Jump to content


SSD's vs HDD's ... Part II


tristeno1416003162

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Στο θέμα της αξιοπιστίας τα πράγματα βελτιώνονται, αν και ακόμα έχουν δρόμο να καλύψουν

Samsung Explains The Firmware Bug Causing The Failures of SSD 840/840 Pro

Όσον αφορά το κόστος, οι αυξημένες επιδόσεις, που πλέον φαίνονται και με το μάτι και δεν χρειάζεται να βάζεις χρονόμετρο για να δεις τα 2'' που γλύτωσες στο boot και τα 15'' που γλύτωσες στο search δικαιολογούν σε έναν βαθμό το επιπλέον κόστος. Απλά ακόμα οι SSD είναι ένα extra κόστος. Αν η τσέπη αντέχει βουτάς έναν Seagate Barracuda 2TB HDD 3.5" (64MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s) - Σκληροί Δίσκοι - plaisio.gr και έναν μικρό SSD. Αν δεν αντέχει παίρνεις μόνο τον δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά άστο. Πάρε ομπρέλα :043: βαριέμαι να σου εξηγάω εγώ. Άλλωστε αν έχω μάθει κάτι από τους διαλόγους μας είναι ότι είναι χάσιμο χρόνου.

Κλασσικός Έλληνας της προτροϊκανής εποχής. Θα μείνει στην ιστορία ο νεοβενιζελισμός

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναλεω, premium πληρωσανε πολλοι

και κερδισαν χρονια σε κατι.

καποιοι τα κερδισαν απαλλασσομενοι απο τα μπαουλα τους καθοδικους σωληνες με την ακτινοβολια, για να βλεπουν σε υγρους κρυσταλλους.

καποιοι τα κερδισαν για να βλεπουν DXκατι γραφικα σε εξτρα αναλυση

και καποιοι για να μπουταρουν σε 20 sec και να βλεπουν μεγαλες πρασινες μπαρες

γουστα και βιτσια ειναι αυτα, ο καθενας ικανοποιησε το δικο του

τωρα ολοι εχουν και υγρους κρυσταλλους, και DX11 HD και μεγαλες πρασινες μπαρες και το μονο που μενει ειναι να θυμομαστε τα παλια μας βιτσια και να γελαμε :003:

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός Έλληνας της προτροϊκανής εποχής. Θα μείνει στην ιστορία ο νεοβενιζελισμός

Ω wow.... μου την είπες τώρα..... :030:

Βάλε και λίγο Παπανδρέου μέσα. Τζάμπα είναι, άσε που πουλάει ποιο καλά από τον Μπένι. Α! και το Έλληνας, κάνε το νεοέλληνας. Ακούγεται χειρότερα. Το προτροϊκανής εποχής δεν το είχα ξανά δει πάντως. In troika we trust και τα ρέστα ε? :077:

john_dr added 1 Minutes and 48 Seconds later...

τωρα ολοι εχουν και υγρους κρυσταλλους, και DX11 HD και μεγαλες πρασινες μπαρες

Στο 1/3 του κόστους. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται καν. Μια αναζητησούλα θα σου φρεσκάρει την μνήμη.

Την δική σου.

Όπως π.χ. ότι πριν 3 χρόνια ο κόσμος ακόμα δεν θεωρούσε ως αναγκαία επιλογή τους ssd

pctechnology - overclockers - Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος - Τέλος εποχής για τους "γρήγορους" μαγνητικούς δίσκους (Μέρος 2)

ότι έλεγες ψέματα για να βγεις από πάνω

pctechnology - overclockers - Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος - Τέλος εποχής για τους "γρήγορους" μαγνητικούς δίσκους (Μέρος 2)

ότι όλοι σε είχαν πάρει χαμπάρι

pctechnology - overclockers - Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος - Τέλος εποχής για τους "γρήγορους" μαγνητικούς δίσκους (Μέρος 2)

και ότι από το 2007 σου έλεγα ότι κάποια στιγμή που οι SSD θα έχουν διορθώσει πολλές από τις αδυναμίες τους θα συμφωνήσουμε στην αναγκαιότητά τους.

pctechnology - overclockers - Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος - Τέλος εποχής για τους "γρήγορους" μαγνητικούς δίσκους (Μέρος 2)

Σε αυτό το τελευταίο οφείλω να ομολογήσω ότι το 2008-2009 που έγραφα αποδείχτηκε υπερβολικά αισιόδοξο.

:046:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ισχυρίζεσαι ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τα windows σε 16GB SSD? :064:

Όσο για τους SSD άσε άλλους να μιλήσουν που ξέρουν περισσότερα μιας και όταν άνοιξα τα thread ούτε που ήξερες τι ήταν SSD

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=477272&postcount=361

(μήπως και ο bill ξέρει λιγότερα από εσένα?)

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑ....... περίμενα κάτι τέτοιο.:046: Τα windows τα βάζεις σε 16άρι και κάθεσαι να τα βλέπεις. Ο Bill τα έλεγε το 2009 όχι το 2007 που προσπαθούσες να μας πουλήσεις μέσω των αγγελιών 16άρια σε τιμές Kinder έκπληξη. :116:

Link to comment
Share on other sites

και ένα ακόμα που τα μαζέψαμε εκ των υστέρων

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=317695&postcount=79

ανθολόγιο ολόκληρο το thread

Οπότε τελικά χωράνε έτσι? Τουλάχιστον το παραδέχεσαι. Μήπως τα 7 δεν χωράνε σε 16ρη SSD? Ρωτάω μήπως και έχεις άλλη άποψη

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιός καλός tristeno. Ε ρε πόσα γέλια έχω χάσει αυτά τα χρόνια που δεν είχε κίνηση το site.

tristeno: Ο Ήλιος γυρίζει γύρω από την Γη.

john_dr: Λάθος κάνεις.

tristeno: Το γρασίδι είναι πράσινο. Έχω δίκιο;

john_dr: Ναι έχεις δίκιο.

tristeno: Άρα παραδέχεσαι, πάλι καλά που το κατάλαβες, ότι έχω δίκιο, ότι ο Ήλιος γυρίζει γύρω από την Γη. Είδες; Δεν ήταν και δα τόσο δύσκολο.

john_dr: Ποιος ήρθε?

:046:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά βρήκες? Εγώ παραθέτω ολόκληρο τη thread

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=32265

και βέβαια την έχεις κάνει με μικρά πηδηματάκια από το γενικότερο θέμα των SSD, ειδικότερα στο αν χωράνε τα windows σε 16GB (όχι αν δουλεύονται, αν χωράνε). Το γρασίδι είναι πράσινο, άρα, ο Ήλιος γυρνάει γύρω από την Γη.

You are funny.

Keep trying.

Link to comment
Share on other sites

Και το ανεπανάληπτο!!!!!!

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=357688&postcount=238

Καιρό είχα να το διαβάσω, τόσα μαργαριτάρια

Δεν χωράνε δηλαδή τα windows σε 16GB ή μήπως να δώσω και άλλο link?

Link to comment
Share on other sites

και άλλος που το παραδέχεται

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=356811&postcount=127

μόνο εσύ δεν το έβλεπες?

άλλο βιστα και άλλο 7

Δε καταλαβαίνω τι προσπάθουμε να αποδείξουμε...

¨Οτι μια τεχνολογία ωρίμασε και επιτέλους βλέπουμε σωστή τιμολογιακή πολιτική....

¨Οτι επιτέλους υπάρχουν λύσεις για όλα τα πορτοφόλια και για όλες τις απαιτήσεις και όχι οι παιδικές ασθένειις στυλ Ocz και Jmikron...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.