Jump to content



Αγορα 32" ΤFT TV


isaias1983

Recommended Posts

Ναι το ξερω οτι ειναι καλη , σημερα ομως που την ειδα στα multirama να παιζει δεν ειδα και διαφορα απο pixel plus 1 --> 2 δηλαδη αξιζει να δωσω τα 140 παραπανω μια και απο εισοδους με υπερκαλυπτουν και οι δυο(32pfl7762d - 32pfl5322)

Δεν εχω Δυστιχως πολλυ χρονο για αυτο τα λεω στα γρήγορα.

Η 7762 Εχει ενα απο τα καλυτερα αναλογικα τουνερ στην κατηγορια της.

1080/24p

5ms αρα δεν χρειαζεσαι τα 100Hz(Η philips δίνει 8 αλλα μετρημενα ειναι 5.

Χρειαζεται μονο 100Watt μετρημενα.

Αυτα ειναι τα βασικα για εμένα.

P.S Να συγουρευτης οτι θέλεις 32αρα,γιατί μετά απο κατι μέρες θα σου φένεται μικρη.

Πριν πάρεις οτιδιποτε ψαξε καλά,διάβασε δες πως θέλεις να την συνδεσεις και πράτες αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

σκευτομουν αρχικα να παω σε λυση 32 και full hd βλεπε Sharp LC32X20E απλα κανει γυρω στα 1150 και θα ηταν απλα οτι καλυτερο μια και θα την ειχα και για ιντερνετ αφου εστησα ενα Htpc μιας και με τις ετοιμες συσκευες θα εχεις μονημα προβληματα υπαστηριξης codec mkv ακομα δεν παιζουν ουτε H264 αρα το Htpc εχει γινει μονοδρομος για την ωρα, η καρτα γραφικων βλεπε http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Products_Overview.aspx?ProductID=2586

με UVD που απλα εχει οτι εξοδο θες απλα δεν εχει hdmi 1,3 αλλα απλο audio μονο 5,1 βγαζει εξοδο και οχι 7,1 και η χρηση θα ειναι για υπνοδωματιο αρα και οι 32 ειναι πολες σαν ιντσες, απλα το ψαχνω λιγο μηπως και γλυτωσω μερικα χρηματα μιας και σαν αποδοση ελαχιστες διαφορες θα δεις σαν τηλεοραση απο την Full Hd .

Ακομα δεν εχω κατασταλαξει και ακομα μια υποψιφια υπαρχει μαζι με τις 2 philips μπηκε σφηνα και μια Lg 32lb75 με καλα χαρακτηριστηκα και αρκετες εισοδους παραπανω απο την philips εχει d-sub και ενα Hdmi παραπανω και πολυ καλη εικονα στα 600 - 650 euro αλλα δεν την εχω δει να παιζει και αν την ξερει καποιος ας μου πει μια γνωμη.

εχω μπερδευτει αρκετα αλλα το ψαχνω και ελπιζω να μην κανω καμια πατατα στο τελος και ευχαριστω ολους οσους μας δηνουν τα φωτα τους

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και το ψάχνεις,εγω το εψαχνα 2 μήνες.

Είμουνα για 37αρα αλλα ας οψεται το έτερο υμιση.

Αφου είσαι για HTPC αφηνεις απεξω την 5322.

Κάτι άλλο τωρα.

Στο htpc θα βάλεις αναλογικο tuner? η ψηφιακο Δορυφορικο?

Παιχνιδια?

MKV και τά λοιπά δεν το συζητάω,είμαι σύγουρος.

Λοιπόν όλα αυτα είναι δοκιμασμένα από εμένα στην 7762 Και δέν μασησε μία.

Στις 32 και στα λεφτά που διαθέτεις δύσκολα θά βρείς κάτι άλλο.

Για τήν Sharp δεν το σηζητάω,αλλά προσωπικά δεν θα έδινα με τίποτα τόσα λεφτά γι 32άρα και ας είχε της παναγιάς τά μάτια επάνω.

Από όσα έχω δεί και διαβάσει όλο αυτο τον καίρό Μια ακόμα επιλογη θά ηταν και η Panasonic TX-32LX70F την οποια την είδα ανάμεσα σε καμιά δεκαριά αλλες και πραγματικά ξεχωριζε άνετα,αλλα την εβρισκα περιπου στα 900 ευρώ,+ το οτι πολοί παραπονεθηκαν για σφυρίγματα από τό τροφοδοτικό,κάτι με το οποιο δεν μπορώ να ζήσω,ετσι είπα να πάρω την 7762 και μέ τα υπόλοιπα να χτηπησω ένα Kathrein 910 και μια Skystar HD

Γιά το ταπεινό μου κομπουτερακι.

PS.Να πω κιολας ότι η 7762 διαθέτει και subwoofer,οχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά για αυτό που το θές φτάνει και περισέυει.

Πάρε και ένα link από το γερμανικό Chip Να ευχαριστιθεί η ψυχούλα σου.

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-LCD-TV-32-Zoll--index/index/id/649/findAll/0

Link to comment
Share on other sites

Μαμάει από ό,τι βλέπω η Philips 32PFL7762D.

στα λέφτα της πιστέυω ναί.

@geo1551 τώρα το είδα οτι σκοπέυεις νά την χρησημοποιήσεις καί γιά ιντερνετ.Εκει φίλε μου πρέπει να πω οτι δεν είμαι και πολυ ευχαριστιμένος,σε εμένα η εικόνα είναι πολύ θολή,αλλα επιφιλασομε γιατί ισως να ειναι και δικό μου λάθος μια και την έχω ενωμένη με ενα 5μετρο dvi to hdmi καλόδιο απο την μια έξοδο σε μια 2600 προ και απο την άλλη έχω συνδεμένη την Dell w2007,και σε clone mode περνει την ανάληση τις Dell (1680 x 1050).

Αν κάποιος εχει κανα λινκ με οδηγιες ρε παιδιά κάντε το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις την Panasonic την ειδα διπλα στην Philips 77662d και διαπiστωσα οτι εχει smooth σε σχεση με την Philips και δεν την υπολογιζω επισης η philips εχει αυτο το κολπο με τον φωτισμο απο πισω και ειναι ποιο ξεκουραστη στην παρακολουθηση , η sharp αν ηταν στα 950 περιπου θα ηταν τωρα στο σπιτι μου μια και ειναι καλη και σαν μονιτορ υπολογιστη απλα 1150 ειναι πολλα για 32 απλα θελω να δω και την Lg 32lb75 να παιζει να δω μηπως αξιζει κατι. Το ψαχνω για τις 2-3 καλητερες και δεν βιαζομε και τοσο μπορει να κανω λιγο υπομονη και να φτηνησει η Sharp .....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια εγω πηρα την Lg 32LC56 απο κοτσοβολο στα 528 ευρω.Πιστευω οτι ειναι αρκετα καλη τιμη.Θα την εχω στα χερια μου την Δευτερα οποτε κ θα σας πω εντυπωσεις.Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!Να κ ενα review για αυτην που πηρα:

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/lg_32lc56.htm

Πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα της πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλοδούλευτη είμαι σίγουρος ότι θα την χαρείς (τουλάχιστον στην αρχή) και θα δείς τρελές διαφορές στην εικόνα και στα χρώματα εν συγκρίσει με παλιές crt τηλεοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η σκεψη σου αλλα η LB75/76 δεν εχει καμια σχεση σε ποιοτητα εικονας σε σχεση με την Sharp X20 η Philips 9632.Μπορει να ειναι 37'' αλλα υπολειπεται εντονα. Πηγαινε στη 37 ''7662 η στην Samsung M86. Σημερα ειδα προσφορα την Samsung 40 F86 1599 ευρω!!!

Ενημερωτικά σημερα μιλησα με των πωλητή της Philips και μου ειπε οτι εχει βγει μοντελο 32'' Full HD και απο αυτους με 30000:1 contrast (dynamic). Στην αναμονη λοιπον για τους ενδιαφερομενους.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω λίγο όλους εσάς που ψάχνεστε για fullhd κτλ. Τι χρήση θα της κάνετε?? Θα βλέπετε όλη την ώρα blueray και θα παίζεται ps3?? Γιατί για παρακολούθηση τηλεοπτικών σταθμών θα απογοητευτείται... Καλύτερα μια hdready αλλά και πάλι από τις crt χειρότερα θα είναι...

Φίλε καλοδούλευτη είμαι σίγουρος ότι θα την χαρείς (τουλάχιστον στην αρχή) και θα δείς τρελές διαφορές στην εικόνα και στα χρώματα εν συγκρίσει με παλιές crt τηλεοράσεις.[/QUOT
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να θυμάστε ότι το 2012 είναι η καταληκτική χρονιά για τη μετάβαση σε ψηφιακή πλατφόρμα μετάδοσης, δηλαδή σε DVB (Digital Video Broadcasting).

Από δω και στο εξής δεν αξίζει να αγοράζεις TV σύμφωνα με το τι εικόνα θα έχεις στα αναλογικά κλασικά κανάλια. Οπότε ή αγοράζεις με γνώμονα την απεικόνιση σε High-Def ή τηρείς στάση αναμονής ώστε να δεις πώς θα κινηθεί η αγορά εκείνη την περίοδο που θα πλησιάζει η παραπάνω ημερομηνία.

Εγώ προσωπικά κάνω το δεύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να θυμάστε ότι το 2012 είναι η καταληκτική χρονιά για τη μετάβαση σε ψηφιακή πλατφόρμα μετάδοσης, δηλαδή σε DVB (Digital Video Broadcasting).

Από δω και στο εξής δεν αξίζει να αγοράζεις TV σύμφωνα με το τι εικόνα θα έχεις στα αναλογικά κλασικά κανάλια. Οπότε ή αγοράζεις με γνώμονα την απεικόνιση σε High-Def ή τηρείς στάση αναμονής ώστε να δεις πώς θα κινηθεί η αγορά εκείνη την περίοδο που θα πλησιάζει η παραπάνω ημερομηνία.

Εγώ προσωπικά κάνω το δεύτερο...

Kai εγώ το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.