Jump to content


βοηθεια...Καιγομαι ! Προβλημα με φορματ..


ahilleas100

Recommended Posts

Στον οδηγό ανάμεσα στο 3 και στο 4 λείπουν κομμάτια για εγκατάσταση οδηγών chipset από δισκέτα πριν ξεκινήσει η εγκατάσταση XP.

Δες το CD και το manual της μητρικής σου.

Mονο αν το εχει σε ahci η raid mode, αν ειναι σε IDE mode δεν χρειαζεται drivers.Οι sata drivers ειναι ενσωματωμενοι στα ΧΡ απο το SP1 και μετα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

In bios under Main>Storage Configuration>On Chip Sata Type : Set to Native IDE

Παντως απο default πρεπει να ειναι στο Native IDE.

Κοιτα και λιγο το manual τι γραφει εκει μεσα, βαλε τον δισκο που φορτωνεις win στην sata 1 port και αν εχεις sata DVD-rom βαλτο σε μια απο τις sata 5-6 και σε Native IDE mode.Και φυσικα το Οn Chip Sata Channel στην κορυφη στο Enabled.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο ακριβος 9 ευρω αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι ειναι μεσω ιντερνετ....Λογικα αυτοι κανουν αντικατασταση με οτι υπαρχει στο καταστημα ξερει κανεις αν αυτο που λεω ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Tι μεσω internet βρε, εγω δεν βλεπω κατι τετοιο στο site.

Πες τους οτι εσυ αυτον θελεις και θα πληρωσεις την διαφορα, απο την στιγμη που σου τον αλλαζουν με αλλη μαρκα οτι θελεις εσυ θα παρεις και οχι οτι θελουν να σου δωδουν αυτοι.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Koιτα και αυτον που πηρα πολυ τον εψαχνα....και οριστε τι γινεται με το πολυ ψαξιμο ! Αστους εκει να μου δωσουν καποιον που να δουλευει τουλαχιστον...Δεν νομιζω να μου πασαρουν κανεναν μαμημενο γιατι 1 του κλεφτη 2 του κλεφτη αν εχει και αυτος προβλημα μαλλον θα παω με την λογικη της αποζειμιωσεις και θα τους σκυλοβρυσο που εχω παει αυτον τον μηνα πλαισιο πανω απο 20 φορες !

Link to comment
Share on other sites

TY για ολα παιδια πηρα τελικα μετα απο βλαβη του seagate western digital caviar blue 500gb 16mb 7200 rpm ετσι το Pc στηθηκε διχως προβλημα...! Θα ανεβασω σε λιγο φωτω γιατι μολις τωρα τελειωσα με τα windows drivers etc...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.