Jump to content


Project ZdB (Zero decibel)


Throttler

Recommended Posts

Να μιλησω κι εγω που τα εχω δει-ακουσει και τα δυο συστηματα απο κοντα???:D

Οντως του Γιωργου (dellman), για τους δισκους που εχει μεσα, δουλευει σε αρκετα χαμηλα επιπεδα θορυβου. Εντυπωσιακα θα ελεγα μαλιστα.

Απο την αλλη, του Σταυρου (Throttler) δεν μπορει καν να συγκριθει γιατι προκειται για τελειως διαφορετικη υλοποιηση, οπου στην πραγματικοτητα νομιζεις πως δεν υπαρχει υπολογιστης εκει γυρω.:D

Πιο αθορυβο pc (τετοιων προδιαγραφων) εγω τουλαχιστον δεν εχω ξαναδει.:)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Pc με 11 δίσκους την παλεύει μια χαρά από θόρυβο...

Περίπου στα 4-5 tb για storage Και μόνο...

Δεν διαφωνούμε λοιπόν, εγω απλώς θα κάνω storage σε έναν δίσκο του 2ΤΒ, διαιρώ τον θόρυβο που έχεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα αξιοπιστια εννουσα οτι αν δεν γινει δουλεια με το enclosure και το acoustic managment θα πρεπει να του φτιαξεις εξτρα μονωση με ηχομονωτικα κατι που θα του ανεβασει και αλλο την θερμοκρασια,απο αυτη την αποψη το ειπα.Δεν νομιζω να εχεις προβλημα.Δοκιμασε να τον βαλεις μεσα στο κουτι,θα κοψει και απο κει θορυβο..ηχειο δεν νομιζω να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά συνεχίζει και το project προχωράει

Μετά από αρκετή δουλειά η υλοποίηση και ρύθμιση του RAID0 των 2 Vertex στέφθηκε με επιτυχία.

http://www.throttler.gr/pics/FinalPC/030.jpg

Το επόμενο βήμα σε λίγες μέρες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.