Jump to content


My AMD System


manolis1442169134

Recommended Posts

Για την ακρίβεια είχα 8047 με ακλοκάριστη την κάρτα.

Κάτι τρέχει, το σκορ σου -λογικά- είναι "λίγο" νομίζω. Αν δεν απατώμαι έπρεπε να είσαι περί στα 7000-7500 marks.

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3335327

Ρε συ SLi έχεις στο εν λόγο τεστ και οι οδηγοί είναι καρά-optimized σε συνθήκες SLi για το 06.

Στο site πάντως της Futuremark αν κάνει κάποιος ένα search βγάζει για 8600GTS νούμερα κάτω από 5400 marks πλην ενός.

http://service.futuremark.com/orb/projectsearch.jsp

Ο Μανώλης είναι μια χαρά για να μην πω πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Τωρα να πώ ενα ΟΕΟ??????????? ΟΕΟ

Το μονο που δεν μπορώ να καταλάβω (οχι οτι με νοιαζει και πολυ) είναι γιατι να μην εγκρίνουν τους drivers αυτους?Μήπως επειδή ειναι φρέσκοι?

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που το ζητησα ειναι γιατι το PIFast που εδωσες ειναι πολυ αργο,73.91 ειναι πολυ μεγαλος χρονος γι'αυτο το συστημα οταν εγω κανω 39.7.

Δεν ξερω ποιος ειναι ο λογος,παντως οι μνημες τρεχουν σε 2Τ,αν ειναι 2Χ1024 βαλτες σε 1Τ.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Mαμά τι θερμοκρασίες έχεις? Γιατί εμένα στο probe2 μου δείχνει cpu: 23-25 idle 30-33 full και το παράξενο είναι ότι με core-temp μου δείχνει 2-3 βαθμούς λιγότερο! Παράξενο μου φαίνεται για επεξεργαστή 125w με cool & quiet απενεργοποιημένο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που το ζητησα ειναι γιατι το PIFast που εδωσες ειναι πολυ αργο,73.91 ειναι πολυ μεγαλος χρονος γι'αυτο το συστημα οταν εγω κανω 39.7.

Δεν ξερω ποιος ειναι ο λογος,παντως οι μνημες τρεχουν σε 2Τ,αν ειναι 2Χ1024 βαλτες σε 1Τ.

stealth

Sorry που επεμβαινω Σε Intel Q6600 εαν βαλω τις CellShock 1000αρες 1Τ δεν μπουταρει.

Μανο Thermalite 120 Extreme για ψυκτρα :):)

Link to comment
Share on other sites

Sorry που επεμβαινω Σε Intel Q6600 εαν βαλω τις CellShock 1000αρες 1Τ δεν μπουταρει.

New thread plz , not here. :)

Μανο Thermalite 120 Extreme για ψυκτρα :):)

Γιατι οχι scythe infinity? Δεν αξιζει παντως ενα 50αρι για 5 βαθμους...........

Η stock εχει heatpipes και καμποσο χαλκο. Αρα αμα αλλαξω θα βαλω νερο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν απο υποχρέωση ! :p Απλώς ......αυτη μ αρεσε.

Μήπως ξερει κανεις πως θα ξεφορτωθώ το nvidia firewall?

Εκανα απεγκατάσταση τους drivers αλλα μετα στην εγκατάσταση δεν ειδα τέτοια επιλογη.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. τώρα ειμαι σταθερός.Ειχα το ρευμα default και κάθε βράδυ που τον άφηνα ανοιχτό κολλούσε:(

Τώρα πήγα βήμα βήμα τρέχοντας διπλά suprpi4M και orthos μέχρι που τον βρήκα σταθερό στα 1.35V.Ελεος με αυτο το undervoltaging!Το cpuz λέει 1.248 δηλαδή κόβει .01V!!

Βέβαια δεν θα μείνω εκει(αν ειναι στο χερι μου

temps : 37idle ,50full load

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.