Jump to content



The RV770 Thread (HD4850/HD4870)


JimmyFox

Recommended Posts

Ειδικά οι Connect3D δεν νομίζω να συγκρίνονται με τις ASUS k Sapphire. Aλλά γενικά βλέπω μία στασιμότητα στο πλαίσιο όσο αναφορά τις 4870 κ την αγορά από το eshop θέλω να την αποφύγω για τους γνωστούς λόγους...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Σήμερα επιτέλους έστησα το new μου pc. Έχω την 4850 σαν κάρτα γραφ. Ρε παιδιά μήπως είναι ψησταριά με την μαμά ψύκτρα? Είναι δυνατόν σε κανονικό load να πιάνει 81 temp? Σε κανένα βαρύ game πόσο θα πιάσει δηλαδή? 120? Σαν ελικόπτερο θα κάνει.

Εσείς τι temp πιάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Melissa, με την 4850 εγώ και το ανεμιστήρι στο 50%, είμαι στους 55*C idle(30' load CoD4 <80*C) τις ζεστές μέρες και χωρίς κλιματισμό στο δωμάτιο. Θα αλλάξω ψύκτρα όμως επειδή τώρα ψιλοακούγεται το ανεμιστήρι. Έχω κατασταλλάξει στην Coolink GFXChilla. Θα σας πω εντυπώσεις όταν την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Melissa, με την 4850 εγώ και το ανεμιστήρι στο 50%, είμαι στους 55*C idle(30' load CoD4 <80*C) τις ζεστές μέρες και χωρίς κλιματισμό στο δωμάτιο. Θα αλλάξω ψύκτρα όμως επειδή τώρα ψιλοακούγεται το ανεμιστήρι. Έχω κατασταλλάξει στην Coolink GFXChilla. Θα σας πω εντυπώσεις όταν την βάλω.

Ποιας εταιρίας την 4850? Λέτε και καμια μάρκα γιατί όλη η διαφορά εκεί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τερματιζει τωρα το overdrive ??? Για bench τουλαχιστον ??

Μια χαρά τερματίζει .......:033: :033: :033:

Είναι 100% bencable .... σε όλα

βαθμοί σε full load 68 !!!! πιο κάτω και από το idle της μαμάς ψύχτρας ...

b5fmq2fd1xc0vhlfxzee_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τερματίζει .......:033: :033: :033:

Είναι 100% bencable .... σε όλα

βαθμοί σε full load 68 !!!! πιο κάτω και από το idle της μαμάς ψύχτρας ...

Καπου κυκλοφορει και ενα μονταρισμενο bios που εχει πολυ ανεβασμενα ρολογια στο overdrive . Στο XS αν δεν κανω λαθος .

Εαν σε τρωει το αυτι σου ... μπορεις να παιξεις και με αυτο ! :D:D

Μια χαρα εισαι παντος .:)

Μακαρι να μου αρεσαν και εμενα οι ΑΤΙ ...αλλα δεν τις παω .

Link to comment
Share on other sites

Ψιλό-οξύμωρο αυτό!:104:

Αφού δεν σου αρέσουν, γιατί εύχεσαι να σου άρεσαν;:104:

Με μπερδεύεις! :D

Πανε καλα για τα χρηματα που ζητουν . Αυτο ειναι ολο . :D

Πηρα ομως νεα παιχνιδακια σημερα ... :D .... Μια 790i και τρεις GTX260 ... :074:

Θα ειναι μια θερμη εβδομαδα ! :001:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.