Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Βλεπω παιζει πολυς κοσμος στρουμφακια online. :p

Lineage addict HERE

P.S Στον official το leveling πως ειναι?Αν ειναι οσο γρηγορο οσο στα beta απλα χανει ενδιαφερον το game σιγουρα.Α και παιξτε και κανενα αλλο MMORPG μερικοι νιουφηδες πριν βγαλετε συμπερασματα περι καλυτερου η χειροτερου.π.χ LINEAGE 2 -EVERQUEST 2 -STARWARS GALAXIES κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly

Βλεπω παιζει πολυς κοσμος στρουμφακια online. :p

Lineage addict HERE

P.S Στον official το leveling πως ειναι?Αν ειναι οσο γρηγορο οσο στα beta απλα χανει ενδιαφερον το game σιγουρα.Α και παιξτε και κανενα αλλο MMORPG μερικοι νιουφηδες πριν βγαλετε συμπερασματα περι καλυτερου η χειροτερου.π.χ LINEAGE 2 -EVERQUEST 2 -STARWARS GALAXIES κ.λ.π

Ναι το δοκίμασα το Lineage. Και το οτι παίρνεις level μεσα σε 2-3 λεπτά δε μου άρεσε καθόλου. Το leveling δε μου φάνηκε πολύ γρήγορο στο Wow, χρειάστηκα 4 ώρες για να φτάσω level 6 και απο εδώ και πέρα αρχίζουν τα δύσκολα...

Παντως το οτι το ενα πήρε 6/10 και το άλλο 9.5/10 λεει πολλά... Ισως θέμα μαρκετινγκ θα μου πείτε αλλά εγώ είδα διαφορά. Ισως ειμαι προκατειλημένος.

Link to comment
Share on other sites

το ζητημα ειναι οτι η blizzard ειναι που κανει την διαφορα το online gaming δεν εχει να κανει τοσο με γραφικα που ακομα και εκει για τα πολυγονα που εχει το παιχνιδη ειναι απιστευτο. εχω παιξει το starwars δεν με εκανε καθολου κλικ. αυτα που μπορεις να κανεις στο wow δυσκολα τα βρισκεις αλλου. αυτα ειναι. π.χ. οι διμοπρασιες αντικημενον που εχει... η τραπεζα οι εξτρα ιδιοτητες που εχει ο παιχτης. ραφτης blacksmith ψαρας μαγειρας κ.τ.λ. π.χ. εγω ειμαι ενας troll shaman και πηρα σαν ειδηκοτητα(μπορεις να τις αλαξης οποτε θες αλλα θα εχεις παντα 2 βασικες) να ραβω και η αλλη να φτιαχνω τα ρουχα και οπλα μαγικα. αυτα μπορουν να τα κανουν ολοι. ανεβενης και σε αυτα skill και κανεις train σε καινουργια πραγματα. απο αυτα βγαζεις και λεφτα. το παιχνιδη εχει ακομα και να στελνεις γραματα με αντικημενα σε αλλους παιχτες. και αλλα πολλα. και το πιο σημαντικο εκει που ξεχωριζουν οι παιχτες και ακομα και 2 shaman απο την ιδια φυλλη στο ιδιο level μπορουν να διαφερουν απαλπιστικα ειναι τα talents που απο το 10lvl και μετα παιρνεις σε καθε level και απο 1 και μπορεις να προσθεσεις στον παιχτη σου αυτους τους ποντους και φυσικα τον τροπο παιχνιδιου σου. οτι και να πω για το παιχνιδι ειναι πολλη λιγο.

trooper οκ καλως ηρθες θα τα πουμε μεσα:)

α θα τους πω να σε βαλουν και στο guilt Που ειμαστε οι ελληνες

να προσθεσο και το κορυφαιο site για τα quest http://www.thottbot.com/;)

borg level 15 ειμαι. εσυ που το παιζεις ρε καμενε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Η blizz παρέχει την καλύτερη πιστε'υω υποστήριξη σε online παιχνίδια (battlenet) και ας μην είναι και συνδρομητικά γι αυτό υπάρχουν ακόμα πάρα πολλοί που παίζουν diablo 2...

εδω παιζουν starcraft

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

εδω παιζουν starcraft

Όχι απλά παίζουν...Το Starcraft ζει και βασιλεύει!

Στη Ν. Κορέα υπάρχει συνδρομητικό κανάλι που δείχνει "αγώνες" Starcraft!!Για να μη σας πω για κάτι προγραμματάκια ανάλυσης των replay που έχουν δει τα μάτια μου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεος αλλα οχι και ευκολο το levelarisma sto lineage 2?Me x1 rates θες τριμηνο+ λιωσιμο να φτασεις 40 lvl.Μην κρινετε απο χ50 rate server.Στο noobwars που ειναι x2 paizw 3,5 μηνες παρα παρα πολλλες ωρες και μολις εφτασα lvl 50 μην λεμε οτι θελουμε.Φανταστειτε σε x1

Link to comment
Share on other sites

π.χ. οι διμοπρασιες αντικημενον που εχει... ητραπεζα

Lineage2 Everquest 2 επισης

οι εξτρα ιδιοτητες που εχει ο παιχτης. ραφτης blacksmith ψαρας μαγειρας κ.τ.λ.

Εverquest 2 επισης και ακομη ποιο πολλα

Δεν αντιλεγω οτι ειναι ενδιαφερον παιχνιδακι αλλα παιδια τα γραφικα του ειναι αισχρα και οχι λογς παιδικοτητας αλλα και λογω λιγων πολυγωνων

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Ναι το δοκίμασα το Lineage. Και το οτι παίρνεις level μεσα σε 2-3 λεπτά δε μου άρεσε καθόλου. Το leveling δε μου φάνηκε πολύ γρήγορο στο Wow, χρειάστηκα 4 ώρες για να φτάσω level 6 και απο εδώ και πέρα αρχίζουν τα δύσκολα...

Παντως το οτι το ενα πήρε 6/10 και το άλλο 9.5/10 λεει πολλά... Ισως θέμα μαρκετινγκ θα μου πείτε αλλά εγώ είδα διαφορά. Ισως ειμαι προκατειλημένος.

Sorry Troop αλλα σε 2 ωρες πας 10...απλα επαιξες πρωτη φορα και για αυτο...γενικα lvl 6 μου παιρνει γυρω στα 45 λεπτα εμενα...για να σου πηρε 6 ωρες κατι δεν εκανες σωστα!Το WOW δεν συγκρινεται με το lineage 2...σορρυ κιολας δεν το λεω για να την σπασω σε κανεναν αλλα απλα ειναι ανωτερο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Sorry Troop αλλα σε 2 ωρες πας 10...απλα επαιξες πρωτη φορα και για αυτο...γενικα lvl 6 μου παιρνει γυρω στα 45 λεπτα εμενα...για να σου πηρε 6 ωρες κατι δεν εκανες σωστα!Το WOW δεν συγκρινεται με το lineage 2...σορρυ κιολας δεν το λεω για να την σπασω σε κανεναν αλλα απλα ειναι ανωτερο..

Μαλλον τα μπέρδεψες λίγο. Δεν ειπα οτι εκανα 6 ώρες για να πάω level 6. Απλα ειδα οτι στο lineage επαιρνα level για πλάκα χωρίς κανενα πρόβλημα και πολύ γρήγορα, πραγμα που μου φάνηκε ψιλοπερίεργο.

Στο WOW ειπα οτι εκανα 3-4 ώρες για level 6. (Τώρα ειμαι 7 :p )

Επισης στο Wow τα quests ειναι μακράν καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα.

Αρχική απάντηση από Helly

π.χ. οι διμοπρασιες αντικημενον που εχει... ητραπεζα

Lineage2 Everquest 2 επισης

οι εξτρα ιδιοτητες που εχει ο παιχτης. ραφτης blacksmith ψαρας μαγειρας κ.τ.λ.

Εverquest 2 επισης και ακομη ποιο πολλα

Δεν αντιλεγω οτι ειναι ενδιαφερον παιχνιδακι αλλα παιδια τα γραφικα του ειναι αισχρα και οχι λογς παιδικοτητας αλλα και λογω λιγων πολυγωνων

Ολα αυτά υπάρχουν και στο wow. Δε βλεπω κατι διαφορετικό. Και εγώ σε 1600χ1200 μου φαίνεται μια χαρά το παιχνίδι οσον αφορά τα γραφικά. Ας μη το κρίνουμε απ έξω το παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly

π.χ. οι διμοπρασιες αντικημενον που εχει... ητραπεζα

Lineage2 Everquest 2 επισης

οι εξτρα ιδιοτητες που εχει ο παιχτης. ραφτης blacksmith ψαρας μαγειρας κ.τ.λ.

Εverquest 2 επισης και ακομη ποιο πολλα

Δεν αντιλεγω οτι ειναι ενδιαφερον παιχνιδακι αλλα παιδια τα γραφικα του ειναι αισχρα και οχι λογς παιδικοτητας αλλα και λογω λιγων πολυγωνων

κιομως οι τοποθεσιες ειναι απιστευτες. και να σου πω αν το παιχνιδη γινοταν με περισοτερα πολυγονα απλα θα επαιζε μονο με sli οταν θα ειχε πολυ κοσμο μαζεμενο αν και μου φενετε πως το 1 γιγα του πεφτη πολυ λιγο του παιχνιδιου με ολα στο τερμα και ολα τα γραφικα ενεργοποιημενα. εγω το βρισκο πολυ ζωντανο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει και τα 2 παιχνίδια. Στο WoW έπαιξα την Open Beta αρκετά και με 3 διαφορετικούς χαρακτήρες για να δω όσο γίνεται περισσότερα πράγματα. Τους έφτασα μέχρι level 10 και τους τρεις. Στο L2 έχω ένα Dark Elf και είμαι Level20 (ΒnB). Αν έπρεπε να βαθμολογήσω τα παιχνίδια στο WoW θα έβαζα 9/10 και στο Lineage 7/10. Θεωρώ πως τo WoW είναι απλά άλλη κλάση.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ξερω για everquest αλλα το lineage 2 δεν εχει καλυτερα γραφικα απο το wow!Τα γραφικα του δεν μου φαινονται ασχημα...

Zyx οταν ερθουν οι μνημες απο τον αφαντο τα 2gb δεν θα ειναι λιγα,γιατι το 1 gb ειναι:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.