Jump to content

H Apple λανσάρει το νέο iOS 9!

miriam87
 Share

Recommended Posts

Όπως είχε υποσχεθεί κατά την επίσημη ανακοίνωση των νέων iPhones και iPads, η Apple λάνσαρε επίσημα το νέο λειτουργικό σύστημα iOS 9. Το software είναι τώρα διαθέσιμο για όλες τις συσκευές που υποστηρίζονται: iPad 2, iPad 3th generation, iPad 4th generation, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus και iPod touch 5th gen, ενώ θα είναι ενσωματωμένο στις νέες ανακοινώσεις της εταιρείας iPhone 6s και 6s Plus, iPad mini 4 και iPad Pro.

23709 c601efd8 945 556

Δυστυχώς, εξαιτίας ενός bug στην ανάπτυξη του watchOS 2, η Apple καθυστέρησε την αναβάθμιση για ακόμα λίγες μέρες. Ακόμα και αν δεν είναι επαναστατικό, το νέο iOS 9 φέρνει πολλές μικρές βελτιώσεις. Υπάρχει νέο multitasking app switcher, split-screen multitasking, νέα προ-εγκατεστημένη εφαρμογή News, βελτιωμένο Siri, νέα εφαρμογή Wallet και πολλά άλλα.

23698 62c7c2a0

Για την πλήρη λίστα των αλλαγών , ρίξτε μία ματιά στην ιστοσελίδα της Apple > https://www.apple.co...s/ios9-preview/

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το άρθρο

Το Μηλο μπορει να ειναι πιο "κλειστο" αλλα ειναι πιο συγκεκριμενο ! ξερεις που ειναι το καθε τι και δεν εχει 100 εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις ποτε, που σου εγκαθιστά με το ετσι θελω ! Και το Μηλο εχει αλλα οχι τοσες πολλες. Μηλο δαγκωτο

• Like 2

Μπήκα λίγο εχτές το βραδυ (Ημερα Update σε Ios9) σε ένα Apple Store και δοκίμασα και σύγκρινα λογισμικό... έχω να παραδεχτώ ότι η Google/Android είναι ακόμα πολύ πίσω σε θέμα Software δυστυχώς

• Like 1

Το κανονικό android ειναι πολυ μπροστά απο το IOS. Αλλά δυστυχως Samsung android και LG android δεν έχουν καμια σχέση με το android. Γενικα σε όλα πλην το 

nexus  έχουν αχρηστα apps και service να τρέχουν. 

Εγώ έχω S5 και έχω να πιάσω IOS απο εποχή iphone 3G αλλά σκέφτομαι οτι μάλλον ήρθε η ώρα.

• Like 3

Πιστεύω έχει τελειώσει αυτό το θέμα για το Android vs Apple εδώ και καιρό είναι ανάλογα με το τι ζητάει ο χρηστης παίρνει και αυτό που του αρέσει... εμενα το Android μου αρέσει αλλα με κούρασε

• Like 2

Δοκίμασα το Android για 1 χρόνο. Αυτή τη στιγμή είμαι μεταξύ του να πάρω ένα φθηνό Windows phone που να κάνει τα βασικά και να μη δώσω 600-700€ ή να πάρω το 6S όταν κυκλοφορήσει. Το Android πάντως με κούρασε.

• Like 4

Δοκίμασα το Android για 1 χρόνο. Αυτή τη στιγμή είμαι μεταξύ του να πάρω ένα φθηνό Windows phone που να κάνει τα βασικά και να μη δώσω 600-700€ ή να πάρω το 6S όταν κυκλοφορήσει. Το Android πάντως με κούρασε.

Ακριβώς αυτό... η Windows 10 (όταν θα αρχίσουν να φιάχνουν όλα τα apps που χρειάζομαι) η Iphone 6s τώρα ψάχνω να πουλήσω σε καλή τιμή το S6 Edge

Εγω εδωσα το iphone 4 για ενα G3, ηταν η χειροτερη κινηση που μπορουσα να κανω.

Μου ειπαν οτι αν αγοραζες nexus θα ηταν μια χαρα με τις ενημερωσεις...και να του κανω downgrade...

Εγω λεω να κανω upgrade σε iphone6s.

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ συσκευη android.

Ρε παιδια ομως και εσεις εκει στην apple το εχετε ξεφτιλισει το θεμα με τις τιμες.

• Like 1

Ρε παιδια ομως και εσεις εκει στην apple το εχετε ξεφτιλισει το θεμα με τις τιμες.

Συμφωνώ, αν και πρόσφατα διάβασα ότι το κόστος κατασκευής του 6s είναι στα ~250$. Οπότε αν βάλεις κέρδη, μεσάζωντες και φόρους, τα 600-700$ μου ακούγονται λογικά. Νομίζω κάπου 750$ θα είναι τη τιμή του 6s

Συμφωνώ, αν και πρόσφατα διάβασα ότι το κόστος κατασκευής του 6s είναι στα ~250$. Οπότε αν βάλεις κέρδη, μεσάζωντες και φόρους, τα 600-700$ μου ακούγονται λογικά. Νομίζω κάπου 750$ θα είναι τη τιμή του 6s

Εδω ποσο θα εχει ομως, γιατι αγορα απο το εξωτερικο δεν παιζει πλεον.

Εδω ποσο θα εχει ομως, γιατι αγορα απο το εξωτερικο δεν παιζει πλεον.

Κι εδώ κι εκεί, ίδια τιμή θα έχει :p

Τι εννοείς δεν παίζει πλέον; Νομίζω ότι μπορείς να το αγοράσεις κατευθείαν από την Apple, εκτός αν το λες λόγω capital control.

Κανα σχόλιο για το ios9?  το έβαλε κανείς;

* Προσωπικά έφυγα απο iphone λόγο τιμής και μπαταρίας. Σε όλα τα αλλα δεν παιζεται η apple. Απο το iphone 5 και μετα, τα κινητα τις apple έχουν μεγαλη διαρκεια ζωης και υποστήριξης. Βλέπε iphone 4s που θα παρει ios9. Στα android παει για την 6 εκδοση και μερικοι εχουν μεινει στο kitkat 4 ακομα. Απαραδεκτα πραγματα

Edited by Bonito
  • Like 2

Κανα σχόλιο για το ios9?  το έβαλε κανείς;

Συνάδελφος που έχει το 6+ το έβαλε και μου είπε ότι έπαιξε χωρίς κανένα θέμα (ως συνήθως) και πως ένα θέμα που είχε με το iCloud backup κάποιων εφαρμογών, λύθηκε

Ναι είναι τόσο απαράδεκτα που φαίνεται και στις πωλήσεις άλλωστε...

Ανούσχιο σχόλιο. Εκτός του ότι ανέβηκαν οι πωλήσεις του το 2 τέταρτο του 2015, δε μπορείς να συγκρίνεις μια πλατφόρμα που χρησιμοποιείται από 100 κατασκευαστές και πουλάει φθηνές συσκευές στην Κίνα και την Ινδία, που αποτελούν τα 2/3 του πλανήτη, με μια εταιρία που έχει δύο high end συσκευές μόνο. Αν ήθελες να έχεις σωστή σύγκριση, θα έπρεπε να βάλεις στις μετρήσεις μόνο συσκευές >500$ και μετά να δούμε.

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-os-market-share.jsp

• Like 2