Jump to content



Πρόβλημα με ASUS BIOS downgrade


viper1442169065

Recommended Posts

Μπαγάσα BILL με έσωσες!!!

Μετά από 2-3 Asus Update που είχα δοκιμάσει, το δικό σου το φλάσαρε με την μία!!

Ωραίος ρε φίλε.

Αλλά σκεφτείτε πόσο κάφροι είναι στην ASUS.

Φανταστείτε κάποιον που πήρε την ίδια μητρική και hardware με μένα, αλλά με ποιο νεώτερο BIOS.Θα νόμιζε ότι είχε μπανάνα cpu, μνήμες ή κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου τυχαίο πως η Asus στις μητρικές είναι ταυτόχρονα η πιο αγαπημένη εταιρία ( των fanboys :D ) και ταυτόχρονα και η πιο μισητή εταιρία :D

Ιδιαίτερα οι κάτοχοι Striker Extreme, Striker II Extreme, P5Q3 Deluxe θα είναι ιδιαιτέρως ευχαριστημένοι από τις... μπιπ μητρικές :D

Όσο για το θέμα με τα BIOS... ότι και να πεί κανείς είναι λίγο.

Αυτός που είχε την φαεινή ιδέα να κλειδώνουνε σε κάποια BIOS το downgrade θα πρέπει να σταλεί στο Ιράκ/Ισραήλ ως crime scene cleaner μπας και έρθει στα ίσα του :D

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει στο xtremesystems. Δοκιμασμένο σε p5k, καποιες asus x48 και μια p5q3 νομίζω έχω κάποιο λόγο να το αναφέρω ;)

Επίσης hotflash δεν γίνεται σε όσες asus socket775 έχουν περάσει απο τα χέρια μου για τον απλό λόγο του οτι το bios chip δεν είναι σε socket ;)

Μα δεν ειπα οτι το εβγαλες απο το μυαλο σου η οτι δεν γινεται, απλα επισημανα τον κινδυνο.

Ο viper δεν εχει s775 αλλα ΑΜ2+

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.