Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

3 minutes ago, SpirosKGR said:

Δώσε ρε ΕΑ WW2 στο BF5 έστω και σαν dlc και take my money 

Καλά, αυτή τη φορά τα λεφτά μου δε θα τους τα δώσω εύκολα.

Όμως, αν προσέξεις, τα περισσότερα από τα περιφερειακά projects/startups/croudfunding που τρέχουν, βασίζονται στον Β'ΠΠ. Μάλλον το είδε αυτό η Dice και θέλει να κρατήσει το μερίδιό της. Μην ξεχνάμε ότι και το CoD έγινε διάσημο από τη σειρά του B'ΠΠ και όχι από τα σύγχρονα. Το κακό για αρκετούς είναι τα περιορισμένα όπλα και gadgets, κάτι που για εμένα όμως είναι καλό. Focus on tactics και όχι σε βλακείες όπως το UCAV.

Επιστροφή στις ρίζες λοιπόν κι ας ελπίσουμε να είναι καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dfk_7677 said:

Αν όμως αληθεύει η φήμη για θηλυκούς χαρακτήρες, τότε μιλάμε για modern (ή postmodern), οπότε οι ελικοφτεράδες θα είναι χαρούμενοι :p

Δύσκολα θα αληθεύουν και οι δύο. Ή Β'ΠΠ θα είναι, ή θα έχει γυναίκες. Να ισχύουν και τα δύο, δεν αποκλείεται, αλλά είναι χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα μακράν πιο σημαντικό από την εποχή, είναι να μην ακολουθήσει τα βήματα του bf4 και να έχει τόσα bug κατά την κυκλοφορία. Από και και πέρα θα ευχόμουν και για ένα demo recording feature όπως στο CS, αλλά αυτό και αν είναι χλωμό να συμβεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ελπίζω. Προσωπικά έχω αποφασίσει να μην κάνω προπαραγγελία και να το πάρω στην πρώτη ευκαιρία που θα βρω, αν μέχρι τότε έχω διαβάσει καλά λόγια. Μπορεί να το περιμένω πως και πως, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω 40-70€ για να πάρω κάτι που αντί να διασκεδάζω, θα μου σπάει τα νεύρα. Βέβαια, μπορεί να μου αρέσει και μετά να το χαλάσουν στην πορεία, όπως έγινε με το 4 από τη μέση και μετά, αλλά αυτό δεν το γλιτώνεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο wizard ειπε για preorder, θυμάμαι BF3 Limited Edition καλοκαίρι 2011(;) 35€ ΚΟΥΤΑΤΟ παντου αυτή η τιμή και τώρα όλα τα preorder έχουν απο 50αρικο και πανω. Ωραίες εποχές. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpirosKGR said:

Μιας και ο wizard ειπε για preorder, θυμάμαι BF3 Limited Edition καλοκαίρι 2011(;) 35€ ΚΟΥΤΑΤΟ παντου αυτή η τιμή και τώρα όλα τα preorder έχουν απο 50αρικο και πανω. Ωραίες εποχές. 

Επίσης θυμάμαι που το είχα πάρει από το Πλαίσιο και έπρεπε κανονικά να μας το δώσουν 28/10, αλλά λόγω της αργίας μας τα παρέδωσαν 26 και προσπαθούσαμε όλοι να τα ενεργοποιήσουμε νωρίτερα που είχε ανοίξει η Αμερική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kάτσε μη βγάλουν κάνα super tactical (έτσι είχε ακουστεί στην αρχή) και να θέλουμε κάνα εκκλησσιαστικό όργανο για να παίξουμε  (διπλή σειρά) και κλαίμε όλοι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό το σενάριο. Ξέρουν ότι τα γκαφρά είναι στα shooters, απλά αν το χαλάσουν πολύ, μπαίνουν στα χωράφια άλλων με μεγαλύτερο κοινό και θα χάσουν. Το BF για αυτό κέρδισε κόσμο, ήταν η χρυσή τομή ανάμεσα σε tactical & arcade. Απλά στο 4, μετά από συνεχείς "διοθρώθεις", έκαναν κάποια πράγματα άσχετα και με τις δύο άκρες, και περισσότερο πράγματα που δεν υφίστανται στην πραγματικότητα, όπως πχ ασπίδες στα άρματα... Εκεί κάπου το έχασαν. Για αυτό θα μου άρεσε, Β'ΠΠ, γιατί δεν παίζουν τέτοια έτσι κι αλλιώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από τις δύο τελευταίες φωτογραφίες, αν θεωρήσουμε ότι είναι αξιόπιστες, το "Easter Front" μάλλον αναφέρεται σε Β'ΠΠ μεταξύ US-Japan και όχι Ανατολική Ευρώπη όπως είχε αναφερθεί από μερικούς. Τώρα, αν θα υπάρξει και 3ο faction, δύσκολο να το πούμε. Οπότε μάλλον και το "back to the roots", σημαίνει επιστροφή στο αρχικό BF και όχι απαραίτητα στον τρόπο παιχνιδιού, ως πιό tactical.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.