Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Οχι αλλα αδιαφορω για games που to community τους ειναι ηλικιες κυριως κατω τον 15 χρονων μονο.Οσων αφορα τις απαιτησεις δε διαφωνω το everquest 2 πραγματικα παιζει οριακα σε X800xt full overcklokarισμενη με τοπ pc kai 1gb ram,se medium detail.Tα γραφικα του ομως ειναι ισως ανωτερα και απο doom3(H sony δε κοιταξε το ποσα κοματια θα πουλησει αλλα το παιχνιδι να ειναι MOORPG στο full με σωστο RPG υποβαθρο).Για το επιχειρημα που δοθηκε για την ελαφρια engine του wOw συμφωνω το γιατι εγινε ειναι οχι ομως να μην εχετε προβληματα αλλα να αγορασουν πολλοι περισοτεροι το game και να πλουτισει η blizzard.(μπορουσε αν ηθελε να βαλει Scalability στα γραφικα και στην βια)

Oσων αφορα τωρα το πρωτο επιχειρημα το τελευτεο πραγμα που επιζητας απο ενα commmunity(giati ΜΜΟRPG=community)ειναι ανηλικα παιδακια που παιζουν με την λογικη ειμαι ο Γ@μ@ω.Mην ξεχνατε οτι στο Everquest o μεσος ορος ηλικιας ειναι πανω απο 25 χρονων.

Και τελος μην ακουσω ξανα αποψεις περι Lineage 2 απο nooboserver με χ5 rates oπως το BnB και δε αναφερομαι μονο στο xp αλλα και στα χρηματα,ή απο ατομα που δεν εχουν φτασει ουτε καν lvl 40 να αλληλεπιδρασουν με αλλους χαρακτηρες και να δουν τις full δυνατοτητες και του δικου τους και των αλλων.Συμφωνω μονο οτι τα quest στο game einai απαραδεκτα,αλλα τα SIEGES,CLANWARS kai to συστημα οικονομιας ειναι κλασεις μπροστα απο το gameplay του WoW πανω σε αυτο το θεμα του ΜΑSS GAMEPLAY

Link to comment
Share on other sites

οχι και κατω απο 15....βαλε κατι παραπανω και ειδικα οταν αναφερεσαι στην μαζα.Τα γραφικα παντως ειναι το τελευταιο πραγμα που κοιτα καποιος που ενδιαφερται να παιξει σοβαρα ενα game κατα την γνωμη μου...τωρα πια!Αυτο που λες για το εβερκουεστ δεν το καταλαβαινω??Δηλαδη δημιουργησαν ενα παιχνιδι που δεν τρεχει στην καλυτερη καρτα γραφικων τελεια??Ποιο το νοημα??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly

Οχι αλλα αδιαφορω για games που to community τους ειναι ηλικιες κυριως κατω τον 15 χρονων μονο.Οσων αφορα τις απαιτησεις δε διαφωνω το everquest 2 πραγματικα παιζει οριακα σε X800xt full overcklokarισμενη με τοπ pc kai 1gb ram,se medium detail.Tα γραφικα του ομως ειναι ισως ανωτερα και απο doom3(H sony δε κοιταξε το ποσα κοματια θα πουλησει αλλα το παιχνιδι να ειναι MOORPG στο full με σωστο RPG υποβαθρο).Για το επιχειρημα που δοθηκε για την ελαφρια engine του wOw συμφωνω το γιατι εγινε ειναι οχι ομως να μην εχετε προβληματα αλλα να αγορασουν πολλοι περισοτεροι το game και να πλουτισει η blizzard.(μπορουσε αν ηθελε να βαλει Scalability στα γραφικα και στην βια)

Oσων αφορα τωρα το πρωτο επιχειρημα το τελευτεο πραγμα που επιζητας απο ενα commmunity(giati ΜΜΟRPG=community)ειναι ανηλικα παιδακια που παιζουν με την λογικη ειμαι ο Γ@μ@ω.Mην ξεχνατε οτι στο Everquest o μεσος ορος ηλικιας ειναι πανω απο 25 χρονων.

Και τελος μην ακουσω ξανα αποψεις περι Lineage 2 απο nooboserver με χ5 rates oπως το BnB και δε αναφερομαι μονο στο xp αλλα και στα χρηματα,ή απο ατομα που δεν εχουν φτασει ουτε καν lvl 40 να αλληλεπιδρασουν με αλλους χαρακτηρες και να δουν τις full δυνατοτητες και του δικου τους και των αλλων.Συμφωνω μονο οτι τα quest στο game einai απαραδεκτα,αλλα τα SIEGES,CLANWARS kai to συστημα οικονομιας ειναι κλασεις μπροστα απο το gameplay του WoW πανω σε αυτο το θεμα του ΜΑSS GAMEPLAY

Ετσι που μιλάς κανεις σα να τα ξέρεις όλα. Ελεος λίγο. ΟΚ το καταλάβαμε, σου αρέσει το Lineage, και σε άλλους αρέσει το Wow. Τι νοημα εχει να το θάβεις ? Και πού ξέρεις τι ηλικίες παίζουν lineage ?

Αμα τα quest ειναι απαράδεκτα οπως παραδέχεσαι, πιο το νόημα να παίζεις? Για να κάνεις ομαδικό PK ? Η για να γίνει ενα hack 'n' slash game ?

Η Blizzard ειναι μια εταιρία που έχει βγάλει διαμάντια. Ολα της τα παιχνίδια ειναι κορυφαία, και το Wow δεν αποτελεί εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Αμα είχες παίξει έστω και λίγο WoW θα ήξερες ότι το Lin2 δεν ποιάνει μια μπρωτσά στο wow. Έπίσης τα Clanwars και τα Siege δεν τπτ μπροστά στα raid και στα battlegrounds που θα μπουν σε λίγο. Τώρα για το eq 2 δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει ότι είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι απο το wow.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην εχω dsl ρε :wall: :wall:

Ετσι όπως βλέπω τα πράγματα όποτε αποκτήσω και μπώ στο χωρό των on line RPG θα εχω τετοια (insert your - ***** - word of choise ) που θα με χάσει η γη για μήνες.

Μιλαμε θα κατεβω σε καμια συναντηση με μουσι μεχρι το γόνατο και θα ψάχνεστε.

Link to comment
Share on other sites

trooper orgrimmar λεγεται :) και μια ερωτηση γιατι μου εχει μεινη ποιος ο λογος να δωση καποιος 600 ευρω για καρτα και να το παιζει με τα ζορια για να λεει κοιτα τι ωραια γραφικα εχει? και να μην μπορω να το ευχαριστηθω. και κατι ακομα δεν νομιζω να μπαινει κανεις στο θεμα του lineage και να τα χωνη.

borg ετοιμασου να παιθανεις. nos-dio εσυ μεταμωρφονεσε η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

trooper τι lvl εισαι τωρα ?

πως και orc ?

μονο εγω τελικα ειμαι με τους καλους ... :p

Lol, ποιοι ειναι οι καλοί δηλαδή ? :p

Level 10 μολις έφτασα.

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

με πιο προγραμμα τις βλεπεις??Πες αν ειναι να ποσταρω και εγω καμια...Orc shaman και εγω απλα 22:D

Α δε παίζεις καθόλου εσυ ε? Μονο κανα μισάωρο τη μέρα ? :p:P:P:P

Με Print-Screen σώζεις screenshot σε TGA μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

trooper orgrimmar λεγεται :) και μια ερωτηση γιατι μου εχει μεινη ποιος ο λογος να δωση καποιος 600 ευρω για καρτα και να το παιζει με τα ζορια για να λεει κοιτα τι ωραια γραφικα εχει? και να μην μπορω να το ευχαριστηθω. και κατι ακομα δεν νομιζω να μπαινει κανεις στο θεμα του lineage και να τα χωνη.

borg ετοιμασου να παιθανεις. nos-dio εσυ μεταμωρφονεσε η οχι ακομα?

Πρώτη φορά ειδα τόσο κόσμο εκει μέσα! Χαμός κυριολεκτικά. Εχει τοσα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις, που δε ξέρω απο που να πρωτοαρχίσω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Πρώτη φορά ειδα τόσο κόσμο εκει μέσα! Χαμός κυριολεκτικά. Εχει τοσα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις, που δε ξέρω απο που να πρωτοαρχίσω...

να παρεις καλες ειδηκοτητες ειναι ολα τα λεφτα ;) τζαντες εχεις η θες να σε στηλο καμια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

να παρεις καλες ειδηκοτητες ειναι ολα τα λεφτα ;) τζαντες εχεις η θες να σε στηλο καμια?

Εχω 3, αλλα μια ακόμα δε θα με χάλαγε ;)

Επίσης, ξέρουμε αν οι shaman μπορούν να φορέσουν mail πράγματα, με κάποιο τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το topic είναι για το WoW και μόνο γι'αυτό. Δεν είναι τάδε Vs. τάδε.

Ευκαιρίες να δοκιμάσει ο καθένας και τα 2-3 και να κολλήσει με αυτό που του αρέσει, υπάρχουν, οπότε δώρο άδωρο να προσπαθείτε να αποδείξετε ότι επειδή σας αρέσει το Α πρέπει να αρέσει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.