Jump to content



Τη γνώμη σας για οθόνη για Games και Ταινίες


viper1442169065

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Sorry αλλα εχω να κανω μια ακυρη ερωτηση: σε περιπτωση που εχει προβλημα κατι που αγοραστικε απο το e-bay τι γινετε μετα απο θεμα αντικαταστασης?

Εξαρτάται από το κάθε προϊόν πώς το καλύπτει ο κάθε πωλητής.

πχ το Laptop που έχω, έχει 3ετή εγγύηση από DELL οπότε αν γίνει κάτι καθαρίζει η DELL για μένα.

Τώρα αυτή η οθόνη, επειδή είναι refurbished δηλαδή την πουλάει ως επισκευασμένη κάποιος έμπορος, αρκείσαι στην όποια εγγύηση δίνει ο έμπορας αυτός και όχι ο προμηθευτής.

Στην δικιά μου περίπτωση, για την οθόνη αυτή δίνει 1 χρόνο εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την ξαναστειλεις πισω? Εγω κατι μικροπραγματα που εχω παρει απο εκει δεν ειχαν ποτε αποδειξη.

Πώς θα την επισκευάσουν ή θα δούνε τι έχει αν δεν την στείλεις?

Για την απόδειξη εξαρτάται από τον πωλητή μάλλον.

Εγώ γενικά ακόμα και για 1 ζώνη που κάνει 10€ ή άλλα μικρά αντικείμενα τυχαίνει να μου στέλνουν πάντα και απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα την επισκευάσουν ή θα δούνε τι έχει αν δεν την στείλεις?

Για την απόδειξη εξαρτάται από τον πωλητή μάλλον.

Εγώ γενικά ακόμα και για 1 ζώνη που κάνει 10€ ή άλλα μικρά αντικείμενα τυχαίνει να μου στέλνουν πάντα και απόδειξη.

Παρ'ολο που γλιτωνεις καποια αξιοσεβαστα λεφτα αμα σου τυχει κατι προβληματικο 8α ειναι μεγαλο μπερδεμα η αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι παιζει με τα 60 ... καλα ειναι 1900χ1200 δεν εχεις?

2048x1152 είναι το default

viper added 0 Minutes and 55 Seconds later...

Καλοριζικη.

Τα 60 Hz των TFT δεν είναι προβλημα. Αυτο που σε ενοχλεί μαλλον είναι η φωτεινοτητα που συνηθως στο default profile είναι στο 100%. Για κοιτα το.

Στο 75 είναι στο Profile του Multimedia που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτη viper. :023:

Εντυπώσεις από το, σχετικά, μικρό dot pitch της οθόνης (τουλάχιστον γι αυτές τις λίγες ώρες που την έχεις δουλέψει);

Thanks φίλε.

Δυστυχώς δεν έχω τέτοια εμπειρία, ώστε να μπορώ να διακρίνω αυτό που ρωτάς.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το δω?

Τώρα στην πράξη..

Καταρχήν η 4850 αποδεικνύεται θηρίο.Δεν περίμενα να μπορεί να παίξει καλά σε GAMES σε τόσο ψηλές αναλύσεις.

Και όμως στο NFS SHIFT, με όλα στο FULL (εκτός το BLUR) χτυπάει 60 FPS στο 2048 με 00χΑΑ

Αντίστοιχα, στο 04χΑΑ πέφτει στα 30 FPS, κάτι που είναι λογικό.

Και μερικές φωτό από HD και SHIFT:

31102009256.th.jpg

31102009255.th.jpg

31102009258.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.