Jump to content


ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ


costas_doct

Recommended Posts

Τι να πω και εγώ με μια ψακτική που έκανα είδα ότι το πρόβλημα μάλλον πρέπει να είναι στις μνήμες

Πάντως θα επιχειρήσω αύριο να βγάλω μερικά (1-2) "ντιμ" μνήμης να δω τι παίζει (έχω 4Gb με ντιμ του 1Gb).

Μεχρι τωρα δεν εχω βρει μια ικανοποιητικη λυση στο προβλημα,το να τρεχεις το συστημα με ενα η δυο dimm μνημης,to underclock τις μνημες και την καρτα γραφικων οπως διαβασα σε πολλα threads δεν ειναι σοβαρη λυση.

Το μονο που βρηκα στα guru3d forums και εχει λογικη ειναι να κανεις ενα System Restore.

Μηπως θυμασαι τι αλλαξες πριν αρχισεις να εχεις αυτα τα προβληματα (updates απο την MS,καποιο καινουργιo Driver η καποιο παιγνιδι που εβαλες τελευταια)?

Δοκιμασε να επαναφερεις το συστημα σε μια προηγουμενη ημερομηνια οταν δεν ειχες το προβλημα.

Απο οσο διαβασα το προβλημα παραμενει και μετα απο format και αυτο δυο πραγματα μπορει να σημαινει,η οτι υπαρχει προβλημα στο hardware η καποιος ιος εχει περασει στο mbr και δεν μπορεις να τον σβησεις.

Πριν δωσεις την καρτα πισω η αγορασεις αλλη βρες εναν αλλο δισκο (κατα προτιμηση καινουργιο),αν ο δισκος ειναι παλιος τρεξε πρωτα fdisk και μετα περασε επανω "καθαρα" windows αφου πρωτα εχεις βγαλει το παλιο δισκο απο πανω.

Αυτα μονο εχω για την ωρα,αν βρω κατι αλλο θα σου πω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους ειλικρινά για το ενδιαφέρον σας και για τις απαντήσεις σας. Θα προσπαθήσω να κάνω όσα μπορώ από αυτά που λέτε, δυστυχώς λόγω δουλειάς μάλλον κατά το Σ/Κ με βλέπω πάλι να πειραματίζομαι. Μόλις έχω αποτελέσματα και δω τι φταίει θα σας ενημερώσω. Thanks και πάλι αν και νομίζω..."Το κάψαμε το μηχάνημα πατριώτη!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά βρήκα λίγο χρόνο για να κάνω μια δοκιμή. Έβαλα την κάρτα μου σε άλλο υπολογιστή και έβγαλε τα ίδια νερά στο ξεκίνημα και δεν εμπαινε στα win παρά μόνο σε safe mode ή αν έσβυνα τους drivers. Στο δικό μου έβαλα μια ASUS 6600 και λειτουργούσε κανονικά. Άρα έχει "καεί" η κάρτα γραφικών και πάμε για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.