Jump to content



My AMD System


manolis1442169134

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Σίγουρα κάνει undervoltage? Αν κρίνω από το παρακάτω post μάλλον το αντίθετο.http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1545990&postcount=15

At 1.537v set in BIOS, I get 1.57v from DMM and also 1.57v from BIOS Hardware Monitor.

Γενικά το voltage κοίτα το από το ASUS Probe. Πάντως και το speedfan αναφέρει χαμηλή τιμή.

Τις θερμοκρασίες πως τις μετράς? Το core temp εμένα μου μετράει κάπου 20 βαθμούς λιγότερους από τις μετρήσεις που μου δίνει το Probe.

post-47-1442174817,364_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μανωλιό, πολύμετρο και δάχτυλο είναι η λύση στα προβλήματα σου.

Πολύμετρο για την πραγματική τάση και δάχτυλο ή δάχτυλα χαμηλά στη βάση όσο γίνεται της ψύκτρας. Αν δεν μπορείς να αγγίξεις μάλλον ξεπερνάει τους 50

Link to comment
Share on other sites

Ναι , υπάρχουν υδραργύρου τα οποια καταργήθηκαν γιατι αν σπασουν προκαλουν στειρότητα στον ανδρα και τα ηλεκτρονικά που οταν σου μπει ο πυρετος δεν θα εχουν μπαταριά και την ήπιες ..

Ελεος. Οι σενσορες της μητρικης μου αρκουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι , υπάρχουν υδραργύρου τα οποια καταργήθηκαν γιατι αν σπασουν προκαλουν στειρότητα στον ανδρα και τα ηλεκτρονικά που οταν σου μπει ο πυρετος δεν θα εχουν μπαταριά και την ήπιες ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_thermometer

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Spam_(electronic)

Παιδια! Ημαρτον, ελεοc !!! Αλλο να πεταξουμε κατι ασχετο και αλλο να γινει το thread μου περιζήτητο απο τον ΕΦΕΤ.

Λοιπον, εντος θεματος ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Κανεις με την ιδια μητρική -επεξεργαστή να μου πει τι οριο βρήκε?

Link to comment
Share on other sites

Τις θερμοκρασίες πως τις μετράς? Το core temp εμένα μου μετράει κάπου 20 βαθμούς λιγότερους από τις μετρήσεις που μου δίνει το Probe.

John, φαίει το rev G1. Με το G2 διορθώνεται αυτό το προβλημα αλλά και το βλακωδώς μεγάλο L2 latency.

@Manolis

Καλα μανο οταν σου ελεγα μη παρεις Asus δε με ακουγες. Φαε βιδρουπ τώρα. 0,12v FTW πολυμετρημένο.:p

Επισης, μην ρίχνεις το ΗΤΤ μουλτι οταν κλοκαρεις.

Με το 5αρι μεχρι τα 250 είναι πολύ πιο γρηγορο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

John, φαίει το rev G1. Με το G2 διορθώνεται αυτό το προβλημα αλλά και το βλακωδώς μεγάλο L2 latency.

@Manolis

Καλα μανο οταν σου ελεγα μη παρεις Asus δε με ακουγες. Φαε βιδρουπ τώρα. 0,12v FTW πολυμετρημένο.:p

Επισης, μην ρίχνεις το ΗΤΤ μουλτι οταν κλοκαρεις.

Με το 5αρι μεχρι τα 250 είναι πολύ πιο γρηγορο το συστημα.

Δεν ειναι οτι δεν σ ακουσα,την ειχα ηδη εδω οταν το πες.Εξαλου απο οτι ειδα απο εκει που ειναι να δωσεις πχ 3 δίνεις 3.1 :p δεν ειναι δα και τραγικο :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πατριδα μια χαρα εισαι!!!!

ωραια οθονη μεγαλε....

@εδιτ

το ανεμιστηρακι στις μνημες το χρειαζεσαι ή το εβαλες για εφε???

ρωτω γιατι φτιαχνω και εγω συστημα παιδια και πρεπει να τα ξερω ολα, για να μην την πατησω

Link to comment
Share on other sites

πατριδα μια χαρα εισαι!!!!

ωραια οθονη μεγαλε....

@εδιτ

το ανεμιστηρακι στις μνημες το χρειαζεσαι ή το εβαλες για εφε???

ρωτω γιατι φτιαχνω και εγω συστημα παιδια και πρεπει να τα ξερω ολα, για να μην την πατησω

Για εφε?????????????????? Εγώ εφε? Ναι ρε Δημήτρη, ωραια, ευχαριστώ. Ειμαι ενας τρέντης! ..................................

Εφε που μπορει να σε ζαλίζει .... Αχ ρε,αυτο ειναι που λένε: μπρος στο εφε τι ειναι ο πόνος.

Καλύτερα να τα "φιλτράρουμε" πριν γράφουμε-μιλήσουμε πιστεύω

Ας απαντησω, το βαλα γιατι στα ζόρια ψιλοαρπάνε και καλό κάνει.Idle δεν ακουγεται εφοσον βαλεις την αντιστασούλα που έχει μαζί :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.