Jump to content
Sign in to follow this  
yanni

Cosmote. Θέλει και αυτή τον Γερμανό της.

Recommended Posts

news_germanos.jpg

Στην εξαγορά της αλυσίδας καταστημάτων Γερμανός φαίνεται να προχωράει η Cosmote. Ήδη η διαπραγμάτευση των μετοχών των δύο εταιριών στο Χρηματιστήριο σταμάτησε μέχρι τις 8 Μαίου οπότε και αναμένονται τα αποτελέσματα των διαπραγματεύσεων. Nα σημειωθεί ότι η αλυσίδα Γερμανός διαθέτει ούτε λίγο ούτε πολύ 950 καταστήματα σε 7 χώρες!

http://new.e-go.gr/tech/article.asp?catid=7386&subid=2&pubid=330763

http://news.pathfinder.gr/finance/news/310922.html

Φαινεται οτι ο πΟΤΕ και οι θυγατρικες του μια χαρα τα πανε!!

Βλεπω το customer service του eShop να πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο - απο service ποιοτητας Γερμανου σε service ποιοτητας πΟΤΕ

Φαινεται οτι ο πΟΤΕ και οι θυγατρικες του μια χαρα τα πανε!!

Βλεπω το customer service του eShop να πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο - απο service ποιοτητας Γερμανου σε service ποιοτητας πΟΤΕ

Ψαγμενο ποστ, απο ψαγμενο username... :078: :016:

Ρε φιλαρακι, τι εννοεις απο το κακο στο χειροτερο???? Δηλαδη ποσο πιο πολυ πατο να πιασει το service eshop????? Υπαρχει και παρακατω? Εγω μονο θετικα μπορω να το δω το ζητημα...

Πάντα υπάρχει πιο κάτω. Απλά θα αρνούνται ΡΜΑ σε επιλεκτικές περιπτώσεις (πχ RD μητρικές για 939 με 200++ ευρόπουλα. ). Δε σου αρέσει κάνε μας μήνυση σε 2-3 χρονια τα λέμε .

Δηλαδη ποσο πιο πολυ πατο να πιασει το service eshop?????
Eχεις παει ποτε σε καταστημα του ΟΤΕ να βρεις το δικιο σου?

Eχεις παει ποτε σε καταστημα του ΟΤΕ να βρεις το δικιο σου?

Εγώ δεν έχω πάει. Έκανα το λάθος να χρεωθώ τηλεφώνημα για να πάρω πληροφορίες για το adsl από κέντρο τους. Μία καλή κυρία με τσίχλα ήταν, ντάξει καλά πέρασα. 2 Ευχάριστα λεπτά

-----SPAM--------

Συγγνώμη όμως, πως θα αγο΄ρασει την αλυσίδα δηλαδή? Δε πήγαν καλά τα κέρδη? Αγοράζει μετοχές και αποκτά μερίδιο? Τι πως και γιατί?

Xexe!Θα χει πλακα αν η καινουργια διαφημίση θα δειχνει τον Χατζηγιαννη να βγαζει βολτα το σκυλο του Γερμανου!

Και από πίσω ο έμπειρος πλέον από διαφημίσεις (11 8 κι 80) υπεύθυνος (ΛΟΟΟΛ) πωλήσεων του ησοπ.

Συγγνώμη όμως, πως θα αγο΄ρασει την αλυσίδα δηλαδή? Δε πήγαν καλά τα κέρδη? Αγοράζει μετοχές και αποκτά μερίδιο? Τι πως και γιατί?

σε 7 χωρες ο γερμανος?

lol........?

Δεν ειναι αναγκη να αλλαξει κ label ο γερμανος κ να γινει οτεσοπ,

απλα η διαχειρη εισοδων-εξοδων θα ειναι υπο την σοιηκηση κοσμοτε.

κοινως- μαστορα παρε 2κατοσταρικα κ φερε το μαγαζακι σου να κανω τα κουμαντα εγω......

στη τελικη ο γερμανος εχει κ τις τρεις κινητες αν γινει κοσμοτε πως θα παρεχει τις αλλες δυο? δεν ειναι λιγο ακυρο?

απτη μια θα κοψει πελατες απο τους "κακους" αλλα ταυτοχρονα θα καψει κ κερδη απο τη μαγαζι.............θα δειξει!

Δηλαδη για να καταλαβω στο λογαριαμο του πΟΤΕ θα πληρωνω τωρα τα κερ@τι@τικ@ Γερμανου/eshop και δε συμμαζευεται?

Ελεοcccc!

Πάντως από έσω πηγές που έχω, μου έιπαν ότι αυτό το κόλπο είχε ξεκινήσει από την αρχή την προηγούμενης εβδομάδας και τότε μάλλον πέσανε και οι υπογραφές.Απλώς το ήξεραν μόνο καμιά δεκαριά άτομα.Πάντως δεν καταλαβαίνω, πως ενώ λένε ότι ο ΟΤΕ δεν πάει καλά και πρέπει να κάνει και άλλες αυξήσεις στα τιμολόγια και είχε πτώση στον τζίρο, κάνει τέτοια μεγάλη αγορά!

Αναθεμα τον ΟΤΕ αναθεμα!!!! Σε λιγο και τα περίπτερα θα ειναι θυγατρικές του!!!!

Αναθεμα τον ΟΤΕ αναθεμα!!!! Σε λιγο και τα περίπτερα θα ειναι θυγατρικές του!!!!

Θέλετε να αγοράσετε εφημερίδα από περίπτερο?

-πΟΤΕ-

(προτιμήστε ψιλικατζίδικο)

Ο ΟΤΕ μπορεί να έχει μειωμένα έσοδα αλλά αν δεν κάνω λάθος η Cosmote τα πάει περίφημα.