Jump to content



Foxconn Bloodrage ... o/c


TASOS

Recommended Posts

καλησπερα. εχω μια Flaming blade gti και πεταει error στο setup των windows 7 64bit. Φανταζομαι απο μνημες. Δεν εχω δισκετα για να κανω bios update , μηπως γινεται με usb στικ?

Foxconn X58 Series BIOS Flashing Guide

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που δουλεύει τις μνήμες του με tRas=15 ή μπορεί να δοκιμάσει το συγκεκριμένο setting ?

Μόλις το επιλέγω ... στο επόμενο boot μου το γυρνάει από μόνη της σε 12 ... και γίνεται το έλα να δείς.

Bios G25

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "παιδικά" προβληματάκια με μερικά από τα timings ( κυρίως στο tRAS & tCL ) τα έχει στα περισσότερα BIOS ( κάποια values δεν παίζουνε, και αν τα διαλέξεις βάζει κάποιο "κοντινό" στο boot μόνο του ).

Δυστυχώς οι κουφιοκέφαλοι...εμ 2 BIOS Engineers της Foxconn δεν δέχονταν να τα φτιάξουνε γιατί ήτανε λέει... ελάχιστης σημασίας για αυτούς... ( τα ίδια λέγανε και επιμένανε και για την δυνατότητα ρύθμισης του PCI Express BUS Clock... αλλά ευτυχώς έπειτα από πολλή πίεση κάθισαν και το έβαλαν )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι BIOS Engineers της Foxconn γυρίσανε στα παλιά ( no changelog ) :(

Ο ένας και μοναδικός άνθρωπος από την Foxconn που είναι "προσβάσιμος" από τους overclockers/reviewers, ο Carl Brunning από το tech support τους στην Αγγλία προσπαθεί να πάρει ένα υποτυπώδες changelog αλλά πρός το παρόν τίποτα.

Λένε πως έχουνε διορθώσει κάμποσα σημαντικά καθώς και κάποια μικροπράγματα ( στα μικροπράγματα ίσως συμπεριλαμβάνονται τα "προβληματικά" memory timings ( tRAS, tCL ).

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.