Jump to content



Χρεοκοπία Ευρώπης - The Euroskepticism Thread - Ευρωσκεπτικισμός v0.1


sotiris

Η χειρότερη περίοδος διακυβέρνησης  

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πριν 27 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Και στην Ελλάδα υπάρχουν έγγραφα που ζητούν "υπογραφή γονέα", δεν επαναστατήσαμε ότι μας κλέβουν την οικογενειακή ταυτότητα, ούτε είδα κανέναν να νιώσει την ανάγκη να γράψει δίπλα μητέρα/πατέρας.

 

Τώρα που το ανέφερες, συνειδητοποιώ ότι στην Ελλάδα στο σχολείο, τουλάχιστον από τότε που πήγα εγώ (δεκαετία '80), μόνο η λέξη γονέας/κηδεμόνας χρησιμοποιώταν. Πρέπει να είμαστε πολύ "προοδευτικοί" τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Μάλλον είμαι τυχερός που δεν βλέπω την τεράστια συνωμοσία κατά των "κανονικών". Και στην Ελλάδα υπάρχουν έγγραφα που ζητούν "υπογραφή γονέα", δεν επαναστατήσαμε ότι μας κλέβουν την οικογενειακή ταυτότητα, ούτε είδα κανέναν να νιώσει την ανάγκη να γράψει δίπλα μητέρα/πατέρας.

Ούτε καταλαβαίνω ποιοί είναι αυτοί που "θέλουν τη διάκριση"... δεν είναι παιχνίδι μηδενικού αθροίσματος που οι "ανώμαλοι" πήραν κάτι από τους "ομαλούς". Υπάρχει ζευγάρι διαφορετικού φύλου που να θεωρεί παρερμηνεύσιμο ποιά είναι η μαμά και ποιός ο μπαμπάς;

Μου αρέσει το "Γονέας 1/Γονέας 2"; Όχι ιδιαίτερα. Προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε κάποια πιο λειτουργική λύση, ούτε το λόγο που προκαλεί αναστάτωση στους πεφωτισμένους (πώς λέμε Illuminati) υποστηρικτές της "παραδοσιακής οικογένειας" που μόνοι τους βλέπουν τον κίνδυνο που υποκρύπτει...

Χμμμ σε μια χώρα που για 10+ εβδομάδες οι πολίτες κατεβαίνουν στους δρόμους… που η πλειοψηφία των πωλητών διαμαρτύρονται για τα μέτρα φτοχοποίησης θεωρείς φυσιολογικό η κυβέρνηση να «παίρνει το μήνυμα» κατεβάζοντας  νόμο για γονέα 1 και 2.

Η δημοκρατία είναι η υλοποίηση της θέλησης την πλειοψηφίας και αυτήν την στιγμή η πλειοψηφία έχει άλλες προτεραιότητες.

Θεωρώ εκ του πονηρού να υλοποιούνται νόμοι που «ευνοούν» μειοψηφίες χωρίς να ερωτάτε η πλειοψηφία.  Δεν είναι δα τίποτα σπουδαίο να γράφουν γονέας 1 και 2  ακόμα και αν παραλείψουν τελείως το γονέας. Γιατί δεν αλλάζει κάτι αν δίπλα στο  γονέας 1 γράφει  Βαγγέλης  και στο γονέας 2 Σταμάτης. Όπως δεν αλλάζει τίποτα να γράφει η ταυτότητα γυναίκα και να  είσαι 120 κιλά ντουβάρι με 50  νούμερο  παπούτσι .

Είναι στάχτη στα μάτια για να αγνοηθεί η πλειοψηφία – δημοκρατία  σε άλλα σοβαρά θέματα    

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Πιο πάνω έβαλα την είδηση της κατάσχεσης σκύλου για χρέη. Μπορεί να μην φαίνεται σπουδαίο όμως είναι ένα τεράστιο βήμα από κατάσχεση  άψυχων σε έμψυχα….

 

 

Προσπαθώ να σκεφτώ πότε στην ιστορία του ανθρώπου τα ζώα που είχε στην κατοχή του δε λογίζονταν ως περιουσιακά στοιχεία (που προφανώς θα μπορούσαν να κατασχεθούν).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

 

Προσπαθώ να σκεφτώ πότε στην ιστορία του ανθρώπου τα ζώα που είχε στην κατοχή του δε λογίζονταν ως περιουσιακά στοιχεία (που προφανώς θα μπορούσαν να κατασχεθούν).

 

Έχεις δίκιο, μόνο τα λίγα τελευταία χρόνια έχουν  ξεχωρίσει  τα οικόσιτα και γενικά ζώα της οικογένειας στα οποία ανήκει και ο άνθρωπος  αφού και αυτός ζώο είναι.  Το υπόλοιπο μέγα μέρος της ιστορίας πωλούντο κανονικά ως εμπόρευμα.

Έχω εδώ και μια φωτογραφεία  ντοκουμέντο   

https://www.thelab.gr/forums/topic/71554-αξιόλογα-πολυμέσα-και-ρήσεις-στο-διαδίκτυο-thinklab/?page=258&tab=comments#comment-2689770

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Μπορεί να μην φαίνεται σπουδαίο όμως είναι ένα τεράστιο βήμα από κατάσχεση  άψυχων σε έμψυχα….

 

 

Οπότε πιο ακριβώς είναι το τεράστιο βήμα; Τα οικόσιτα ζώα έχουν/είχαν πάντα ιδιοκτήτη σύμφωνα με το νόμο, αντίθετα με τα μέλη της οικογένειας, που έχουν κηδεμόνα αν είναι ανήλικα. Και ναι πριν από 150 χρόνια επιτρεπόταν και η ιδιοκτησία ανθρώπων, αν και δε βλέπω ποια σχέση έχει αυτό με τη "σημερινή" είδηση κατάσχεσης σκύλου.

 

Όταν και αν η κοινωνία αλλάξει τόσο ώστε τα ζώα συντροφιάς να αναγνωριστούν νομικά ως μέλη οικογένειας και έπειτα επιτραπεί η κατάσχεση ενός από αυτά, τότε μπορείς να μιλήσεις για τεράστιο βήμα (προς τα πίσω, γιατί νομίζω ότι αυτό εννοείς). Φοβάμαι όμως ότι αν όντως η κοινωνία αλλάξει τόσο, θα έχουν γίνει τόσα πολλά που δε θα σου αρέσουν, σχετικά με τους ομοφυλόφιλους για παράδειγμα, που είναι αμφίβολο ότι θα έχει σημασία το τι γίνεται με τα ζώα συντροφιάς.

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ΓιαγκΤ said:

Μπορεί να μην φαίνεται σπουδαίο όμως είναι ένα τεράστιο βήμα από κατάσχεση  άψυχων σε έμψυχα….

 

Εμ βέβαια... πού ξανακούστηκε να χρωστάς και να σου πάρουν το βόδι ή την κατσίκα. Σε λίγο θα μας μας πουν ότι τα ζωντανά είναι και ανταλλάξιμα είδη. Νομίζω καταλαβαίνεις τον παραλογισμό της γενίκευσης, οπότε τον προσπερνώ.

 

Η ουσία της είδησης είναι αλλού. Ότι τα ζώα συντροφιάς πρέπει κατηγορηματικά να μπορούν να απολαμβάνουν ειδική προστασία. ΄Ήταν όμως ζώο συντροφιάς το καθαρόαιμο σκυλί που κατασχέθηκε ή ήταν απλώς περιουσιακό στοιχείο; Εφόσον ήταν αγορασμένο και όχι υιοθετημένο (οπότε περιήλθε στην ιδιοκτησία τους με εμπορική πράξη), θέλουμε να επιτρέπεται η αγοραπωλησία ζώων συντροφιάς και η επιλεκτική αναπαραγωγή τους; Να επιτρέπεται ακόμη και σε ράτσες όπως του κατασχεθέντος, που οδηγεί σε ζώα με εγγενή προβλήματα υγείας (όπως τα επίδικα), σύντομη ζωή και συνεχή πόνο;

 

Θυμίζω ότι το θέμα είναι στις ειδήσεις απλώς γιατί η νέα ιδιοκτήτης του σκύλου ζητά να αποζημιωθεί για το κτηνιατρικό κόστος που επωμίστηκε μετά την αγορά του ζώου, που έγινε πέρυσι. Όχι επειδή διαμαρτυρήθηκαν οι παλαιοί ιδιοκτήτες.

 

Πάντως, για μένα, η αναπαραγωγή καθαρόαιμων σκυλιών με τέτοια νοσηρά χαρακτηριστικά συνιστά κακοποίηση, ειδικά αφού συχνά γίνεται βιομηχανικά και κάτω από άθλιες συνθήκες.

 

 

Παρεμπιπτόντως, δεν ξέρω τι καημό έχει η Δεναξά με το λάιφστάιλ, αλλά και τα περί πολυγαμίας που γράφει είναι επιεικώς μαλακίες. Στις κοινωνικές επιστήμες ο όρος "polyamorous relationship" ή "πολυερωτική σχέση" -καμία σχέση με πολυερωτευμένους- χρονολογείται πριν από το 2000 (~1995).

 

Είδατε πουθενά στον κόσμο η μελέτη αυτών των σχέσεων να οδήγησε σε νομική αναγνώριση της πολυγαμίας, χωρίς να προϋπάρχει πολιτισμικό ή θρησκευτικό υπόβαθρο; Αλλά ακόμη κι αν αυτό συνέβαινε, αν ήταν μεταξύ συναινούντων ενηλίκων και χωρίς φυλετική προκατάληψη (όπως σε υπονοούμενες θρησκείες), ξανά, τι ζόρι τραβάτε και θέλετε να έχετε λόγο για τις σχέσεις που συνάπτουν τρίτοι;

 

Μ' αρέσει που λογικά πρέπει να έχετε και παραστάσεις τουλάχιστον από τη δεκαετία του '70, πριν την απότομη μεταστροφή της αμερικάνικης κοινωνίας απέναντι στη λεγόμενη "σεξουαλική επανάσταση", που ήταν από τα μεγαλύτερα κοινωνικά κινήματα του περασμένου αιώνα στον Δυτικό κόσμο.

 

Α, και @colt3003, μας έχεις φλομώσει σε λινκς περί λιμπερταριανισμού. Ο δικός σου σταματά απλώς στο ότι δε θες να πληρώνεις φόρους; Γιατί βασική αρχή της ελευθεριακής ιδεολογίας είναι ό,τι δε σε αφορά τι κάνει ο διπλανός σου, αν δεν παραβιάζει τα δικαιώματά σου. Και δεν είναι δικαίωμά σου να ορίζεις με πόσους και ποιους θα συνάπτουν σχέση οι εχέφρονες ενήλικοι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Απο πότε είμαι υποχρεωμένος να ασπάζομαι στο 100% μια σχολή αντιλήψεων (ειδικά όταν έχω ήδη γράψει, ότι αρκετές απόψεις τους τις βρίσκω υπερβολικές) ?? και από πότε είμαι υποχρεωμένος να λογοδοτώ στον οποιονδήποτε για τις αντιλήψεις μου ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος acct έγραψε:

 

Εμ βέβαια... πού ξανακούστηκε να χρωστάς και να σου πάρουν το βόδι ή την κατσίκα. Σε λίγο θα μας μας πουν ότι τα ζωντανά είναι και ανταλλάξιμα είδη. Νομίζω καταλαβαίνεις τον παραλογισμό της γενίκευσης, οπότε τον προσπερνώ.

 

Η ουσία της είδησης είναι αλλού. Ότι τα ζώα συντροφιάς πρέπει κατηγορηματικά να μπορούν να απολαμβάνουν ειδική προστασία. ΄Ήταν όμως ζώο συντροφιάς το καθαρόαιμο σκυλί που κατασχέθηκε ή ήταν απλώς περιουσιακό στοιχείο; Εφόσον ήταν αγορασμένο και όχι υιοθετημένο (οπότε περιήλθε στην ιδιοκτησία τους με εμπορική πράξη), θέλουμε να επιτρέπεται η αγοραπωλησία ζώων συντροφιάς και η επιλεκτική αναπαραγωγή τους; Να επιτρέπεται ακόμη και σε ράτσες όπως του κατασχεθέντος, που οδηγεί σε ζώα με εγγενή προβλήματα υγείας (όπως τα επίδικα), σύντομη ζωή και συνεχή πόνο;

 

Θυμίζω ότι το θέμα είναι στις ειδήσεις απλώς γιατί η νέα ιδιοκτήτης του σκύλου ζητά να αποζημιωθεί για το κτηνιατρικό κόστος που επωμίστηκε μετά την αγορά του ζώου, που έγινε πέρυσι. Όχι επειδή διαμαρτυρήθηκαν οι παλαιοί ιδιοκτήτες.

 

Πάντως, για μένα, η αναπαραγωγή καθαρόαιμων σκυλιών με τέτοια νοσηρά χαρακτηριστικά συνιστά κακοποίηση, ειδικά αφού συχνά γίνεται βιομηχανικά και κάτω από άθλιες συνθήκες.

 

 

Παρεμπιπτόντως, δεν ξέρω τι καημό έχει η Δεναξά με το λάιφστάιλ, αλλά και τα περί πολυγαμίας που γράφει είναι επιεικώς μαλακίες. Στις κοινωνικές επιστήμες ο όρος "polyamorous relationship" ή "πολυερωτική σχέση" -καμία σχέση με πολυερωτευμένους- χρονολογείται πριν από το 2000 (~1995).

 

Είδατε πουθενά στον κόσμο η μελέτη αυτών των σχέσεων να οδήγησε σε νομική αναγνώριση της πολυγαμίας, χωρίς να προϋπάρχει πολιτισμικό ή θρησκευτικό υπόβαθρο; Αλλά ακόμη κι αν αυτό συνέβαινε, αν ήταν μεταξύ συναινούντων ενηλίκων και χωρίς φυλετική προκατάληψη (όπως σε υπονοούμενες θρησκείες), ξανά, τι ζόρι τραβάτε και θέλετε να έχετε λόγο για τις σχέσεις που συνάπτουν τρίτοι;

 

Μ' αρέσει που λογικά πρέπει να έχετε και παραστάσεις τουλάχιστον από τη δεκαετία του '70, πριν την απότομη μεταστροφή της αμερικάνικης κοινωνίας απέναντι στη λεγόμενη "σεξουαλική επανάσταση", που ήταν από τα μεγαλύτερα κοινωνικά κινήματα του περασμένου αιώνα στον Δυτικό κόσμο.

 

Α, και @colt3003, μας έχεις φλομώσει σε λινκς περί λιμπερταριανισμού. Ο δικός σου σταματά απλώς στο ότι δε θες να πληρώνεις φόρους; Γιατί βασική αρχή της ελευθεριακής ιδεολογίας είναι ό,τι δε σε αφορά τι κάνει ο διπλανός σου, αν δεν παραβιάζει τα δικαιώματά σου. Και δεν είναι δικαίωμά σου να ορίζεις με πόσους και ποιους θα συνάπτουν σχέση οι εχέφρονες ενήλικοι.

 

Έγραψα στο επόμενο ποστ τι εννοούσα αλλά σιγά μην σε νοιάζει…

Link to comment
Share on other sites

@colt3003
Δε νομίζω ότι κάποιος λογοδοτεί σε τούτο εδώ το νήμα για τις απόψεις του. Η κριτική όμως νομίζω επιτρέπεται.

 

Θα πρέπει, κατά τη γνώμη σου, να απαγορεύσουμε τις πολυερωτικές σχέσεις διότι θα οδηγήσουν, κατά τα λεγόμενά σου σε γάμο με εννιάχρονα; Άσχετα αν εγώ πιστεύω ότι το σχήμα πολυερωτική σχέση -> γάμος με εννιάχρονα είναι λογική ακροβασία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.capital.gr/epikairotita/3346952/proliptikes-prosagoges-sta-giannitsa-gia-tin-prostasia-koubeli-tzakri

 

Quote

Σε πρωτοφανή ενέργεια φαίνεται να προχώρησε η ΕΛΑΣ στην Πέλλα το πρωί της Κυριακής, όπως σημειώνει ο ιστότοπος skai.gr και τοπικά μέσα ενημέρωσης, προκειμένου να μην υπάρξουν επεισόδια κοντά σε χώρο πολιτικής ομιλίας κυβερνητικού στελέχους.

Η αστυνομία Γιαννιτσών προέβη σε... προληπτικές προσαγωγές 16 ατόμων, προκειμένου να αποτρέψει νέο γύρο επεισοδίων κατά την ομιλία του υπουργού Ναυτιλίας Φώτη Κουβέλη.

 

Καμαρώστε ωρέ κάτι δημοκράτες από το γιουσουρούμ, που μας κουνάνε και το δάχτυλο...

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδρομο της σφαλιάρας: Τα επικίνδυνα δώρα της αμερικανικής προστασίας και η «ακάλυπτη» Ελλάδα

Παράθεση

 

Δεν θα ήταν τόσο εύκολο το έργο του κυρίου Πάιατ αν δεν είχε πέσει η σφαλιάρα (το 1947) του τότε Αμερικανού πρεσβευτή Πόρτερ στον Έλληνα υπουργό Συντονισμού Στέφανο Στεφανόπουλο.
Σύμφωνα με το από τότε «κοινό μυστικό», ο Πόρτερ, συζητώντας για κάποιο οικονομικό θέμα με τον Στεφανόπουλο, τότε υπουργό Συντονισμού, «οργίστηκε τόσο ώστε σήκωσε το χέρι του και του κατάφερε ένα ηχηρό ράπισμα στο πρόσωπο, τόσο που ο υπουργός ξέσπασε σε κλάματα». 


Η συνέχεια του επεισοδίου έχει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον: ο υπουργός αποχώρησε από το γραφείο και λίγες ημέρες αργότερα «δώρισε στην κυρία Πόρτερ ένα διαμαντένιο περιδέραιο για να κατευνάσει τον Πόρτερ».

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν αυτά τα ποστ, γιατί μου δίνεται η ευκαιρία να φρεσκάρω μερικά πράγματα. Αυτή η αίσθηση, ότι ''το έχω ξανακούσει αλλά.... κάτι δεν πάει καλά''.

 

UTOAinETS_VnzbFgMY72KggSZyfYD-g7OFuuK1dv7KlyJH8bAdBpnJqYpu2hI2uFcPzfZtBwmPfgfA3HJ1WJDk9AEWILNy-FtzhgJw63q7KocuFSfrd9jma1QnlXN68zqCuQqhm1zGT3uBWHbT-csVWlo2Gj7PJDIaplIWfiCmRMKZ19CevHZB7wsFwJZnSj_p0PA5iG0o1pcBIGCtfE_73vowREkqgCZzAVrDOPq-DYqQVp4rZgDYQiwH82WR4S3A15_7adnEjAVq_cAfBWzLzMACCEj8xVtxQKY9gTO4eAFiHYA_p__7AWwF94-rEFMlg5PADBLR01U-O1SQ1QF0qvh02wvexgsfS2tJFida7Wv-9UYXQB3VmuqWIP3YCStbh7JcpdheLR-xoIf7NFZSGqZK-0QvMMMCFWvR-NoCmHD-bl0okaM0gQw_dSs_uk14pt_c1rRwxASXVTZD7KY3lL6ZTBlSsj7scTRNpnxdAJwPky4gfKbTB_yO4_DiUzlr-yejvWpX5laUOhixFk44GP447qtE97zwH-VpEF3clF3lzQow4b7s4uJFNzldVgjTYybTO78HbiHMeKcLOcrWZpFNliS6bI8OQNEfKnR7DPyaACdECAPVdcDGYfSCL7UBW3sLlsM0A8Gut91M0o9hNctxMpP3o=w705-h939-no

_if-3Io7SfBITHeTGyy6PjxMLJnRlhlEFhlDj9MghnwB0QLW7PKiK6UcO4O6EjNxIGoh464kRQDsBdnQB0zH6W2TSSML6-PKFctM6oboknny5mFhbf0GCD7Ykl4gXLm2HLk6tsGWIuLxPTvd-gKHyUrmKzlx8T68XUYsLsv_cfHtcwR6pTbXgjfS40K_VKHjjNOY-Lm45VWpFyaz6TuJKOsFEc6ozvuiwoBCkmGHDNkgdnMrBvW8OBK6qNOS6YfisB-jfMwEbjd0vfSFTBtiAerVeHt34UEEva8h4w-VdsuEY-ns85kZKAZNA5p4V2RFgM-0sqc5bcp0_kTzSQJvfj3xZ4KuuyC-9-14yj99TXrodoyuA3LpVQEuONzAo600vyhrC6yCrPAHfTo_Tz92WjnWHjkKPlIUo2jsfW5wfZI4PYHUSdbpGC1cg0Zx_hGcxrK7-H-rQ39AMzTjjhSpvAUxKPJXk2oG2Zn59LXBbGAbpW36o4J7wq6CRz8Ux0mWdlIuIF4_fNTW-L6nNzpob8ybeVWutyQxn9liUfkX6CyYmB8bczzZooVTkePzcss_4CN9zHJCtJORkHDuMCtFXEhDR0EYOK9COn17eLJMIkgJS1QrGydEXN30q6lu_k7Z0ohVaOxFPOSvKnjePIKTBL7tmR-_2kk=w705-h939-no

 

Ο Πόντικας λοιπόν, δε μας τα λέει καλά....

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

Μου αρέσουν αυτά τα ποστ, γιατί μου δίνεται η ευκαιρία να φρεσκάρω μερικά πράγματα. Αυτή η αίσθηση, ότι ''το έχω ξανακούσει αλλά.... κάτι δεν πάει καλά''.

 

UTOAinETS_VnzbFgMY72KggSZyfYD-g7OFuuK1dv7KlyJH8bAdBpnJqYpu2hI2uFcPzfZtBwmPfgfA3HJ1WJDk9AEWILNy-FtzhgJw63q7KocuFSfrd9jma1QnlXN68zqCuQqhm1zGT3uBWHbT-csVWlo2Gj7PJDIaplIWfiCmRMKZ19CevHZB7wsFwJZnSj_p0PA5iG0o1pcBIGCtfE_73vowREkqgCZzAVrDOPq-DYqQVp4rZgDYQiwH82WR4S3A15_7adnEjAVq_cAfBWzLzMACCEj8xVtxQKY9gTO4eAFiHYA_p__7AWwF94-rEFMlg5PADBLR01U-O1SQ1QF0qvh02wvexgsfS2tJFida7Wv-9UYXQB3VmuqWIP3YCStbh7JcpdheLR-xoIf7NFZSGqZK-0QvMMMCFWvR-NoCmHD-bl0okaM0gQw_dSs_uk14pt_c1rRwxASXVTZD7KY3lL6ZTBlSsj7scTRNpnxdAJwPky4gfKbTB_yO4_DiUzlr-yejvWpX5laUOhixFk44GP447qtE97zwH-VpEF3clF3lzQow4b7s4uJFNzldVgjTYybTO78HbiHMeKcLOcrWZpFNliS6bI8OQNEfKnR7DPyaACdECAPVdcDGYfSCL7UBW3sLlsM0A8Gut91M0o9hNctxMpP3o=w705-h939-no

_if-3Io7SfBITHeTGyy6PjxMLJnRlhlEFhlDj9MghnwB0QLW7PKiK6UcO4O6EjNxIGoh464kRQDsBdnQB0zH6W2TSSML6-PKFctM6oboknny5mFhbf0GCD7Ykl4gXLm2HLk6tsGWIuLxPTvd-gKHyUrmKzlx8T68XUYsLsv_cfHtcwR6pTbXgjfS40K_VKHjjNOY-Lm45VWpFyaz6TuJKOsFEc6ozvuiwoBCkmGHDNkgdnMrBvW8OBK6qNOS6YfisB-jfMwEbjd0vfSFTBtiAerVeHt34UEEva8h4w-VdsuEY-ns85kZKAZNA5p4V2RFgM-0sqc5bcp0_kTzSQJvfj3xZ4KuuyC-9-14yj99TXrodoyuA3LpVQEuONzAo600vyhrC6yCrPAHfTo_Tz92WjnWHjkKPlIUo2jsfW5wfZI4PYHUSdbpGC1cg0Zx_hGcxrK7-H-rQ39AMzTjjhSpvAUxKPJXk2oG2Zn59LXBbGAbpW36o4J7wq6CRz8Ux0mWdlIuIF4_fNTW-L6nNzpob8ybeVWutyQxn9liUfkX6CyYmB8bczzZooVTkePzcss_4CN9zHJCtJORkHDuMCtFXEhDR0EYOK9COn17eLJMIkgJS1QrGydEXN30q6lu_k7Z0ohVaOxFPOSvKnjePIKTBL7tmR-_2kk=w705-h939-no

 

Ο Πόντικας λοιπόν, δε μας τα λέει καλά....

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ εξετάζεις τον λόγο ενώ εμένα με ενδιαφέρει μόνο η πράξη…είναι δικό μας θέμα δεν έχει δικαίωμα να επεμβαίνει στο ξένο κράτος. Σαν να σε πλακώνει ο γείτονας στις φάπες επειδή τρως την προίκα της γυναίκα σου με τις γκόμενες.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ εξετάζεις τον λόγο ενώ εμένα με ενδιαφέρει μόνο η πράξη…είναι δικό μας θέμα δεν έχει δικαίωμα να επεμβαίνει στο ξένο κράτος. Σαν να σε πλακώνει ο γείτονας στις φάπες επειδή τρως την προίκα της γυναίκα σου με τις γκόμενες.   

 

Αν, όμως, ο γείτονας θεωρεί ότι η προίκα είναι δική του και στην έχει δανείσει, τι γίνεται;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αν, όμως, ο γείτονας θεωρεί ότι η προίκα είναι δική του και στην έχει δανείσει, τι γίνεται;

 

Αν είναι γιγαντόσωμος απλά ελπίζεις να μην του αρέσεις ερωτικά…

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Αν είναι γιγαντόσωμος απλά ελπίζεις να μην του αρέσεις ερωτικά…

 

Άρα, στην περίπτωση της χώρας μας, σταθήκαμε άτυχοι.

Ε, τι να κάνουμε... Είμαστε ο Γονέας 2;)....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.