Jump to content



Wamta FUN, dual class, team cup!


Stelios F.

Recommended Posts

 

Βλέπω ότι δεν έχεις το ptracker όμως!

 

Απαραίτητα βήματα για όσους θέλουν να τρέξουν στο cup:

  • Δηλώστε συμμετοχή στο doodle, καθώς και στο παρόν thread.
  • Βάλτε το όνομα με το οποίο θα τρέξετε στο cup μέσα στο Assetto Corsa.
  • Κατεβάστε και εγκαταστήστε το ptracker στο Assetto Corsa.
  • Μπείτε μέχρι την Παρασκευή 15 Ιανουαρίου στο server WAMTA και κάντε τουλάχιστον 2 γύρους με ενεργοποιημένο το ptracker. Δεν έχει σημασία ποιο αυτοκίνητο θα επιλέξετε.

 

Βρε παιδιά εξηγήστε τα ποιο καλά να καταλαβαίνουμε και εμείς οι γέροι :hehe:!!!

Λοιπόν: το ptracker το είχα από παλιά, για σιγουριά όμως το επανεγκατέστησα (από το link που έδωσες). Τσέκαρα ότι είναι ανοιχτό (τσεκαρισμένο) στο αρχικό μενού του AC και μπήκα έκανα τους γύρους.

Αφού δεν με είδατε να υποθέσω ότι έπρεπε να είναι ανοιχτό (ορατό) και την ώρα που έτρεχα? Είχα την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται, το δεύτερο, αφού στους χρόνους που γράφω στους άλλους σέρβερ - δίνει στοιχεία - άρα είναι ενεργό και ας μη το βλέπω στην οθόνη μου να τρέχει σαν app.

Για εξηγήστε τι κάνουμε... :bleh:

 

 

Ναι, κι εγώ δυστυχώς όπως έχω ήδη πει είμαι εξαιρετικά αμφίβολος. Ακόμα και τους 2 γύρους χθες τους έκανα εντελώς στη ζούλα :(

 

Όλοι οι μπαμπάδες με μικρότερα παιδιά έτσι είμαστε :coax:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι Άρη, το ptracker πρέπει να είναι ανοιχτό και από τα options αλλά και από τα apps.

 

Αν είσαι συνδεδεμενος σωστά, θα γίνουν πράσινες και συνδεδεμένες κάτι σαν πριζούλες που έχει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι Άρη, το ptracker πρέπει να είναι ανοιχτό και από τα options αλλά και από τα apps.

 

Αν είσαι συνδεδεμενος σωστά, θα γίνουν πράσινες και συνδεδεμένες κάτι σαν πριζούλες που έχει.

Οκ. thnks, είχα την εντύπωση ότι έγραφε μέχρι τώρα (στις πριζούλες) αλλά... όχι!

Θα ξαναμπώ :)

Link to comment
Share on other sites

 @Aris Teidis, σόρρυ που δεν το διευκρίνισα καλύτερα, αυτό που λέει ο Jim εννοούσα με τα bold στο βήμα 4 (κάντε τουλάχιστον 2 γύρους με ενεργοποιημένο το ptracker). Να είναι ανοιχτό, δηλαδή να φαίνεται στην οθόνη σου κατά τη διάρκεια που είσαι μέσα στο σέρβερ!

 

Έτσι θα τρέξουμε αυτό το Σ/Κ, αλλά και τις Τετάρτες στους αγώνες του cup.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί είναι γκρι τα βοηθήματα ενώ το έχω ενεργοποιημένο; Κάνω κάτι λάθος; 

 

http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?track=silverstone&cars=lotus_2_eleven_gt4&valid=1,2&date_from=&date_to=

Στο WAMTA server μια χαρά σε δείχνει (πράσινο). Μάλλον είχες το ptracker κλειστό όταν μπήκες στο thelab server και έκανες τον ταχύτερο γύρο στις 11-1-2016.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα αμφίβολη είναι η συμμετοχή μου!! Μιας που εξακολουθώ να μην έχω pc και οι επόμενες βδομάδες θα είναι λίγο πιεσμένες... Οπότε αν υπάρχει κόσμος που θέλει να μπει εγώ θα κάτσω να σας βλέπω :D και άμα λάχει μπορεί να γίνει και κανα live.. Οπότε @Stelios F. θα μπω μόνο αν δεν συμπληρώνεται 18άδα :)

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί που μπήκαν στο σέρβερ μέχρι στιγμής:

 

 

1Xk1OxJ.png

 

Άρα περιμένουμε ουσιαστικά τον Christian (oxide). O Στέλιος είναι οκ, ο arkoudadis είναι προς το παρόν εκτός λόγω τεχνικών προβλημάτων και o cpgr θα μπει από τη μέση του cup και μετά.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και έκανα τις βόλτες μου αφού πρώτα έκανα update τα mods, δεν ξέρω πόσο έχουν αλλάξει το FFB με τα updates ή εάν έχω συνηθίσει σε κάτι τελείως διαφορετικό μετά από καιρό που έχω να οδηγήσω στο AC αλλά πρέπει να το ξανασυνηθίσω γιατί μου φάνηκε αρκετά δύσκολο να πάρω πληροφορίες κυρίως για το weight balance  :(

 

Παραθέτω ένα screenshots από τα settings που έχω μήπως υπάρχει κάποια λάθος ρύθμιση για να διορθώσω ή εάν απλά πρόκειται για θέμα συνήθειας.

 

 

post-55246-0-13440700-1452880167_thumb.j

 

 

Θα περάσουμε καλά πιστεύω πάντως, πολύ ενδιαφέροντες οι κανονισμοί με τα seeds, balast, team score κτλ, μπράβο Άκη και Στέλιο !

Link to comment
Share on other sites

@geovas77, ίσως έχεις clipping. Δοκίμασε να καλιμπράρεις το ingame ffb του κάθε αυτοκινήτου με τη βοήθεια του ffb anticlipping tool.

Δεν το έχω κάνει, αλλά διαβάζω καλά λόγια. O liakjim μάλλον μπορεί να ρίξει περισσότερο φως.

 

Αν βαριέσαι τη διαδικασία, στη θέση σου θα δοκίμαζα enhanced understeer effect on/off και επίσης να μειώσω το ffb του αυτοκινήτου (από 100% σε 80% πχ). Αυτό γίνεται όσο είσαι μέσα στην πίστα με τη βοήθεια του default app "ffb".

Tέλος, θα μπορούσες να δοκιμάσεις διάφορες ρυθμίσεις του DRI στην τιμονιέρα σου.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ @thazio, αυτή τη σεζόν έφτιαξα το πρώτο μου skin ever για το iRacing Spec Racer Ford και είναι πραγματικά υπέροχο να τρέχεις με αυτό που έχεις φτιάξει με τα χεράκια σου, αλλά θα πρoτιμήσω τους επαγγελματίες σαν και του λόγου σου για το AC :lol:

 

ΥΓ Με ποιό πρόγραμμα τα φτιάχνεις ps ή gimp?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.