Jump to content



My AMD System


manolis1442169134

Recommended Posts

Για 24/7 που τον έχεις ?

Είναι σταθερός για κάθε μέρα εκεί επάνω (3,9ghz) και με τι θερμοκρασίες ?

Ψήνομαι να αλλάξω τον 7750 που πήρα πριν 2 μήνες με τον 720be και να πουλήσω τον 9950 μου!

Για πες?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
Μεγια & καλοδουλευτο. Πως και 9800gtx και οχι 4850;

Απο θερμοκρασιες πως παει ο επεξεργαστης;

Για 24/7 που τον έχεις ?

Είναι σταθερός για κάθε μέρα εκεί επάνω (3,9ghz) και με τι θερμοκρασίες ?

Ψήνομαι να αλλάξω τον 7750 που πήρα πριν 2 μήνες με τον 720be και να πουλήσω τον 9950 μου!

Για πες?

@bonito

Ευχαριστώ.

Γιατι ΑΤi; Ποτε ειχα; :)

@both of you

Χαμηλες πολύ οι θερμοκρασίες. Βασικα σε default εχει οσο το δωμάτιο +2-3!!

Τώρα για τα αλλα οταν καταλήξω θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τα screenshots μήπως και παρουμε κανενα ποντο.

Παράτησα το AMD overdrive και παιζω με bios.

Τον εβαλα στα 3500Ghz με 17.5 Multi, 1.4 Vcore και 2V Vdim.

Τρεχω 57 λεπτα τώρα orthos prime χωρις κανενα κολλημα.

Για να δουμε.

Τις μνήμες δεν τις εχω κατεβάσει καθολου. Μήπως αν επιχειρήσω για παραπάνω να τις βάλω στα 667; Τώρα δουλευουν ετσι :

attachment.php?attachmentid=24580&stc=1&d=1239490850attachment.php?attachmentid=24581&stc=1&d=1239490850

attachment.php?attachmentid=24579&stc=1&d=1239490843

post-3528-1442175451,1368_thumb.jpg

post-3528-1442175451,173_thumb.jpg

post-3528-1442175451,209_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot (post 91) έχεις τις μνήμες ganged. Στην τελευταία είναι unganged. Είδες καμια διαφορα στην απόδοση?

αποσο εχω ψαξει , αλλου βοηθαει το ενα αλλου το αλλο...

σε μενα το ενα εδινε καλυτερο χρονο στο superpi αλλα στο grand theft εριχνε τα frames κατα λιγο...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Προτάσεις για αναβάθμιση.

Μιας και οπως φαίνεται βρέθηκε αγοραστής για το τωρινό σύστημα σκέφτομαι να πάω και μια φορά σε intel.

Κρατάω psu + vga + δίσκους και δίνω τα υπόλοιπα.

Αρχικά θέλω ένα πολύ μεγάλο και καλό κουτί με εύκολη πρόσβαση στους δίσκους που είναι το αιώνιο μου πρόβλημα και χώρο για υδρόψηξη.

Μετά προτάσεις για επεξεργαστή - μητρική - μνήμες.

Όποιες γνώμες ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω ένα πολύ μεγάλο και καλό κουτί με εύκολη πρόσβαση στους δίσκους που είναι το αιώνιο μου πρόβλημα και χώρο για υδρόψηξη.

Για υδρόψυξη θα έλεγα Coolermaster cosmos-s (RC1100), για πρόσβαση στους δίσκους έχω πάρει το Chieftec Aegis CH-02-B-BM και είναι απίστευτο κουτί για server χρήση, χωράει και full-sized Motherboard και κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για αναβάθμιση.

Μιας και οπως φαίνεται βρέθηκε αγοραστής για το τωρινό σύστημα σκέφτομαι να πάω και μια φορά σε intel.

Κρατάω psu + vga + δίσκους και δίνω τα υπόλοιπα.

Αρχικά θέλω ένα πολύ μεγάλο και καλό κουτί με εύκολη πρόσβαση στους δίσκους που είναι το αιώνιο μου πρόβλημα και χώρο για υδρόψηξη.

Μετά προτάσεις για επεξεργαστή - μητρική - μνήμες.

Όποιες γνώμες ευπρόσδεκτες.

Έχεις σκεφτεί καθόλου να βγάλεις κάποιον ή κάποιους δίσκους εξωτερικά; Πέρα από τα λιγότερα καλώδια και τον επιπλέον χώρο λογικά θα έχεις και καλύτερες θερμοκρασίες σε αυτούς που θα παραμείνουν μέσα στο κουτί.

Τώρα για cpu ένας καλός Intel quad θα είναι ότι πρέπει αφού θα του βάλεις και υδρόψυξη. Ο 750 π.χ. του Dell. Για AMD το 2011. Περιμένουμε τους 32nm.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.