Jump to content


Χανεται και επανερχεται η Ip στην dyndns.com..


Giannis Kasparis

θα ειναι καλυτερη η φετινη χρονια?  

8 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι μου και καλη χρονια.. Μπαινω αμεσως στο προβλημα.. Ειμαι συνδρομητης του Οτε οπου εχω το ρουτερ Speedport Entry 2i.. Εχοντας συνδρομη στην dyndns, παρακολουθω το καταγραφικο με τις καμερες που εχω τοποθετησει στην εργασια μου.. Το προβλημα προεκυψε στα καλα καθουμενα εδω κ μια εβδομαδα, οπου καποιες φορες δεν ειχα την δυνατοτητα απομακρυσμενου ενελχου του καταγραφικου απο το κινητο.. Δοκιμαζοντας πολλα διαπιστωσα οτι καθε φορα που δεν εχω προσβαση, χανεται η πραγματικη ip στο λογαριασμο που εχω στη  σελιδα και μου γραφει μια ip του τυπου 127.0.1.1.. Οταν επιλεγω το κουμπι να παρει την τρεχουσα ip του ρουτερ ο ελενχος ερχεται κανονικα.. Οπως ειπα το προβλημα προεκυψε ξαφνικα, γιατι στους 2 μηνες δουλευαι κανονικοτητα χωρις προβλημα..Σκεφτηκα μηπως ειχε προβλημα το καταγραφικο, αλλα βαζοντας κ μια ip καμερα, διαπιστωσα οτι κ αυτη δε δουλευει οταν χανεται η ip..

 

τι πιστευεται οτι μπορει να φταιει? Ο Οτε, το ρουτερ?

 

ευχαχριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω  τι εκανε, αλλα το θεμα εχει διορθωθει.. Παντως απο οτι ξερω καθε φορα που αλλαζει ip Ο ρουτερ μου,  dyndns την ανανεωνει αυτοματα... Οταν ειχα  το προβλημα χωρις να αλλαζει ι ip στο ρουτερ, στην dyndns αλλαζε σε 127.0.1.1.. Απο το λαπτοτ μου τοτε, αλλαζα χειροκινητα την Ip...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.