Jump to content



Αναβάθμιση σε Skylake


Recommended Posts

 

 

 

???? Και το 750D τετραγωνισμενο ειναι με πιο "σοβαρο" υφος... Εχει και review εδω στο Lab. Επισης δες εδω και εδω , για να βγαλεις ενα συμπερασμα για το ποιο αξιζει περισσοτερο... 

 

 

Σύμφωνοι ότι το Phanteks είναι πιο value for money... αλλά απ'ότι βλέπω δεν το έχουν πουθενά διαθέσιμο και δεν με παίρνει να περιμένω 2-3 βδομάδες δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω να μη σπαταλήσεις πάνω από 100 ευρώ σε κουτί. http://www.skroutz.gr/s/5834882/NZXT-Source-340.html?keyphrase=nzxt+s340

 

Καλησπέρα ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ μια αναβάθμιση, με σκοπό να τα "σκάσω"
 

 

Εφοσον θελει να τα "σκασει" , γιατι επιμενουμε;

 

Δες και αυτο φιλε μου. Εχει καποιες διαφορες με το enthoo pro (+1 ανεμιστηρα, κενο στην οροφη για ευκολη διαταξη push-pull εαν επιθυμεις υδροψυξη, αφαιρουμενο νομιζω το φιλτρο επανω (ειναι και στο pro αλλα δυσκολοτερη η αφαιρεση του) ,συν οτι εχει led σε καποια σημεια (rgb) και μπορεις να προσθεσεις της phanteks τα rgb και η ποιοτητα κατασκευης ειναι ανωτερη.

 

Το 750D ειναι πολυ δυνατο κουτακι as well. Κοντα σε τιμη αυτα τα δυο. Απλα μη πας στο cosmos s , γιατι δε τα αξιζει τα λεφτα του για κανενα λογο. Και το 750D ειναι λιγο overpriced , αλλα και παλι , ειναι δυνατο. 

 

Δες και το Nzxt H440 ως εναλλακτικη μηπως και σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω να μη σπαταλήσεις πάνω από 100 ευρώ σε κουτί. http://www.skroutz.gr/s/5834882/NZXT-Source-340.html?keyphrase=nzxt+s340

 

Drive Bays:

External 5.25": 0

Internal 3.5": 2+1

Internal 2.5": 2+1

 

 

 

Γενικά δεν είμαι απόλυτος απλά κοιτάω και την εξωτερική εμφάνιση στο κουτί...

 

Είμαι δεκτικός σε προτάσεις απλά θέλω να χωράει σίγουρα 5-6 HDD και 1 SSD...

 

...

Φίλοι μην παίρνουμε φόρα με τις προτάσεις, ζήτησε κάποια πράγματα ο Kenpachi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά τα NZXT αλλά μικρά σε μήκος και μάλλον δεν την χωράνε την toxic...

 

Το luxe πολύ καλό αλλά μοιάζει πολύ με το 750d και έχουν 175 το corsair και 180 το luxe το λευκό (Ετοιμοπαράδοτα)

 

Διαστάσεις περίπου ίδιες και εμφάνιση λίγο παραπάνω το 750d κατ'εμέ, επίσης μου αρέσει τα boxes για τους σκληρούς που προσαρμόζεται η θέση τους....

 

Οπότε προς το παρόν μάλλον κλείνω προς 750d...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε μηπως το κερδισεις απο τον διαγωνισμο του thelab :p χαχα! Πλακα κανω. 

 

Ετοιμοπαραδοτο ειναι και το luxe το μαυρο, αλλα εφοσον το ματι επεσε στο 750D , γιατι οχι;

Για τα υπολοιπα εχεις αποφανθει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει usb 3.1 πανω, ενω αυτη εχει , και υποθετω ιδιο καιρο θα κανει να τις φερει (ας λεει 1-3 ημερες στην αλλη , καλο θα ειναι να ρωτησεις). Δε ξερω ποια ειναι καλυτερη , καθως ειναι νεο το σοκετ, αλλα δε φαινεται να εχουν τρελες διαφορες

 

Υπαρχουν και pcie για περιπτωση που χρειαστεις usb 3.1 βεβαια, και στο μελλον θα υπαρξουν περισσοτερα, με καλυτερες τιμες. Εσυ αποφασιζεις, οτι σε βολευει/αρεσει :) 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα το 750d λόγω εμφάνισης κυρίως και την  ASROCK Z170 Extreme4. Θα του βάλω και 2 ανεμιστηράκια με Led στο top και ένα controller και θα ναι κομπλέ

 

Τέλη βδομάδας θα τα έχω...

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!!!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, τελικά παραλαμβάνω τα πάντα σήμερα εκτός από το psu που μου είπαν για την άλλη βδομάδα και το ακύρωσα...

 

Οπότε ψάχνω σε κάτι ετοιμοπαράδοτο...

 

Μέχρι στιγμής έχω βρει αυτά...

 

http://www.allaboutprint.gr/coolermaster-trofodotiko-vseries-700w-14-fan-80-gold.html

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=47173&cat=17⊂=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=4

 

Δεν ξέρω αν το 650άρι μου είναι αρκετό, στο Τεστ της CM μου έβγαλε 536W αλλά εκεί δεν έχει επιλογή για ανεμιστήρες κουτιού που θέλω να έχω 5 σύνολο και φαντάζομαι ότι άμα κάνω oc αυξάνεται και η κατανάλωση.... 

 

Τι λέτε εσείς??? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχα να διαλεξω ντε και καλα κατι απο τα 2 , το CM θα διαλεγα. Φιλε μου τα τεστ στο ιντερνετ σου δινουν και εναν "αερα" 100W για να πεφτουν παντα μεσα. Ναι αυξανεται η καταναλωση με oc αλλα 700W θα ειναι υπεραρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικο με το τροφοδοτικο που μολις εκλεισες, και την απιστευτα υψηλη (αδιανοητα θα ελεγα) τιμη του... (ενω υπαρχει φτηνοτερο σε αλλα καταστηματα με ιδιο tag 1-3 ημερες και υπαρχει και το rmi 750 )

 

http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

 

Κατα τ'αλλα καλο λιωσιμο :)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η πρακτική να παίρνουμε ότι υπάρχει στην αγορά σε απόθεμα παρά να μην περιμένουμε επειδή τα περισσότερα προϊόντα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα άμεσα, αλλά μετά από παραγγελία, δεν είναι καλή. Αυτό θέλουν και οι εταιριες για να πουλήσουν τα προϊόντα με την μικρότερη ζήτηση.

 

Καλά το πήγες στην αρχή με το EVGA G2 750 και με το Coolermaster V700

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.