Jump to content



απο το 0 μια υδροψυξη...


siloo

Recommended Posts

sorry αν σε εχω ζαλησει αλλα πρωτη φορα παραγγελνω απο εξωτερικο...

paypal δεν εχω οποτε θα χρειαστει να παω να βγαλω χρωστικη καρτα...

παιζει αν σου δωσω τα χρηματα να τι κανεις μεσω του δικου σου paypal?

για τα ΑΝΤΙ ΚΙΝΚ COILS δεν εχω προβλημα αν δεν τα χρειαζεσαι τα παιρνω γιατι ειναι και πορτοκαλι...

να φανταστω οτι το e-mail θα το στειλω εδω For international orders, worldwidesales@sidewindercomputers.com ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
sorry αν σε εχω ζαλησει αλλα πρωτη φορα παραγγελνω απο εξωτερικο...

paypal δεν εχω οποτε θα χρειαστει να παω να βγαλω χρωστικη καρτα...

παιζει αν σου δωσω τα χρηματα να τι κανεις μεσω του δικου σου paypal?

για τα ΑΝΤΙ ΚΙΝΚ COILS δεν εχω προβλημα αν δεν τα χρειαζεσαι τα παιρνω γιατι ειναι και πορτοκαλι...

να φανταστω οτι το e-mail θα το στειλω εδω For international orders, worldwidesales@sidewindercomputers.com ???

TO EMAIL ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΔΩ

sales@sidewindercomputers.com

ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ(ΣΤΕΡΓΙΟΣ) ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ(ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ) ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΑ ΜΕ PAYPAL ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΤΙ Π ΔΕΧΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΟΝΟ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ?ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΜΙΑ PREPAID ΚΑΡΤΑ.

ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙ ΚΙΝΚ COILS ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΝΙΚΗ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω για τη βοηθεια

αυριο θα παω να βγαλω μια prepaid αν και εχω και πιστωτικη απλα δεν πολυεμπιστευομαι οχι το μαγαζι αλλα τις αγορες γενικα στο Internet με πιστωτικες...

για τα ΑΝΤΙ ΚΙΝΚ COILS αν ειναι παιζει να ανεβω προς την πατριδα το καλοκαιρι (Ξανθη) οποτε παιζει να περασω απο Θεσ/νικη να τα πουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω για τη βοηθεια

αυριο θα παω να βγαλω μια prepaid αν και εχω και πιστωτικη απλα δεν πολυεμπιστευομαι οχι το μαγαζι αλλα τις αγορες γενικα στο Internet με πιστωτικες...

για τα ΑΝΤΙ ΚΙΝΚ COILS αν ειναι παιζει να ανεβω προς την πατριδα το καλοκαιρι (Ξανθη) οποτε παιζει να περασω απο Θεσ/νικη να τα πουμε κιολας.

OK!Η μου λες διεθυνση και στα στελνω!

Link to comment
Share on other sites

sterizos να σε ρωτησω επειδη δεν βγαζω ακρη με τις prepaid και επειδη θα κανει να ενεργοποιηθει κανενα 10ημερο και δεν θα ειμαι εδω ξερεις αν μπορω να τον πληρωσω με καρτες paysafe? πχ να παρω 3 των 100 και να του δωσω τους αριθμους των καρτων?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

sterizos να σε ρωτησω επειδη δεν βγαζω ακρη με τις prepaid και επειδη θα κανει να ενεργοποιηθει κανενα 10ημερο και δεν θα ειμαι εδω ξερεις αν μπορω να τον πληρωσω με καρτες paysafe? πχ να παρω 3 των 100 και να του δωσω τους αριθμους των καρτων?

ευχαριστω.

ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ PREPAID ΘΑ Σ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΜΕΣΑ.ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 5Ε ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΟΥ.ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ.

PS ΚΑΙ Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΕΤΣΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΠΡΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικα η ολη διαδικασια του εξωτερικου ακυρη γιατι βρηκα μια μεταχειρισμενη απο το φορουμ και πιο φθηνη...

τα πραγματα εχουν ως εξης:

w7wavldhy6ycfpr5rohy_thumb.jpg

y1kjvxfn90xw8ux5oxg2_thumb.jpg

yrzjnfr18c0tcdb1zzqt_thumb.jpg

νομιζω οτι ειναι περιττο να πω οτι απο χθες την εχω βαλει και την εχω βγαλει 5-6 φορες...

απο θερμοκρασιες συμφωνα με το everest se idle γυρω στους 48 και σε full load με 8 orthos, ενα σε καθε πυρηνα, χτυπαει 80-82. να πω βεβαια οτι ειναι ανεβασμενος στα 4Ghz με 1,39v στη cpu.

στα 3,2 σε idle παιζει γυρω στους 43 και σε full load παλι με τον ιδιο τροπο γυρω στους 68-70. με 1,27v στο cpu.

Link to comment
Share on other sites

ρε Αποστόλη...έχεις κάνει λάθος διάταξη..Η σωστότερη είναι..Αντλία-ψυγείο-μπλοκ-τανκ-αντλία...

Επιπλέον το κύριο πρόβλημα σου είναι ότι πάλι δεν έχεις κάνει σωσ΄τη εξαέρωση..άμα έβαλες μόνο το υγρό που σου έδωσα θα έπρεπε το τανκ σου να είναι μισό-γεματο και όχι full όπως το είναι τώρα...Άρα κάπου υπάρχει αέρας και μάλιστα αρκετός...με τόσο αέρα μέσα στο κύκλωμα μην περιμένεις να δείς σωστά Temps...Κάνε μία καλή εξαέρωση...άλλαξε και την σειρά από το setup...

Στο τανκ μέσα θα πρέπει το υγρό να έχει τέτοιο χρώμα που να μπορείς να δεία απέναντι...έτσι όπως το είδα στην φωτο..έχει πάρα πολλές φυσαλίδες μέσα....

Οπότε κάνε μία καλή εξαέρωση..άλλαξε και την σειρά με αυτή που σου είπα και ξανα μέτρα temps..Ίσως χρειαστεί να συμπληρώσεις υγρό..βάλε λίγο απιονοσμένο νερό...αν δεν θες να πάρεις και άλλο feser...

Πάντως τ ότι έχεις πολύ αέρα στο κύκλωμα αυτό είναι το μόνο σίγουρο.....

Link to comment
Share on other sites

για την διαταξη εχεις δικιο αλλα με μπερδεψε η αντλια που ειναι αναποδη και δεν θυμομουν απο που τραβαει και απο που βγαζει...

τωρα για το υγρο που λες εγω δεν εβαλα το block για το chipset οποτε εχω λιγοτερο σωληνα αρα κ λιγοτερο υγρο... μη φανταστεις οτι μ εχει μεινει και πολυ, ενα δαχτυλο μεσα στο μπουκαλι.

καταρχην θα την ξαναβγαλω για ακομα μια φορα και θα αλλαξω την σειρα και θα τα βαλω με αυτη: αντλια-ψυγειο-block-τανκ-αντλια. για την εξαερωση ειναι αληθεια οτι μεσα στο τανκ το νερο ειναι αρκετα θολο δεν βλεπεις στην αλλη πλευρα για κανενα λογο.

θα ενημερωσω μολισ κανω τις αλλαγες.

ευχαριστω βαγγελη

Link to comment
Share on other sites

κανε τις αλλαγές αλλά το ποιο σπουδαίο είναι να κάνεις σωστή εξαέρωση...άμα βγουν όλες οι φυσαλίδες από το κύκλωμα κανα 10αρι βαθμους κάτω θα είσαι μέσα στο νερό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.