Jump to content



Η οικονομικότερη λύση για αναπαραγωγή mkv 1080p σε τηλεοράσεις


schumifer1442169067

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ μου ήρθε το λιλιπούτειο player...

Αποκωδικοποιεί λοιπόν επιτυχώς και χωρίς καν να ζεσταίνεται Ό,ΤΙ 1080p με DTS ήχο του έχω πετάξει.

Θα το πασάρω σε φίλο που έχει αντίστοιχο wd να τα συγκρίνει και θα σας πω!

τελικα αυτο πηρες ?

με εξωτερικο δισκο 2.5" παιζει η θελει μονο φλασακι ? ρωταω γιαι ενδεχομενως να μη μπορει να δωσει το ρευμα που χρειαζεται ο δισκος.

Link to comment
Share on other sites

με εξωτερικο δισκο 2.5" παιζει η θελει μονο φλασακι ? ρωταω γιαι ενδεχομενως να μη μπορει να δωσει το ρευμα που χρειαζεται ο δισκος.

αν δεν υπαρχει προχειρη usb θυρα σε κοντινη συσκευη, μπορεις να αγορασεις κατι τετοιο με 5Ε, για να δωσει ρευμα στο 2ο usb βυσμα του φορητου δισκου

post-11-1442175686,2106_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε ο Πάνος. Πού σαι συ βρε ψυχή? Ναι αυτό παρέλαβα

Μόλις λοιπόν μου θύμησες τι μακακία έχω κάνει που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.Αν και... το σκ@τουλάκι που κάνει την αναπαραγωγή τροφοδοτείται εξωτερικά...Θα το τσεκάρω.

Σάκη ο wd δεν έχει 2ο βύσμα

Link to comment
Share on other sites

Εδω μωρε περα-δωθε αλλαξαν οι ρυθμοι της ζωης.

Αν μπορεις να δοκιμασεις θα ειμαι ευγομων.

Σακη εχω τετοιο φορτιστη ο δισκος δεν εχει βυσμα για 2ο USB :p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Πάνο.

Αυτό που υποθέτω ότι λέει ο Σάκης παραπάνω είναι ότι θα χρειαστείτε και ένα καλώδιο που να δίνει έξτρα τροφοδοσία. Κάτι τέτοιο δηλαδή....

http://www.ebay.co.uk/itm/Double-MINI-B-Power-Extra-Long-USB-Lead-Cable-1M-/110595293200?pt=UK_Computing_CablesConnectors_RL&hash=item19bffe4010

Link to comment
Share on other sites

ναι, δεν ηξερα οτι ο δισκος σου δεν εχει 2ο βυσμα.

θεωρητικα ολοι οι εξωτερικοι USB δισκοι που δεν εχουν δικη τους τροφοδοσια, θα επρεπε να εχουν 2ο USB βυσμα για να μπορουν να τραβηξουν το απαραιτητο ρευμα, σε περιπτωση που η συσκευη που θα τους συνδεσεις δεν δινει οσο ρευμα χρειαζεται.

εγω εχω προχειρη και τη πριζουλα που σου εδειξα, για οταν δεν υπαρχει προχειρη ελευθερη USB θυρα.

(YΓ βεβαια αυτο για εναν παλιο usb δισκο που μου εχει περισσεψει και πιο πολυ τον εχω για δοκιμες σε συσκευες αλλων και στους Κοτσωβολους, αλλιως για μενα χρησιμοποιω USB3.0 docking stations, με 3.5αρηδες εσωτερικους)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.