Jump to content



Automobilista


liakjim

Recommended Posts

πριν 18 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Δημητρη με μπερδευεις, σε ολα τα προηγουμενα ποστ σου, ελεγες πως δεν αξιζει καθως ειναι κατωτερο του rf2, ειναι απλα ενα καλο rebrand κτλ... τωρα αξιζει η αγορα του???

 

Ρεπαιδιμου, τωρα αξιζει...

Σε κανα μηνα βλεπουμε. Μπορει να ειναι ανωτερο το rf2 παλι. :p

Kαι παει λεγοντας.... Δεν τον εμαθες ακομα; (φατσουλα, γλωσσα εξω παλι)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Δημητρη με μπερδευεις, σε ολα τα προηγουμενα ποστ σου, ελεγες πως δεν αξιζει καθως ειναι κατωτερο του rf2, ειναι απλα ενα καλο rebrand κτλ... τωρα αξιζει η αγορα του???

 

Ισχύει. Αλλά πριν από 1 μήνα δέχθηκε update. Πήγε από το 0.9 στο 1.0 . Τώρα είναι στο 1.1beta.

Δεν φταίω που τα πράγματα εξελίζονται. Θυμάσαι πως ήταν το AC και πώς είναι τώρα?

 

Το rF2 είναι ουσιαστικά στάσιμο. Τόσο που το πούλησαν. Για αυτό το παράτησα. Το AC πλέον είναι πολύ καλύτερό του.

 

Ε λοιπόν , ΣΗΜΕΡΑ, το AMS είναι τόσο καλό, που ίσως ξεπερνάει ή έστω στα ίδια ( με διαφορές φυσικά) με το AC.

 

Σας δίνω την εικόνα του σήμερα, όπως τα βλέπω εγώ. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος wolves έγραψε:

Ρεπαιδιμου, τωρα αξιζει...

Σε κανα μηνα βλεπουμε. Μπορει να ειναι ανωτερο το rf2 παλι. :p

Kαι παει λεγοντας.... Δεν τον εμαθες ακομα; (φατσουλα, γλωσσα εξω παλι)

 

:spam::whip::tongueout:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο try before buy τα πήγε περίφημα, μόνο θετικές εντυπωσεις.
Επίσης στο RD έχει πολλούς αγώνες, μέρες που με βολευουν και με φουλ συμμετοχές.
Πάει μάλλον για αγορά...

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Στο try before buy τα πήγε περίφημα, μόνο θετικές εντυπωσεις.
Επίσης στο RD έχει πολλούς αγώνες, μέρες που με βολευουν και με φουλ συμμετοχές.
Πάει μάλλον για αγορά...

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιώργο από εδώ http://forum.reizastudios.com/pages/buy-automobilista/

βγαίνει φθηνότερα

f4ca90fe5c561c6136b67f822a3b92a7.png

 

 

Για γραφικά, πας στις ρυθμίσεις της κάρτας σου και βάζεις (εδώ για nvidia ):

  • Antialiasing mode - Override application settings
  • Antialiasing setting - 8x MS
  • Antialiasing transparency multisampling - enabled
  • Antialiasing transparency supersampling - 8xSparse Grid supersampling
  • Anisotropic filtering mode - user defined/off
  • Anisotropic filtering setting - 16x
  • Texture filtering negative LOD bias - clamp
  • Texture filtering quality - high quality

 

Μετά τρέχεις το AMS ΒΕΤΑ. Θα σου βγει το configuration tool.

Βάζεις

2021f8808ede66292f9cfdd9af9de52d.png

 

Θα δεις ότι έχει SweetFX. Βάλτο στο HDR emulation. Το AA δεν θα είναι διαθέσιμο αλλά δεν μας νοιάζει μιας και το έχουμε κάνει force από τον driver.

Στο FFB, όπως στο βγάζει για την G27 (δλδ pure 360, -100% και το από κάτω στο 20% αντί για 40%).

Φυσικά τα γραφικά τέρμα.

 

Πάμε τώρα:

Θα φορτώσεις την Porsche Boxter Cup στο Oulton Park International.

Θα δεις ότι τα γραφικά είναι πολύ καλύτερα από το rF2 , η πίστα είναι Laserscanned! και ο ήχος από άλλον πλανήτη.

Άσε 2-3 γύρους να θερμάνεις λάστιχα.

Μετά βάλε την Formula V12 στην Interlagos.

Μετά πάρε το Ultima road car , στο Oulton Park International , βάλε 1λιτρο, όλα default από setup, assists off και προσπάθησε να περάσεις τον χρόνο μου (θα φανεί στο garage σαν competition).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Αρχη με challenge!
Στον profiler της g27 όπως στο assetto λογικά ε? [emoji6]

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Στο time trial αυτά.
Πάντα στο AMS beta.

Υ.Γ. Τώρα όμως έχει Suzuka!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

Έτσι! Αρχη με challenge!
Στον profiler της g27 όπως στο assetto λογικά ε? ;)

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Και άλλο challenge( Utima GTR @Brands Hatch GP ) . Από ότι βλέπω , 1ος χρόνος on line

20161009193546_1.jpg

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, liakjim said:

Και άλλο challenge( Utima GTR @Brands Hatch GP ) . Από ότι βλέπω , 1ος χρόνος on line

20161009193546_1.jpg

Challenge accepted, αλλα ερωτηση...
Στον profiler της g27 όπως στο assetto λογικά ε?
Και κατι ακομα, ποια η διαφορα του automobilista beta? πρεπει να ειναι installed και τα 2? multiplayer το ΒΕΤΑ παιζει?
Δεν ειμαι φιλος των BETA γι'αυτο και ρωτω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reiza Studios have (finally) released the latest update to Automobilista, bringing with it several enhancements to the simulation and the first ever paid DLC package in the form of the 'Brit Pack', featuring three new British circuits and eight new UK themed vehicles.

Initially planned for release towards the end of September, after some delays with the Steam DLC launch the Brit Pack is finally available to purchase, and contains a selection of rather epic British cars and circuits created in "close collaboration with the manufacturers and input from several of their respective real world drivers". As with most content found in Automobilista, the new cars and circuits benefit from the exceptional attention to detail, and, for the first time in Automobilista's history, laserscan data has been used to aid in the creation of Brands Hatch and Oulton Park.

Alongside the new DLC package, Reiza have also updated the base Automobilista simulation, bringing the title up to version 1.1 and adding several fixes and enhancements to the game.


1.10 Changelog
Added DLC system for purchase & ownership verificationAdded Radio Spotter featureImproved vehicled shaders & applied to all older cars along with skin adjustmentsAdded left / right driver seat configuration option to Ultimas and Caterhams; Caterham 270 & 360R now also have option to remove roll cageAdjusted rear wing efficiency on Montana, StockV8, Boxer Cup, Superkart, Ultima GTRAdjusted tires on F-V12, Montana, StockV8, Boxer Cup, Ultima GTRAdjusted AI Torque Stab in all cars to reduce their excessive stability when in contact with player carAdded Vehicle Configuration menu to Vehicle ShowroomDynHUD: Improved Delta widget functionality in Time Trial modeUpdated vehicle shadersAdded new batch of community driversF-Vee: Main LOD optimization for better performance / lower memory loadMetalmoro: Main LOD optimization for better performance / lower memory loadBoxer Cup: Adjusted mirror positionSuperV8: Added configuration option for cockpit type
Brit Pack DLC Contents
Tracks
Brands Hatch (2 layouts)Cadwell ParkOulton Park (4 layouts)Cars
Ultima GTR (road & race version)F-Trainer (Novice & Advanced versions)MCR Sports 2000Caterhams - 270 (Academy series), 360R (Superlight Series), and the mighty 620R.
Automobilista is available for PC right now. The Brit Pack DLC is available to purchase on Steam for £14.99 or is free for beta backers and those with the Reiza Membership package. Steam are currently offering a 10% reduction in price until October 28th.

     

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να δοκιμάσουν το multiplayer σήμερα:

http://www.racedepartment.com/threads/formula-3-spielberg-wednesday-october-26th-2016.127372/

 

17 άτομα μέχρι στιγμής, το βλέπω να φτάνει και να ξεπερνάει τους 20 μέχρι το βράδυ, πιθανόν με live μετάδοση... 50 λεπτά αγώνας, τουλάχιστον 1 pit stop, τέλεια και γνωστή πίστα και εύκολο αυτοκίνητο (F3). 

 

Grid για όλα τα γούστα! Συνήθως ο στόχος μου είναι να μπω στη 10δα :-). Πιστέψτε με, όσες φορές πήρα μέρος, το κατά ευχαριστήθηκα! 

Υ.Γ. Δημήτρη Χρόνια Πολλά! :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τρελαθει γενικως με το game. To παλευω καιρο για να μου αρεσει, αλλα δεν. Κατι δε με παει με αυτο...
To ffb πολυ πισω απο rf2, απο γραφικα ψιλοψευτικο και τα κλασσικα κουσουρια λογω μηχανης rf στο performance υπαρχουν και εδω.

Με λιγα λογια, θα το τιμησω οταν φτηνυνει αρκετα ακομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τρελαθει γενικως με το game. To παλευω καιρο για να μου αρεσει, αλλα δεν. Κατι δε με παει με αυτο...
To ffb πολυ πισω απο rf2, απο γραφικα ψιλοψευτικο και τα κλασσικα κουσουρια λογω μηχανης rf στο performance υπαρχουν και εδω.
Με λιγα λογια, θα το τιμησω οταν φτηνυνει αρκετα ακομα.


Συγγνώμη αλλά ποια έκδοση έχεις?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To FFB ένα τακ κάτω από rF2, αρκετά πάνω από AC.

Γραφικά σαφώς ανώτερο από rF2.

Performance ότι καλύτερο έχω στο PC.
Με όλα τέρμα η κάρτα στο μόλις 50% για 60fps.

Έχεις κάνει τα tweaks που έβαλα δίπλα για τα γραφικά?


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.