Jump to content


Throttler ADW2009 - ZDB Project


Throttler

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

1)το pc μου Μαμάει.

2)δεν πάμε για τα λεφτά!!!!

3)πάμε για την παρέα και την εμπειρία

4)Είμαστε οι "μονοι" στην ελλάδα που το κάνουμε και τρωγόμαστε σαν τα σκυλιά.

ΥΓ θα ήταν τιμή μου να κερδίσω αλλα και να μην γίνει αυτό πάλι κερδισμένος θα είμαι!!!:045:

Μαζί σου:045:

Link to comment
Share on other sites

2)δεν πάμε για τα λεφτά!!!!

3)πάμε για την παρέα και την εμπειρία

ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.

Μπραβο "μικρε".

Λοιπον κυριοι ας μην καταστρεφουμε το thread.

Θα εχουμε 5 ολοκληρες μερες να τα πουμε απο κοντα.

Και ειμαι σιγουρος πως μια χαρα θα τα βρουμε μεταξυ μας στο τελος.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου Throttler! Πολύ προσεγμένη δουλειά, παραμένει στον στόχο που είχες θέσει (Zero DB) κι μου αρέσει και η γενική του εικόνα!

Χαλάλι κι τα λεφτά που έριξες, ξέροντας πως πρόκειται για χόμπυ που θα το μοιραστείς και με άλλους!

Μακάρι να είχα την δυνατότητα (οικονομική κυρίως) για να έφτιαχνα κάτι τόσο αξιόλογο κι εγώ!

Κι όσο για την ψήφο, ξέρω τί θα κάνω! Θα έρχομαι κάθε μέρα κι θα ψηφίζω από έναν κάθε μέρα! Θα το παίξω τρελός!

Γιατί όλοι σας αξίζετε συγχαρητήρια και γιατί είσαστε από τους "πρώτους" στην Ελλάδα που τολμούν κάτι τέτοιο!

Κι πάλι μπράβο ρε συ!

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω γιατί το project έχει κάνει sex με την λεπτομέρεια.

Αλλά θέλω να συγχαρώ τον Throttler όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά κυρίως για την ιδέα η οποία για μένα είναι ο ορισμός του modding. Το να ανοίγεις τρύπες στα κουτιά για να φτιάξεις το pc "μπομπ σφουγγαράκης" δεν αλλάζει τον τρόπο που δουλεύει το μηχάνημα ούτε τον τρόπο που δουλεύεις εσύ με το μηχάνημα.

Εντυπωσιακή και η παρουσίαση με τις πολύ επαγγελματικές φωτογραφίες. Να περιμένουμε ανάλογη παρουσίαση και στο ADW? Λείπει πάντως η πιο σημαντική για μένα photo: το proof of concept με ένα SPL meter που θα μετράει τον θόρυβο και θα δείχνει 0db...

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω γιατί το project έχει κάνει sex με την λεπτομέρεια.

Αλλά θέλω να συγχαρώ τον Throttler όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά κυρίως για την ιδέα η οποία για μένα είναι ο ορισμός του modding. Το να ανοίγεις τρύπες στα κουτιά για να φτιάξεις το pc "μπομπ σφουγγαράκης" δεν αλλάζει τον τρόπο που δουλεύει το μηχάνημα ούτε τον τρόπο που δουλεύεις εσύ με το μηχάνημα.

Συγγνώμη ρε φιλε που θα στο πω..

Αλλα μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει η λέξη modding και με τι έχει να κάνει :):103::103:

Link to comment
Share on other sites

@dellman Thanx!

@achenor Thanx!

Λείπει πάντως η πιο σημαντική για μένα photo: το proof of concept με ένα SPL meter που θα μετράει τον θόρυβο και θα δείχνει 0db...

Σημαντική παρατήρηση. Για να δείξει τόσο χαμηλά, θα πρέπει να μετρηθεί το κουτί μόνο του σε ανηχοϊκό θάλαμο. Αυτή την στιγμή η οθόνη μου κάνει πιο πολύ θόρυβο απο το PC. Οι περισσότερες οθόνες, όσο δυσκολο ειναι να το πιστέψετε, κάνουν θόρυβο. :021:

Recommend Silent LCD Monitor

LCD monitor buzzing when brightness reduced

Θα κάνω μια προσπάθεια για αντιπροσωπευτική μέτρηση, πιθανότατα θα πετύχω το ακουστικό επίπεδο του περιβάλοντά χώρου (δωμάτιο).

Οτι δείξουν τα όργανα, θα το ανεβάσω άυριο το απόγευμα.

Κανένα άλλο request κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε φιλε που θα στο πω..

Αλλα μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει η λέξη modding και με τι έχει να κάνει :):103::103:

Δεν παρεξηγούμαι, απλά συνηθίζεται όταν κάποιος γράφει το 1ο του post να λές ένα welcome πρίν...

Όσο για την άποψη σου μάλλον επιβεβαιώνει αυτό που λέω αν διαβάσεις πίσω απο τις λέξεις. Εννοείται οτι με το modding όπως το σκέφτεσαι εσύ δεν έχω και ούτε με ενδιαφέρει να έχω επαφή. Στο χωριό μου όμως μαθαίνουμε να κάνουμε modding πρώτα στα μυαλά μας ώστε να είμαστε ανοιχτοί και καλοπροέραιτοι στις διαφορετικές ιδέες και να μήν μας βγαίνει η κακία πιό εύκολα και απο το ρέψιμο. Τότε ίσως να σκεφτείς κάτι που θα είναι λίγο δυσκολότερο να χωρέσει σε μία αυτοεξηγούμενη περιγραφή στην υπογραφή του προφίλ σου.

Και πρίν το παίζουμε πάνσοφοι γκουρού της γνώσης, μπορούμε να ρίχνουμε και μιά ματιά στους ορισμούς εδώ http://tinyurl.com/2dsz7w

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγούμαι, απλά συνηθίζεται όταν κάποιος γράφει το 1ο του post να λές ένα welcome πρίν...

Όσο για την άποψη σου μάλλον επιβεβαιώνει αυτό που λέω αν διαβάσεις πίσω απο τις λέξεις. Εννοείται οτι με το modding όπως το σκέφτεσαι εσύ δεν έχω και ούτε με ενδιαφέρει να έχω επαφή. Στο χωριό μου όμως μαθαίνουμε να κάνουμε modding πρώτα στα μυαλά μας ώστε να είμαστε ανοιχτοί και καλοπροέραιτοι στις διαφορετικές ιδέες και να μήν μας βγαίνει η κακία πιό εύκολα και απο το ρέψιμο. Τότε ίσως να σκεφτείς κάτι που θα είναι λίγο δυσκολότερο να χωρέσει σε μία αυτοεξηγούμενη περιγραφή στην υπογραφή του προφίλ σου.

Και πρίν το παίζουμε πάνσοφοι γκουρού της γνώσης, μπορούμε να ρίχνουμε και μιά ματιά στους ορισμούς εδώ http://tinyurl.com/2dsz7w

Welcome τότε αν αυτό σε πείραξε :)

Πες μου το χωριο σου να έρθω να μου κανεις ένα ρεκτιφιέ στα μυαλά μου :)

Δεν έχω καμια πρόθεση να τσακωθώ με κανέναν αλλα μόλις διάβασα το post σου αυτό μου ήρθε στο μυαλό και το έγραψα :)

Bye

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.