Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλο αστειο το 450 :p

Επειδη η ψαλιδα μεταξυ FE και της αλλης (ας πουμε custom - παντα βασει MSRP που μας εχει δειξει ποσο αληθινη τιμη ειναι :hehe: ) ειναι μικροτερη, ελπιζουμε τα 450 να ειναι μια μεση τιμη για την 1070. Πολλη περισσοτερη προωθηση στην 1080 βλεπω απο την πρασινη. Για την 1070 με το τσιγκελι μας τα βγαζουνε ! 

Kαι φυσικα ελπιζουμε το καπελο στην υπολοιπη ευρωπη να ειναι καπως μικροτερο. Θελω να πιστευω οτι δε θα μεινουμε με την ορεξη.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαλαρωστε. Οι πρωτες 970 και 980 που ηρθαν Ελλαδα πωλουνταν στα 600 και 800 ευρω αντιστοιχα.. Στην αρχη θα πανε ν αρπαξουν απ οποιον βρουν. Μετα θα επανελθουν οι τιμες στην πραγματικοτητα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Οχι νταξει θα φτασουν . Υπολογιζοντας 750€ το καθε ενα , στα 3Κ € εισαι. Ουσιαστικα το 500ρικο ειναι για τα σουβλακια που θα ψηνεις στο 4-way sli : P 

Polaris με 300-350 και καθαρισες. :p

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

Ποιος περιμενει ομως ειναι το θεμα. Ετσι και αλλιως θα περιμενω να σταθεροποιηθουν οι τιμες, ισως να χει βγει και αυτο εως τοτε να εχω επιλογες. Αλλα επειδη κοιταζω 3ετιας βαθος, δε ξερω τι θα προτιμησω. Συμφωνα με τους υπολογισμους μου , και τα συνηθισμενα μου τα τελευταια χρονια, θα αλλαξω pc κατα τα χριστουγεννα του 18. 

Ας ερθουν με το καλο και βλεπουμε :) 

Link to comment
Share on other sites

Polaris για τις κρύες νυχτες του χειμώνα κι έτσι? xD

Anyway, πως έφτασε η κάρτα σχεδόν 200Ε πάνω απ την msp...Δεν είχα παρακολουθήσει και το προηγούμενο launch για να ξέρω πως ακριβώς πάνε οι τιμές αλλά πχ για πάνω απο 700 δε θα τις έκανα άντε εκτός από μικρότερους retailers που θέλουν να τα αρπάξουν απ τους βιαστικούς...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Ποιος περιμενει ομως ειναι το θεμα. Ετσι και αλλιως θα περιμενω να σταθεροποιηθουν οι τιμες, ισως να χει βγει και αυτο εως τοτε να εχω επιλογες. Αλλα επειδη κοιταζω 3ετιας βαθος, δε ξερω τι θα προτιμησω. Συμφωνα με τους υπολογισμους μου , και τα συνηθισμενα μου τα τελευταια χρονια, θα αλλαξω pc κατα τα χριστουγεννα του 18. 

Ας ερθουν με το καλο και βλεπουμε :) 

Μεσα στον Ιουνιο.

Αμα κοιτας για 3 χρονια πας σε amd δαγκωτο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Κωνσταντίνος Σ. έγραψε:

Polaris για τις κρύες νυχτες του χειμώνα κι έτσι? xD

 

Ενταξει , δεν ισχυουν αυτα που ισχυαν για reference AMD καρτες πριν καποια χρονια... 

 

Θα σταθεροποιηθει η τιμη καποια στιγμη. 

 

Μόλις τώρα, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Μεσα στον Ιουνιο.

Αμα κοιτας για 3 χρονια πας σε amd δαγκωτο.

Για να δουμε. Εχω ομως μη ξεχνας και την κοπελα μου , που κανει contribute και δε θελει AMD στο σπιτι λογω προτερου μη εντιμου βιου με τις κοκκινες καρτες :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ήταν θέμα ημερών να τσίμπαγα 980ti για το νεο pc μου αλλά το απέφυγα την τελευταιά στιγμή(και το χαρακιρι που θα ακολουθούσε !) Απ'την άλλη είμαι και χωρίς desktop οπότε δεν ξέρω αν θα περιμένω την 1070 που για 2Κ που είμαι πιστεύω θα με κάλυπτε...

2 minutes ago, tommybertsen said:

Ενταξει , δεν ισχυουν αυτα που ισχυαν για reference AMD καρτες πριν καποια χρονια... 

 

Θα σταθεροποιηθει η τιμη καποια στιγμη. 

 

Για να δουμε. Εχω ομως μη ξεχνας και την κοπελα μου , που κανει contribute και δε θελει AMD στο σπιτι λογω προτερου μη εντιμου βιου με τις κοκκινες καρτες :hehe: 

Excuse the lame joke > Εξάλλου είμαι στο κόκκινο στρατόπεδο εδώ και 8 χρόνια κοντά οπότε, η αλλαγή είναι περισσότερο για συναισθηματικούς λόγους...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.