Jump to content



LOGITECH Z5500 vs CREATIVE GIGAWORKS THX S750


Samael

Ποιο σετ?  

162 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Tα klipsch τα πουλαει κανενας ή μονο ο εισαγωγεας τα εχει?

Τα εχεις ακουσει κ συγκρινει με τα αλλα 2 μηπως?Στα review δεν τα εχουν κ για τοοοοσο καλα παντως(παραδοξος ολοι δινουν ~7,9 ή ~79%) :(

To οτι δεν εχουν ψηφιακη εισοδο δεν ειναι αρνητικο για την αποδοση?

(με προβληματισες!)

Αρχική απάντηση από aggelopas

Καηκαν 4 καναλια.

Καλη φαση....

Ηταν προβληματικο κοματι ή συνεβει σε πολλους?

Μιλας για τα S750 ετσι?

Link to comment
Share on other sites

τα κλιπς (πλακα εχει στα Ελληνικα) τα εχει ο Κορασιδης κατοπιν παραγγελειας. Ουτε τα S750 εχουν ψηφιακη εισοδο εκτος κι αν δεν την εχω δει εδω και 1.5 χρονο οποτε μην στηριξεις εκει την επιλογη σου. Εμενα δεν εχουν καει 4 καναλια (χτυπα ξυλο)

Πηγαινε στο gear.ign να δεις κανα review των 2 αυτων ηχειων.

Link to comment
Share on other sites

Σαμαελ παιζει να ηταν προβληματικα,παιζει ομως να ειναι και ευαισθητα αφου οπως σου ειπα ζεσταινονται..

Ειναι πολλα τα watt Αρη!

Ποια καρτα ηχου εχεις δεν μας ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 22:25]

Σε 1η φαση θα παιξουν με την Onboard κ αν δε με ικανοποιει ο ηχος θα παω σε μια Terratec ή Αudigy.

Oχι ρε μην τα παιξεις με onboard.

Δεν θα υποστηριζεται και το EAX στα παιχνιδια,ουτε dts για ταινιες ουτε και ΤΗΧ παλι.

Εγω με creative ειμαι και ειμαι ευχαριστημενος.Οχι οτι τα εχω ακουσει και αλλου τα S750 αλλα σε 5.1 setup που εχω ακουσει με onboard ειδα διαφορα.(αυτο ελειπε να μην εβλεπα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από euclidis

έχω τα logitech z-5500!πεντακάθαρος ήχος και πολύ δυνατός!!τα έχω συνδεδεμένα με το soundstorm με την οπτική έξοδο.τα πήρα από pixmania 320 ευρώ!!

Οπ!Νατος ο παιχτης!

Για πες μας σε παρακαλω,ποσο καιρο τα εχεις?Προβληματα ποιοτητας?Πτωση αποδοσης?

Ψηνομαι ασχημα ρε γαμω..... :devil:

Link to comment
Share on other sites

τα έχω περίπου κανένα μήνα.πρόβλημα ποιότητας κανένα.βέβαια δεν τα έχω δώσει μέχρι τέρμα γιατί είμαι σε πολυκατοικία...όλα τα λεφτά είναι ο decoder .μπορείς ξεχωριστά να ενισχύσεις την ένταση των πίσω ηχείων (με τηλεχειριστήριο βέβαια) έτσι ώστε να ακούς το ίδιο από όλα τα ηχεία.φρόντισε μόνο να έχεις χώρο γιατί μόνο το γούφερ πιάνει σε χώρο περισσότερο απ ότι τα συσκευασμένα 5+1 παλιά ηχεία μου(altec lansing 251)!!!.και αποδίδει πάρα πολύ καλά στις χαμηλές συχνότητες.πιστεύω αν τα πάρεις θα σε αποζημιώσουν με το παραπάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενω να εχουν προβλημα ποιοτητας αλλα σε τι τα δοκιμασες?

Επισης δοκιμασε και ακραια πραγματα με τον ισοσταθμιστη για να δεις πως ανταποκρινονται τα μπασα,πριμα κλπ.

Πατα και λιγο γκαζακι να δεις και ποσο πανε.

Link to comment
Share on other sites

Αφου υπαρχει αυτο http://www.gamers-depot.com/hardware/speakers/logitech/z5500/shot3.htm ας εχουμε και αυτο DSC00777.JPGμιας και δεν υπαρχει στο νετ.

Τα logitech παντως εχουν ωραιο design.Τα S750 φαινονται πολυ σοβαρα ετσι που ειναι μαυρα.

γιατι δεν κανει attach εικονα εντος των οριων μεγεθους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Το εσωτερικο των Logi δειχνει πολυ φτηνιαρικο παντως.Στραβοχυμενες σιλικονες κ μπερδεμενα καλωδια... :TD:

μην σε πολυαπασχολεί αυτό

τα περισσότερα έτσι είναι

το ηχείο σαν ηχείο (καμπίνα κλπ) είναι που μετράει

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εχω τα S750 σε συνδυασμο με μια audigy II Platinum(6.1).

Συν...

Kαθαρος ηχος

Δυνατο μπασο (Δεν αντεχεται πανω απο το μισο)

Upmix απο 5.1/6.1 σε 7.1

M-Port (αν εισαι κατοχος mUVO, σε βολευει πολυ)

Πλην...

εκανα 3 μερες να φτιαξω τα καλωδια.

>> 2 ωρες για να ρυθμισω σωστα τα ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αποφασισα,Κλιπς δε περνω.Καλα,χρυσα αλλα απο ευκολιες κ δυνατοτητες χειρισμου 0.....

Το decoder των Logi με βολευει αφανταστα ειναι η αληθεια,αλλα τα φοβαμαι γιατι δεν τα εχουν κ πολλοι... :(

Πολυ δυσκολη επιλογη καταντησε κ στο τελος δε θα παρω τπτ,θα παω να τα φαω με γυναικες κ θα ισυχασω!Αααα μα ποια.... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 14:11]

Ρε πάρε Klipsch!!!

Επειδη χτες το βραδυ καηκα στο ιντερνετ να βρω datasheet για τα S750 μεσα σε ολα τα αχρηστα που διαβασα,εμαθα οτι τα Klipsh prommedia 5.1 εχουν τους ιδιους ενισχυτες με τα S750.

Σαμαελ μια χαρα ειναι οι σιλικονες,τα καλωδια ειναι καπως...αλλα αφου δεν χωραει το τερας..

Ερωτησή:στα logitech εχει ποδαρακια το woofer η ειναι οπως στις φωτογραφιες.Δεν διακρινεται ευκολα.

Καλο ειναι παντως να ακουσεις και τα 2 πριν τα παρεις,πραγμα που οι περισσοτεροι μας δεν ειχαμε τη δυνατοτητα.

Υdinopoulos και εγω μετα απο 2 μηνες εφτιαξα τα καλωδια να μην φαινονται και εκανα τις τρυπες στον τοιχο. Σε μια φαση ειχα και τα 2 σετ κοννεκτεδ,ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.