Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

1 hour ago, Lazy Dog said:

Θα ηθελα παντως ενα πιο "απλο" ΒF....αστο δεν το συνεχιζω γιατι θα βαλω ειρωνικο gif-ακι στον εαυτο μου :hehe:

Αυτό που λέγαμε τις προάλλες. Έπαιξα με το 3 κι αρχικά μου κακοφάνηκε που δεν είχα αρκετά gadgets να βάλω, ή δεν υπήρχε το σκοπευτικό που μου άρεσε. Μετά όμως, συνειδητοποίησα, ότι δε ασχολείσαι τελικά με αυτά, οι περισσότεροι διαλέγουμε 2-3 και παίζουμε με αυτά, αχρηστεύοντας ουσιαστικά την ποικιλία. Άρα, η ποικιλία είναι απλά για ανάλωση, για να χαρούμε μερικοί, άνευ ουσιαστικής σημασίας όμως και χωρίς αυτή το παιχνίδι είναι πιό απλό.

 

Ίσως για αυτό ένα παιχνίδι στον Β' ΠΠ να είναι καλύτερο, γιατί αναγκαστικά δεν έχεις μεγάλη ποικιλία σε όπλα και γυρολόγια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Α και Β' ΠΠ δεν προκειται να δουμε ακριβως για αυτο το λογο. Ειναι περιορισμενος ο αριθμος και απο οπλα αλλα και απο περιφερειακα, gadgets κλπ....

Και δυστυχως, η πλειοψηφια θελει να χει  "πραμα" να ξεκλειδωνει και να αγοραζει και να χαιρεται.

Καλη ωρα, οπως στο titanfall, ο κοσμος εφυγε γρηγορα και για αυτο τον λογο. Καμια 10ρια οπλα ολα κιολα ειχαν βγαλει και οι πιο πολλοι το βαρεθηκαν γρηγορα.

Ασχετα αν τα πιο λιγα σημαινουν και καλυτερο balance.

Οσο πιο πολυ το φορτονωνεις το παιχνιδι τοσο πιο ευκολα χανεις και τη μπαλα μετα. Το ειδαμε λιγο στο bf3 αλλα κυριως και πιο πολυ στο bf4.

 

Aυτο που πολυ ευκολα θα μπορουσαν να κανουν (και το εχουν ξανακανει στο bfbc2) ειναι να εβγαζαν σαν dlc τον Β' ΠΠ.

Πιστευω οτι θα ειχε πολλες πωλησεις. Σιγουρα πιο πολλες απο αλλα dlc που εχουν βγαλει σε bf3 και bf4.

 

Η New World Interactive που το εκανε στο Insurgency ειναι μλκες μαλλον.... αλλα ναι αυτοι, το ξεχασα, ακουνε τον κοσμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wolves said:

Α και Β' ΠΠ δεν προκειται να δουμε ακριβως για αυτο το λογο. Ειναι περιορισμενος ο αριθμος και απο οπλα αλλα και απο περιφερειακα, gadgets κλπ....

Και δυστυχως, η πλειοψηφια θελει να χει  "πραμα" να ξεκλειδωνει και να αγοραζει και να χαιρεται.

Καλη ωρα, οπως στο titanfall, ο κοσμος εφυγε γρηγορα και για αυτο τον λογο. Καμια 10ρια οπλα ολα κιολα ειχαν βγαλει και οι πιο πολλοι το βαρεθηκαν γρηγορα.

Ασχετα αν τα πιο λιγα σημαινουν και καλυτερο balance.

Οσο πιο πολυ το φορτονωνεις το παιχνιδι τοσο πιο ευκολα χανεις και τη μπαλα μετα. Το ειδαμε λιγο στο bf3 αλλα κυριως και πιο πολυ στο bf4.

Σωστά, αλλά το BFBC2 που είχε λίγα όπλα σχετικά, έχει ακόμα κόσμο που παίζει και δεν το λες και αποτυχημένο. Από την άλλη, οι ίδιοι είπαν επιστροφή στις ρίζες και ρίζες δεν είναι σίγουρα και 100 όπλα, τα 30 σκοπευτικά και τα 100 gadgetάκια. Για το TF δε μπορώ να σου πω, ποτέ δε μου άρεσε έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν ξέρω τι έγινε.

 

3 minutes ago, wolves said:

Η New World Interactive που το εκανε στο Insurgency ειναι μλκες μαλλον.... αλλα ναι αυτοι, το ξεχασα, ακουνε τον κοσμο.

Η NWI πολύ καλά κάνει, όμως δε νομίζω ότι τα δύο παιχνίδια συγκρίνονται σε πωλήσεις και συμμετοχή. Η εταιρία θέλει πωλήσεις κι εμείς συμμετοχή για να γεμίζουν οι servers και να μην πάψει το παιχνίδι 4-5 μήνες μετά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
19 hours ago, Proteas said:

IOifHcal.jpg

 

xSlzedwl.jpg

 

Οκ υπαρχουν γουστα.. αλλα υπαρχει κανενας που δεν θα επαιζε ενα τετοιο παιχνιδι ?

 

 

 

 

Preorder NOW!!! and get the free DLC : BATTLEFIELD 1821 Giataganni EDITION :gyro:

Έγινε επεξεργασία από chrkon
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό, 12 Ιουνίου θα έχουμε την αρχική παρουσίαση:

 

 

Πιό πιθανό μου φαίνεται πάντως σημερινή εποχή, ή λίγο μελλοντικά, παρά το WWI που αναφέρει. Δε νομίζω να πάρουν τέτοιο ρίσκο. Αν ήταν WWII, θα είχε πολλούς fans, αλλά με WWI μπορεί να κατέληγε σε φιάσκο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Wizard! said:

Σύμφωνα με αυτό, 12 Ιουνίου θα έχουμε την αρχική παρουσίαση:

 

 

Πιό πιθανό μου φαίνεται πάντως σημερινή εποχή, ή λίγο μελλοντικά, παρά το WWI που αναφέρει. Δε νομίζω να πάρουν τέτοιο ρίσκο. Αν ήταν WWII, θα είχε πολλούς fans, αλλά με WWI μπορεί να κατέληγε σε φιάσκο.

Μωβ μαλλί - γυαλάκια και απαλά χαστουκάκια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.