Jump to content



είναι σταθερή η κάρτα?


StraKou

Recommended Posts

Επίσης τώρα πρόσεξα ότι η κάρτα σου είναι Leadtek.

Οι Leadtek έχουν και δικό τους overclocking utility ... το οποίο λέγεται WINFOX.

Αν έχεις κρατήσει το original cd της κάρτας ... θα είναι μέσα.

Διαφορετικά ψάξε στο google για "WINFOX II" ... και κατέβασε το.

δοκίμασα και με το winfox ΙΙ αλλά τίποτα με +10στον πύρινα και +5 στις μνήμες έκανα 313 3d marks ενώ στα default 650! πως γίνετε αυτό? υποτίθεται ότι πρέπει να ανεβαίνουν οι επιδώσεις

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και με το winfox ΙΙ αλλά τίποτα με +10στον πύρινα και +5 στις μνήμες έκανα 313 3d marks ενώ στα default 650! πως γίνετε αυτό? υποτίθεται ότι πρέπει να ανεβαίνουν οι επιδώσεις

Μήπως το o/c που έκανες αφορούσε μόνο το 2D Mode ... και όχι το performance 3D profile ???

Βάζε screenshot απ'ότι utility χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Την 5700 και παραπάνω να την πας, τι θα το κάνεις?

Δεν μπορείς να το εκμεταλλευτείς σε καμιά σύγρχονη εφαρμογή ή παιχνίδι.

Εκτός αν το κάνεις καθαρά για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

Επίσης διάβασα κάπου ότι η 5700 έχει 475 πυρήνα και 900 μνήμη.

Εσύ ποιο πήγες στα 434 και ποιο στα 516?

Link to comment
Share on other sites

Την 5700 και παραπάνω να την πας, τι θα το κάνεις?

Δεν μπορείς να το εκμεταλλευτείς σε καμιά σύγρχονη εφαρμογή ή παιχνίδι.

Εκτός αν το κάνεις καθαρά για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

Επίσης διάβασα κάπου ότι η 5700 έχει 475 πυρήνα και 900 μνήμη.

Εσύ ποιο πήγες στα 434 και ποιο στα 516?

451GPU 251RAM αλλά εκεί τα δίχνει έτσι! ο λόγος που θέλω να την κλοκάρω είναι για να bencharisma

Link to comment
Share on other sites

πρώτον δεν είμαι άσχετος κάτι ξέρω και έχω κατεβάσει ξανά από guru3d με κάνεις να νιώθω λες και ασχολούμε πρώτη φορά με υπολογιστή:022: :022: :022: δεύτερον θα ήταν ξεφτίλα άμα δεν είχα 32-bit!:087:

O μονος λογος που στο ειπα ειναι γιατι αν του πεις "extract here" θα γεμισει ολο τον κοσμο με αρχεια,δεν τα βαζει μονος του σε φακελο.

Θα μπορουσες να εχεις 64bit οποτε αυτος ο driver δεν θα εκανε.

Τον δοκιμασες τον driver?Ειναι ο μονος driver που βρηκα να δουλευει σωστα με GeForce FX καρτες (εχω δοκιμασει καμια 50αρια).

Δοκιμασε τον και πες μας.

Driver Cleaner εχεις? http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

stealth

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασες τον driver?Ειναι ο μονος driver που βρηκα να δουλευει σωστα με GeForce FX καρτες (εχω δοκιμασει καμια 50αρια).

Δοκιμασε τον και πες μας.

stealth

δοκίμασα αυτό που μου είπες χτες (post 14#) με τον driver που μου είπες αλλά με την παραμικρή αύξηση έχω χαμηλότερο σκορ στο 3d mark 05! κανονίκα δεν έπρεπε να είχα υψηλότερο? τι μπορεί να φταιει? (αυτό το έχω παρατηρήσει και με rivatuner,ATItool,coolbits,winfox II)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα.

Αν ολα γινονται σωστα και με 10 και 5Μhz παραπανω σε πυρηνα και μνημη αντιστοιχα σου βγαζει χαμηλοτερο σκορ τοτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι η καρτα δεν κανει γι'αυτη την δουλεια,δεν αντεχει παραπανω ρολογια.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα.

Αν ολα γινονται σωστα και με 10 και 5Μhz παραπανω σε πυρηνα και μνημη αντιστοιχα σου βγαζει χαμηλοτερο σκορ τοτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι η καρτα δεν κανει γι'αυτη την δουλεια,δεν αντεχει παραπανω ρολογια.

stealth

τέλος πάντων... ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το τελευταίο gpu-z (0.25)

Κατέβασε επίσης το coolbits 2 και τρέξτο να κάνει τις εγγραφές στη registry οπότε να ξεκλειδώσει το o/c στους drivers της Nvidia.

Μετά κλοκάρισε την κάρτα με όποιο utility χρησιμοποιείς ... και καπάκι τρέξε το gpuz να δείς άν όντως εφαρμόζονται οι νέοι χρονισμοί.

Υπάρχει μιά πιθανότητα η κάρτα σου να φοράει 4ns μνήμες ... οπότε αυτές άστες στα 250 (500ddr) ... και παίξε μόνο με τον πυρήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το τελευταίο gpu-z (0.25)

Κατέβασε επίσης το coolbits 2 και τρέξτο να κάνει τις εγγραφές στη registry οπότε να ξεκλειδώσει το o/c στους drivers της Nvidia.

Μετά κλοκάρισε την κάρτα με όποιο utility χρησιμοποιείς ... και καπάκι τρέξε το gpuz να δείς άν όντως εφαρμόζονται οι νέοι χρονισμοί.

Υπάρχει μιά πιθανότητα η κάρτα σου να φοράει 4ns μνήμες ... οπότε αυτές άστες στα 250 (500ddr) ... και παίξε μόνο με τον πυρήνα.

κλοκάρισα μόνο την gpu αλλά πάλι τα ίδια! κατέβασα και coolbits και πάλι τίποτα! μήπος η κάρτα είναι κατα κάποιον τρόπο ''κλειδομένη'' και δεν κλοκάρετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.