...... :003: :003: :003:

θα μαζεψω αν ειναι κ τη δικη μου να στη δωσω κ με λιγη προσπαθεια θα φτασεις τα 50Κ!!

:031: :031: :031: :031: :031: :031: :031:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χεχε ρε Thorlite γουστάρω pure power. Αφού έχεις και χωρο που μπορείς να τα έχεις έτσι αλανιάρικα, χωρίς να ενοχλείται η σύζηγος - μητέρα - πεθερά - σκύλος ή όποια άλλη ενοχλητική παρουσία να κυκλοφορεί διαρκώς με ένα ξεσκονόπανο - ηλ. σκούπα - Azax ή άλλα καταστροφικά όπλα απειλώντας διαρκώς να τακτοποιήσει (=εξαφανίσει), καθαρίσει (=καταστρέψει) και να σου βγάζει διαρκώς άχρηστο το πανάκριβο hardware ("πάλι χάλασε το κονσερβοκούτι; Πέτα το και πάρε κανα καινούριο από αυτά τα ωραία που έχει ο Κωτσόβολος"), είσαι άρχοντας.

Και μη μασάς στα σχόλια περί σκόνης, αταξίας κλπ. Δεν σου ταιριάζει κάτι πιο εκλεπτισμένο. Δες πχ τους μηχανικούς αυτοκινήτων τι αμάξια έχουν, κάτι βρώμικους χάρους, με σκόρπια εργαλεία στο πορτ-παγκάζ,, που άμα τα πετύχεις στο φανάρι όμως με το καινούριο σου γυαλιστερό hatchback, καλύτερα να αρχίζεις να παίζεις με το ράδιο, διότι τα φρένα τους, η ανάρτηση και τα πιστόνια κοστίζουν παραπάνω από ολόκληρο το αυτοκίνητό σου....

Όσο για το κόστος που είπε κάποιος φίλος, εγώ θέλω 2000+ ευρώ το χρόνο για καφέδες και τσιγάρα, άλλος βάζει σπόιλερ και ζάντες και στερεοφωνικό με 3 χιλιάρικα στο αμάξι του, άλλος παίζει ιππόδρομο, καθένας γενικά με το κομμάτι του, από PC να καταστράφηκε κανείς πάντως δεν νομίζω.....

Α ρε φίλε φτιάχτηκα πάντως, πεθύμησα τα φοιτητικά μου χρόνια, στην επόμενη φωτό να έχει και κάνα άδειο κουτί πίτσας 4 ημερών και κάνα τασάκι με καμιά 60αριά γόπες minimοum, πάνω από τον Opteron, έτσι να γουστάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καπνιζω και απο τον προηγουμενο Ιουλιο κανω αυστηρη διαιτα -28 κιλα εχω χασει,γι αυτο τα τρωω ολα στα computer τωρα.

Κατα τα αλλα συμφωνω σε ολα ποτε δε μου εκανα κεφι φωτακια ακριβα κουτια και τετοια.Το κουτι του dothan πρεπει να εχει 30 euro με το γελοιο 300W PSU που ειχε αλλα η λαμαρινα του κοβοτανε ευκολα ωστε να βαλω απο κατω το Prometeia.......XXAAXAXXAAXAXAX

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε μάστορα 28 κιλά χαρά στη θέλησή σου, τώρα που πέρασα και τα 30 για να χάσω 5 κιλά (πριν κάθε καλοκαίρι) θέλω 1 μήνα σκέψη, γιόγκα κλπ, 3 πακέτα την ημέρα, για να χάσω 3-4 στο τέλος. Να μου πεις τόσα PC που συντηρείς, σκύψε, κόψε, βγάλε, ξαναβάλλε, βίδωσε, βάλε ποντίκια κλπ γυμναστήριο είναι :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΑΝτε ρε βγες κ καθολου εξω να δεις τον κοσμο χωρις μανομετρα,ψυκτρες κ ανεμιστηρακια :)

Γιατι φυλακισμενος ειμαι? Σπιτι μου ετσι μου αρεσει με μανομετρα και ανεμιστιρακια....... :101: :042:

Link to comment
Share on other sites

To επιπεδο θορυβου ειναι υψηλο αλλα μαθαινεις με τον καιρο.......LOL :040: :040:

Πόσο δίκιο έχεις. Έχω 5 μηχανήματα με φουλ ανεμιστήρες 24/7 + 1 laptop όποτε είμαι στο σπίτι. Όποιος έρχεται παραπονιέται για το θόρυβο. Εγω μια χαρά. Ένα βράδυ μάλιστα που είχε κοπεί το ρεύμα και δε δούλευε τίποτα απο τη πολύ ησυχία δε μπορούσα να κοιμηθώ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποπό Φτώχια που επικρατεί :040::040::040::040::040:

Μερικά parts που δείχνεις τα είχα.. π.χ. το Noname λευκό κουτί στο 2:17-2:20 το είχα πουλήσει(με full σύνθεση μέσα) σε μια καθηγήτρια παλιά.. (είχε και ένα πανίσχυρο τροφοδοτικό των 100W!!!):101:

Tspa.. πολύ μεγάλο μαγαζί :106: Και εγώ περίπου τόσα έχω άσχετο αν είναι παλιά (2x 80386/80486/3x Pentium I/2x Servers με διπλό PIII).

ααα.. και έναν 80286 στην υπόγα!!:036:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κολλάει με το θέμα...

Ενας κολλητός έχει το PC του έτσι, τουλάχιστον 2 χρόνια χωρίς case όλα πεταμένα πάνω στο γραφείο δίπλα απ' την οθόνη. Δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Πριν καταλήξει σε μια συγκεκριμένη διαρρύθμιση στο γραφείο του πειραματιζόταν αρκετά. Φωτογραφήσαμε τα εξής:

Το αποκαλούμε "the first insult". Το PC λειτουργούσε κανονικότατα και το αερόθερμο με κομμένες τις αντιστάσεις εκτελούσε χρέη cooler.

The First Insult:

firstinsult8qt.jpg

Συνεχίζουμε με το γνωστό και ως "final insult". Το PC λειτουργούσε κατα τη διάρκεια της φωτογράφισης κανονικά και ουδέποτε παρουσίασε πρόβλημα.

The Final Insult:

finalinsult1qg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.