Jump to content



Asus 480GTX


kakao83

Recommended Posts

Κατσε να δουμε temps πρωτα!!ακομα δεν το εχω ανοιξει δεν προλαβα!!!ελπιζω να πανε ολα οκ.εχω παρει και τον optional fan sto Resarator esu?κανει δουλεια παντος

Ναι οι κανονικοι σωληνες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οι θερμοκρασιες ειναι πολυ χαμηλες.και τελικα στο nvidia control panel βρηκε την 8800 για physx.Αλλα τωρα εχω ενα αλλο προβλημα που προεκυψε.εβαλα στο ΝΒ του EVGA 780i waterblock alla για να γινει εγινε πατεντα.εβγαλα λοιπον ολα το εργοσταριακο συστημα το εκοψα και εμειναν 2 κοματια.το ενα ειναι το Mofset το οποιο δεν ζεστενετε και πολυ και το αλλο ειναι το SB οποιο παιδεσ φτανει τουσ 90 βα8μουσ idle to pc(prin itan sto 65).Αγορασα λοιπον το ΕΚ SouthBridge kai περιμενω να ερ8ει γιαυτο δεν μπορω προς το παρον να κανω καποιο bench na pressaro to συστημα ασε εχω ξενερωσει!

Βοργ πως κανεισ update to bios tis kartas?

post-10120-1442175656,9482_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ φίλος, μπόμπα δεν λες τίποτα ετοιμάσου για party :p

δοκίμασα την κάρτα σε oc μέχρι 805 core, 1600 shader και 1124mV στον πυρήνα

και εκεί έπαιζε αλλά με manual το fan σε αρκετές στροφές

για να έχεις εντελώς ήσυχο pc το oc του είναι μικρο , go για νερό να θερίσεις :D

για το oc στο pc σου θα βοηθούσε κυρίως η ταχύτητά από μνημες (ddr3)

σήμερα η μέχρι αύριο θα βγουν τα νέα drivers για να κάνεις dedicated την 8800gts :)

edit: ελπίζω να μην λες ότι έχεις 110 με τίποτα furmark

http://www.tweaktown.com/articles/3235/nvidia_geforce_gtx_480_overclocking_with_voltage_adjustment/index2.html

δες αυτο. τι ρευμα εβαλε ο τυπος για να το παει τοσο?4200 841

εχω το asus smart doctor αλλα εκει δεν με αφηνει να πειραξω το memory clock para mono to core clock kai prepei na to peiraksw apo to nvidia control panel.les na valo auto poyu exei esy>?to msi afterburner

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.