Jump to content



LOGITECH Z5500 vs CREATIVE GIGAWORKS THX S750


Samael

Ποιο σετ?  

162 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Και εγω ειχα κατι labtech 2.1 και παιζανε ολη μερα τερμα μια χαρα.

Τα giga ομως ζεσταινονται πολυ.Ισως να ειναι και τα δικα σου ετσι.Θελουν θερμοστατη..λολ

Να πω επισης οτι τα logitech εχουν μεγαλυτερο σνρ αλλα πρεπει να εχεις την αυdigy 2 για να στα βγαλει.Τα giga εχουν μεγαλυτερο ευρος και υλοποιηση super tweeter (οσο γινεται τουλαχιστον).

EDIT: λαθος spl εχουν,οχι snr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Για τα s750 λεω.

Δεν εχω παραπονο απο τα ψηλα,ουτε και απο τα χαμηλα.

Επισης επειδη ειπωθηκε κατι για την καμπινα,η γριλια του woofer σταματαει 6 εκατοστα απο την ακρη της καμπινας,στα λογκι ειναι 2-3 οποτε ιδια καμπινα εχουν περιπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tα πηρα αλλα δυστυχως δε μπορω να πω κ πολλα...

Ειχα σκοπο να κανω ενα μινι review με την καρτα του Aggelopas αλλα πεθαναν ξαφνικα κ στον υπνο τους....

Γυρισα μετα απο 3ημερο κ βρηκα το back light της μοναδας ελενχου να αναβοσβηνει.Παταω το power,τπτ.Kλεινω-ανοιγω-->τπτ...

Μετα απο λιγο παιδεμα κ ψαξιμο με τα καλωδια,ανοιξε.Εκαναν κατι ηχους μυστιριους κ τελικα επαιξαν.Απο τοτε παιζουν κ οποτε θελουν κλεινουν-ανοιγουν-κανουν περιεργους θορυβους.

Αυριο φευγουν για RMA :)

Ηθελα να ξερα ποιος καντεμης SLN με ματιασε..... :fight:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas [Χθες, στις 22:38]

Ελα ρε,τι γκαντεμια ειναι αυτη?

Μηπως τα αφησες ανοιχτα???

και ανοιχτα να τα ειχε αφησει δεν δικαιολογειται κατι τετοιο....

αλοιμονο δλδ .....

μαλλον ελατωματικο κομματι θα ηταν εκτος και εαν η ΔΕΗ εβαλε το χερακι της με τιποτα περιποιημενες τασεις κατα το τριημερο της απουσιας...

Μιχαλη δεν θα σου πω i'told you so...

αλλα δεν το ξανασκεφτεσαι να τσιμπησεις τα s750 τωρα? (εφοσον κατι τετοι ειναι δυνατον?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 14:23]

use it freely at your own risk...

:devil:

Μολις τη βαλει ο Σαμαελ βαλε καμια πονηρη με το ιδιο ονομα...λολ

Σαμαελ σβησε κανενα πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν φταινε τα ηχεια.απλα η γραμμη του δωματιου σου δεν αντεχει τοσα ρευματα που τραβας.εχω το ιδιο προβλημα οταν αναψω ολα τα φωτα του δωματιου χρησιμοποιησω ολες τις πριζες και ακουω μουσικη....μολις πατησω καποιο διακοπτη ακουγεται το χαρακτηριστικο χτυπημα.

δοκιμασε να τα βαλεις πανω σε ενα ups απλα για δοκιμη.εμενα απο τοτε που τα εβαλα πανω στο MGE τελος τα χτυπηματα

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 3 μηνες τα gigaworks και εχω να σου πω τα καλυτερα... δυνατος , κρυσταλλινος , καθαρος ηχος και φοβερη ποιοτητα κατασκευης...τολμησα και τα εβαλα στο τερμα ολα (και μπασα , και ενταση ηχειων) και μπορω να σου πω οτι ακουστηκαν σε ολο το τετραγωνο...guys τα ηχεια απλα μαμανε....το woofer ειναι τεραστιο και ΠΟΛΥ βαρη και ολοι οι δορυφοροι ειναι φτιαγμενοι με υψηλα προτυπα ποιοτητας....επρεπε να παρεις τα s750 αλλα δεν πειραζει..:flower: :flower: να χαρεις τα logitech με την ψυχη σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με ups 500ρι και τα ίδια πάλι... Στις πρίζες που το έκανε το ξανακάνει. Παράδειγμα, στο δίπλα διαμέρισμα, που εχει μια πρίζα διπλα σε διακόπτη, αν ανοιγοκλείσεις το διακόπτη (φως) κάνει ΤΟ χαμό! Με το ups απάνω! Πήγα για να το δοκιμάσω.

Τα χω παίξει.

Στην γραμμή μου τώρα απάνω έχω ένα πολύπριζο που σηκώνει το πσ, οθόνη, εκτυπωτή και ηχεία. Δεν νομίζω να είναι και τόσο πολλά.

Μου είπε ηλεκτρολόγος για πιθανό πρόβλημα στον πίνακα.

Τα πήγα στο μαγαζί που τα πήρα και δουλεύουν τζάμι εκεί! Κάτι σαν να πηγαίνεις το αμάξι συνεργείο και τοτε μονο να μην βγάζει τη βλάβη!

Link to comment
Share on other sites

Κανε το εξης: παρε ενα ραδιοφωνακι και βαλε το κατω απο μια λαμπα και αναβοσβησε τη.Θα δεις οτι ακους ''τσκ τσκ'' που ειναι αποτελεσμα της ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας.

Τωρα στα S750 δεν καταλαβα γιατι σε πειραξε,ανοιγοκλεινεις τα φωτα συχνα??λολ

Εγω παντως δεν το εχω παρατηρησει αυτο.

Επισης το 500αρι ups (mge) μου σε στιγμες μεγαλου φορτου στα ηχεια φτανει τα ορια του (αναβει το κοκκινο λαμπακι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.