Jump to content


(Official Thread)ATi Crossfire Boards+Cards.....


GoriLLakos1442169075

Recommended Posts

Θα μπορουσα να σου πω(100%σιγουρος) οτι ειναι σε αποθηκες στην Ελλαδα εδω και 2 εβδομαδες και περιμενουν το official release......δεν ξερω με ποιον και ποτε και που μιλησες,αλλα εγω δεν θα κατσω να πεισω και να πω τιποτα παραπανω σε εσενα και σε κανεναν...

οποιος θελει το πιστευει οποιος δεν θελει δεν το πιστευει......

Παντως εμενα μου το ειπε ας πουμε.....ο αποθηκαριος....ο οποιος κανει και αυτος oc πες.....αλλα δεν του δινεται ουτε εκεινου αδεια να παιξει με μια....

Λοιπόν, νεότερα από DFI μεριά...

Η InfoQuest παρήγγειλε...2xxx DFI RDX200 CF-DR ( τα x δεν είναι απαραίτητο να συμπληρωθούνε...δηλαδή μπορεί να είναι 2, 20, 200, 2000 ).

Τα MultiδRama δεν ξέρω, αλλά παίρνουν από την IQ τα boards right ?

btw, σε 10 μέρες το πολύ θα είναι εδώ @ Lamia City η CF-DR μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
δεν ξερω τη ρολο βαραει η dfi σε amd αλλα σε intel ειναι για τον πρωτο καδο μεσα!!

Παντως ο Fugger με μια DFI 925 εχει παει ενα P4 στα 7.22GHz τωρα αν ειναι για τον καδο δεν ξερω βεβαια αλλα κατι κανουνε και αυτες..........

Link to comment
Share on other sites

@benhour...μιλας απο εμπειρια...η απλα αερολογιες...???

αν δεν ξερω κατι δεν μιλαω!εκτως απο μια που εχω στα χερια μου και προοριζεται για ενα project που ετιμαζω εχουν περασει και αλλες 2 απο τα χερια μου!σε amd μπορει να ειναι καλες αλλα σε intel ειναι πολυ σπαστικες και αν "μουλαρωσουν" την εκατσες!!

Link to comment
Share on other sites

@THOR αποσο ξερω ο fugger δεν παει σε μαγαζι να αγορασει στην τυχη μια dfi αλλα του τις στελνει η ιδια η dfi με οτι αυτο συνεπαγεται.......!οπως λενε ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη!!!και οπως ειπα και πριν μιλαω εκ πηρας!

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι περνουν στην τυχη μια και του την στελνουν!!πεζονται τρελα λεφτα για να το αφισουν στην τυχη!!καμια εταιρεια δεν προκειται να ρισκαρει ποσο μαλον σε ενα χορο που ο ανταγωνισμος ειναι αβισσαλεος!

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγμενα cpu ηξερα.... διαλεγμενες μητρικες πρωτη φορα ακουω....

που νομίζεις ότι δοκιμάζονται τα διαλεγμένα CPU αν όχι σε διαλεγμένες μητρικές (με τη λογική του να μπορούν να κλοκάρουν καλά τους cpu τους?)

Link to comment
Share on other sites

που νομίζεις ότι δοκιμάζονται τα διαλεγμένα CPU αν όχι σε διαλεγμένες μητρικές (με τη λογική του να μπορούν να κλοκάρουν καλά τους cpu τους?)

Δεν νομιζω οτι καθε μητρικη διαφερει πολυ απο κομματι σε κομματι σε συγκριση με τουσ cpus....ετσι νομιζω τουλαχιστον....

Link to comment
Share on other sites

αφου σε μια μητρικη υπαρχουν ενα σωρο τσιπακια και κυκλωματα, ειναι δυνατον να μη διαφερουν μεταξυ τους?

εισαι μικρος :003: και δε θυμασαι πχ τι παιχτηκε στην εμφανιση του nforce2, μεχρι να γινουν τα 200ΜHz FSB απο απιαστο->συχνο->δεδομενο

Link to comment
Share on other sites

αφου σε μια μητρικη υπαρχουν ενα σωρο τσιπακια και κυκλωματα, ειναι δυνατον να μη διαφερουν μεταξυ τους?

εισαι μικρος :003: και δε θυμασαι πχ τι παιχτηκε στην εμφανιση του nforce2, μεχρι να γινουν τα 200ΜHz FSB απο απιαστο->συχνο->δεδομενο

Γκουχ γκουχ :p

To ολλο point μου ειναι οτι οταν πχ τα 200mhz ηταν απιαστα, δεν εβγαιναν κομματια που μπορουσαν να πιασουν τα 200. Σωστα η λαθος? Αν λαθος παω πασο, respekt στους μεγαλυτερους :p

Link to comment
Share on other sites

βγαινανε, αλλα ηταν σπανια, και διαβαζες review στον Αnand ή στον Tom οτι η ταδε μητρικη χτυπησε 180, η αλλη 190, η αλλη 200 και επαιρνες μια και επαιρνες τα @@ σου, ουτε 166 που ηταν το max default FSB στους Athlon τοτε δεν επιανε :003:

Ισως το nf2 να ηταν το πιο ακραιο τετοιο παραδειγμα.

Φαντασου τωρα ποσα παρομοια μπορει να παιζονται σε αλλα θεματα, οχι απαραιτητα στο o/c , αλλα πχ στη σταθεροτητα οπως αναφερθηκε.

Λες οι mobo που πανε για review να μην ειναι χιλιοελεγμενες για σταθεροτητα?

πας μετα και αγοραζεις και ειναι DOA, ή κανει τσαφ την πρωτη κι ολας μερα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νεότερα από DFI μεριά...

Η InfoQuest παρήγγειλε...2xxx DFI RDX200 CF-DR ( τα x δεν είναι απαραίτητο να συμπληρωθούνε...δηλαδή μπορεί να είναι 2, 20, 200, 2000 ).

Τα MultiδRama δεν ξέρω, αλλά παίρνουν από την IQ τα boards right ?

btw, σε 10 μέρες το πολύ θα είναι εδώ @ Lamia City η CF-DR μου

Δεν παιρνει απο την IQ.....εχει δικια του εισαγωγη..

Παρασκευη λογικα θα ειναι στο μαγαζι....αν οχι,δευτερα σιγουρα...!

Link to comment
Share on other sites

Ενα review εδω : http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2572&p=1

Καλα μας τα λεει , αλλα ...

1) Eχεις 8 sata1 . Επισης τα usb2 φθανουν τις μισες ταχυτητες (120ΜΒ/sec) απο τις υλοποιησεις με NF4.

2) Μας δινει το 1Τ με 4DS dimm , αλλα μεχρι τα 202 Mhz . Tι να το κανω αυτο ????

3) Στο max Cpu clock (με χαμηλο multi) , παει μονο 305mhz , ενω οι NF4 φθανουν 318mhz (Μηπως ειναι θεμα τυχης και ειχαν στις δοκιμες καμμια super-duper NF4 ??? )

4) Max Oc (12X multi) , 245mhz εναντι 238mhz στις dfi NF4 .

Εχω υποψιες οτι το προβλημα του FSB ειναι απο τις TCCD . Μισο review εκαναν οι ατιμοι . Δεν ειχαν να δοκιμασουν ΒΗ/UTT ??? Τι σοι overclocking board με 4V Vdimm ειναι ??? Τι να πω ....:069:

Αν δεν ειναι ετσι ομως , απο τα 3 και 4 τι συμπεραινω ? Με συμφερει με τον opteron 175 η ati ή να δω για NF4 ??? Multi θα χρειαστω το 11 .

Παλι τα εμπλεξα ... Α ρε SB600 τι μας κανεις ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Αυτο θελει ανανεωση

Που το ξεθαψες αυτο βρε Iannis,το διαβασα και με επιασε μια νοσταλγια...παραλιγο να βαλλω τα κλαμματα.

Tωρα παιρνεις εναν επεξεργαστη του μπουμπουνιζεις το FSB και ανεβαινει στον θεο...τοτε επρεπε να αγωνιστεις για καθε Mhz FSB...αλλες εποχες.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.