Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Λοιπόν, δεν το περίμενα, αλλά ο χάρτης ''verdun heights'' είναι εκπληκτικός σε operations. Συνδυάζει πεδιάδα με βουνό, στον δε τελευταίο τομέα γίνεται της Πόπης κάθε φορά.

Σε conquest είναι άθλια camper sniper πίστα.

Όχι, ότι σε operations δεν υπάρχουν τα κλασικά ξαπλωμένα μόγγολα, αλλά με τόσους εχθρούς να πέφτουν πάνω σου, τα ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές, ενώ έπαιζα, κόλλησε (πάγωσε ουσιαστικά) το παιχνίδι. Ok, σκέφτηκα.

Χθες, μου το έκανε 2 φορές.

Επειδή δεν είχα τέτοια θέματα μέχρι τώρα, ν' αρχίσω ν' ανησυχώ;

Ένα verification των αρχείων θα διορθώσει το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To 5 αρχίζει και γίνετε (καρκινικά) κουραστικό έτσι είπα να παίξω λιγουλάκι το 1 . Ευχαριστήθηκα παιχνίδι . Ακόμα και σε σκατομάδα να πέσεις το ευχαριστιέσαι. Βεβαία ακόμα το

cheat πάει και έρχεται αλλά δε μασάμε. Εχθές ACHI BARBA γέμισε ο χάρτης πτώματα ...σκληρό πολύ...

 

Επίσης ξέρει κανείς τι παίζει με τα Grand Operation γιατί ήξερα οτι έκαναν rotate εδώ και μια βδομάδα έχει μείνει κολλημένο σε δύο maps.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος chrkon έγραψε:

To 5 αρχίζει και γίνετε (καρκινικά) κουραστικό έτσι είπα να παίξω λιγουλάκι το 1 . Ευχαριστήθηκα παιχνίδι . Ακόμα και σε σκατομάδα να πέσεις το ευχαριστιέσαι. Βεβαία ακόμα το

cheat πάει και έρχεται αλλά δε μασάμε. Εχθές ACHI BARBA γέμισε ο χάρτης πτώματα ...σκληρό πολύ...

 

Επίσης ξέρει κανείς τι παίζει με τα Grand Operation γιατί ήξερα οτι έκαναν rotate εδώ και μια βδομάδα έχει μείνει κολλημένο σε δύο maps.

Θα σου πω εγώ, που έχω λιώσει τα operations εδώ κι ένα μήνα: κάθε εβδομάδα έχουν rotation, απ' ότι κατάλαβα. Όχι ότι δεν βρίσκεις και άλλους χάρτες. Απλά, κάποιοι έχουν την τιμητική τους. Πριν ένα μήνα, είχα λιώσει suez/fao/sinai. Ακολούθησαν verdun (εκπληκτική πίστα σε operations, δεν της το είχα)/argonne. Κάποια στιγμή, την τιμητική τους είχαν οι volga/brusilov (όχι, όμως, και η tsaritsyn). Γενικά, κάθε εβδομάδα αλλάζουν οι χάρτες.

Operations, παίζεις και ως lone wolf. Ευχαριστιέμαι το mode πολύ περισσότερο εν συγκρίσει με το conquest.

Τώρα για τους cheaters, ναι, έχει πολλούς από δαύτους. Έχω απενοχοποιηθεί και κάνω report αμέσως. Καλό είναι να εκλείπουν τα μόγγολα σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry δε το διευκρύνησα εννοώ τα Operation Campaign.

Tώρα είναι κολλημένο στο Oil of Empires. Νομίζω κάθε βδομάδα το κάνανε rotate. To tsaritsyn  που λες είναι στο red tide μου φαίνετε.

image.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε πόσο σέβεται η ea/dice τους πελάτες της: πετυχαίνω αισχρό cheater (phoenix_ex_igni, http://bf1stats.com/pc/PHOENIX_EX_IGNI),

τον οποίο κάνω αμέσως report. Την επόμενη ημέρα, ο τύπος παίζει κανονικά σαν να μην τρέχει κάστανο.

Το ίδιο συμβαίνει και με έτερο Καππαδόκη, τον darsheus (http://bf1stats.com/pc/Darsheus),

ο οποίος χρησιμοποιεί flare gun cheat. Μάλιστα, χθες, τον πέτυχα, με άλλο όνομα πλέον, στην ίδια πίστα (suez) να χρησιμοποιεί το ίδιο cheat. Φυσικά, ο τύπος περηφανευόταν στο chat.

Ενώ, λοιπόν, έχουμε δύο τρανταχτές περιπτώσεις κλεφτών (με ή χωρίς εισαγωγικά), η ea/dice δεν έχει πράξει το παραμικρό.

Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται ενδελεχής έλεγχος, ώστε να μην τιμωρούνται αδίκως οι αναφερόμενοι (πολλές φορές και τα χρησιμοποιούμενα cheats είναι δύσκολο να εντοπιστούν), αλλά εδώ έχουμε πρόκειται για ακραίες και ξεκάθαρες περιπτώσεις cheating.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Papakitou έγραψε:

ALT+F4 σε αυτες τις περιπτωσεις αν σου τη δωσει πολυ..

Σιγα μην κατσω να ασχοληθω παραπανω...

Εννοείται. Έτσι κι αλλιώς, όπου έχω πετύχει τους συγκεκριμένους, δεν έχει νόημα να παίξεις. Με το που κάνεις spawn, είσαι νεκρός.

Είναι, όμως, τόσο τρισάθλιοι που έχω ξεπεράσει το ενοχικό σύνδρομο του Αρτέμη Μάτσα και τους κάνω αμέσως report.

Ο ex igni έπαιζε πάλι χθες (είχε k/d 84-0, όταν μπήκα). Χάλασε την achi baba βέβαια (operations), στην οποία ήθελα πολύ να παίξω.

 

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιώμουν πόσος κόσμος χρειάζεται να απασχολεί η κάθε εταιρία με το να μαζεύει τα reports από όλα της τα παιχνίδια, να εξετάζουν τι και πως και ποιος και να επιβάλουν τις  ποινές...να δέχονται τις εφέσεις κοκ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται γιατί απλά δεν ασχολούνται...Όταν παλιά στο BF4 - BF3 οι servers ήταν εκτός ελέγχου ΕΑ ναι μεν υπήρχαν πάλι cheaters αλλά από πίσω υπήρχε όντως άνθρωπος που έβλεπε τα πάντα...Don't worry πάντως ...σε λίγο καιρό όλα τα games θα γίνουν steaming service και θα στρώσουν όλοι  επιδερμίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά τη μαζική εισροή άσχετων παικτών (επ' αφορμής της προσφοράς του παιχνιδιού στα 5 ευρώ), το επίπεδο έχει βελτιωθεί. Τις τελευταίες ημέρες παρατηρώ ότι τα θύματα έχουν λιγοστέψει και οι αμνοί έχουν μετατραπεί σε πεινασμένους λύκους.

Challenge accepted.

Link to comment
Share on other sites

Χθες, έπαιξα ένα από τα ωραιότερα και πιο επικά operations@bf1.

Sinai Desert, φτάνουμε στα 3 τελευταία objectives με την πρώτη επίθεση και έχουμε άλλες 2 επιθέσεις.

Ακολουθεί η σφαγή των αμνών. Back and forth το παιχνίδι, καταλαμβάνουμε τα 2 από τα 3 obj, αλλά δεν μπορούμε να προχωρήσουμε.

Φωνάζω στο chat ''αφήστε το sniping και πιέστε τους''. Από sniper, στα πρώτα στάδια της επιχείρησης, το έχω γυρίσει σε medic.

Εις μάτην. Χάνουμε, αλλά οι αντίπαλοι μάς παραδέχονται. Το ίδιο κι εμείς.

Spoiler

Προσωπικό σκορ, 65-15 και 20.000 κάτι πόντοι, αλλά τι να το κάνεις. Αφήσαμε τα κόκκαλά μας στο πεδίο της μάχης.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είπα να σταματήσω το παιχνίδι, τσουπ, να και οι ρωσικές πίστες στο weekly rotation των operations. 

Volga/Galicia/Brusilov/Lupkow/Tsaritsyn. 

Για τον Βλαδίμηρο, ρε γαμώτο.

Δοκίμασα και το autoloading 8.25 extended, το οποίο ''έκατσε'' καλά, αν και το howell sniper δύσκολα θα το απαρνηθώ.

Το autoloading 8.35 marksman είναι πολύ καλύτερο (δοκιμάστηκε κι αυτό και θα συνεχίσω να το μαθαίνω), αλλά δεν ταιριάζει στο στυλ μου ούτε είναι, βέβαια, εύκολο στον χειρισμό του. Έχει αυτό το κάτι πάντως και θέλω να το μάθω όσο μπορώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχθές τα μάδησα τα παιδιά. Ποιος stodeh και ποιος ravic και ποιος jackfrags. Deadlazarus, κύριοι. 8.17 k/d ratio.

Να πω και δυο λόγια για το autoloading 8.35 marksman. Εκπληκτικό όπλο. Ναι, έχει δεδομένα μειονεκτήματα.

Πρώτον, έχεις 5 σφαίρες μόνο. Δεύτερον, θες 3 ή 4 από δαύτες για ένα kill. Τρίτον, εξαρτάσαι υπερβολικά από το πιστόλι σου. Τέταρτον, πρέπει να θυμάσαι να γεμίζεις το όπλο διαρκώς. Πέμπτον, σε μεσαίες/κοντινές αποστάσεις πρέπει να πατάς πολύ γρήγορα το πλήκτρο του πόντικα. Σε πιο μακρινές αποστάσεις πρέπει να το πατάς με μικρή καθυστέρηση (όπως το howell sniper, κλικ-παύση-κλικ-παύση κ.ο.κ.).

Αλλά: το όπλο θερίζει από μεσαία απόσταση (εκπληκτικά γρήγορο το ttk). Σε αναγκάζει να μάθεις να κινείσαι σε κάθε πίστα, αν θες να μείνεις ζωντανός.

Δεν μπορείς να παίξεις τσολιάς με αυτό το όπλο. Κρατάς τις αποστάσεις σου, φροντίζεις να κινείσαι διαρκώς και να έχεις πάντα κάποιο σημείο κάλυψης/δίοδο διαφυγής κοντά σου.

Αν εφαρμόσεις τα ανωτέρω, τα θέρισες τα παιδιά.

Χθες, επί παραδείγματι, παίζαμε operations@Tsarytsin (Πού είσαι @sstav;). Ε, είχα 49/6 k/d overall. Έμεινα λίγο πιο πίσω, φρόντισα να καλύπτομαι και απλά περίμενα τους αντιπάλους. Εάν τους πιάσεις εξαπίνης και τους χτυπήσεις πρώτος, δεν έχουν το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης.

 

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σεβασμός στον καταναλωτή...

Χθες, ο γνωστός cheater darsheus "ξαναχτύπησε'. Φρόντισε, με το γνωστό flare gun cheat, να καταστρέψει το ωραιότατο παιχνίδι που "έτρεχε", με τους περισσότερους παίκτες ν' αποχωρούν (μεταξύ αυτών κι εγώ).

Υπέβαλα αναφορά, αλλά αυτή τη φορά τα "έχωσα" κανονικά στην ea/dice.

Συγκεκριμένα, έγραψα πως θεωρώ αδιανόητο το ότι ο αισχρός αυτός cheater συνεχίζει να παίζει, καθώς είναι η 3η ή 4η αναφορά που υποβάλλω εναντίον του.

Εμφανίστηκε κι άλλο μόγγολο βέβαια. Chineseredarmy το όνομα αυτού. Χρησιμοποιεί το instant revive cheat. Όσες φορές κι αν πεθάνεις, σε σηκώνει αμέσως.

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δεν τιμωρούν τα μόγγολα αυτά και τ' αφήνουν ν' αλωνίζουν και να καταστρέφουν το παιχνίδι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χθες, παίζαμε στη Monte Mappa. Είμαστε αρκετοί Έλληνες στο παιχνίδι και τα λέμε στο chat.

Ξαφνικά, από το πουθενά, πετάγεται κάποιος και μας αποκαλεί "gayreeks".

Ακολουθεί καταιγισμός ύβρεων και ανταλλαγή "φιλοφρονήσεων".

Το ωραίο είναι πως 5-6 παίκτες συμφωνούν με τον εκ Ρουμανίας (δεν ξέρω από ποια πόλη) ορμώμενο φίλο μας και μας κακίζουν για την οικονομία μας, τα χρέη μας, τον ανύπαρκτο στρατό μας και τις "υποκλίσεις' μας στους Τούρκους.

Μίσος κανονικό για την Ελλάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Χθες, παίζαμε στη Monte Mappa. Είμαστε αρκετοί Έλληνες στο παιχνίδι και τα λέμε στο chat.

Ξαφνικά, από το πουθενά, πετάγεται κάποιος και μας αποκαλεί "gayreeks".

Ακολουθεί καταιγισμός ύβρεων και ανταλλαγή "φιλοφρονήσεων".

Το ωραίο είναι πως 5-6 παίκτες συμφωνούν με τον εκ Ρουμανίας (δεν ξέρω από ποια πόλη) ορμώμενο φίλο μας και μας κακίζουν για την οικονομία μας, τα χρέη μας, τον ανύπαρκτο στρατό μας και τις "υποκλίσεις' μας στους Τούρκους.

Μίσος κανονικό για την Ελλάδα.

 

Δεν συμβαίνει μόνο εκεί,στο wot να δεις τι γινότανε στις αρχές της κρίσης,τώρα το κόψανε.
Η πιο καλή απάντηση είναι " give us your money to drink coffees to our beaches"

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.