Jump to content



iRacing


akis_z80

Recommended Posts

5 hours ago, uhu said:

Το θέμα είναι πως θέλει παραδάκι σε τακτική βάση.

 

Γενικά γκρινιάζουμε με διάφορα τιμολογιακά (φπα, μικροτερες εκπτώσεις σε προσφορές κλπ) αλλά δεν ειναι εύκολο να ξεκολλήσεις.
Συνεχώς μεγαλώνει και φτιάχνει (Θυμάσε LFS ??? το ανάποδο!!  Scirocco SOON)

 

Link to comment
Share on other sites

Global Rallycross ftw,  το έχω απολαύσει αυτές τις λίγες ημέρες που το έχουνε παραδώσει. 

 

 

Επίσης σήμερα το βράδυ συμμετέχουμε μαζί με τον @gchristod σε αγώνα SRF @ Brands Hatch, full grid 60 οδηγοί.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος geovas77 έγραψε:

Επίσης σήμερα το βράδυ συμμετέχουμε μαζί με τον @gchristod σε αγώνα SRF @ Brands Hatch, full grid 60 οδηγοί.

Τι πανικός ήταν αυτός! Κυκλοφοριακό :p 
Κρίμα για το ατύχημα... :( σε έριξε αρκετά πίσω. Τελικά σε χτύπησε/ακούμπησε στην εσωτερική ε?
Και ο Γιάννης πάντως κέρδισε αρκετές θέσεις! :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι πανικός ήταν αυτός! Κυκλοφοριακό [emoji14] 
Κρίμα για το ατύχημα... [emoji20] σε έριξε αρκετά πίσω. Τελικά σε χτύπησε/ακούμπησε στην εσωτερική ε?
Και ο Γιάννης πάντως κέρδισε αρκετές θέσεις! :T:
Ναι έχωσε μούρη σε σημείο που δεν χώνεις ποτέ γιατί αν δεν κόψει στο apex ο άλλος φεύγει στα χορτάρια. Το παλικάρι μου ζήτησε χίλια συγγνώμη αλλά η ζημιά είχε γίνει.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι δεν ειχα ρίξει το απαιτούμενο practice για τέτοιο αγώνα έπρεπε να είχα ξεκινήσει πολύ πιο μπροστά, με έφαγε το rallycross την προηγούμενη εβδομάδα.

Συγχαρητήρια στο Γιάννη που αγόρασε μόλις χτες την πίστα και έτρεχε πρώτη φορά με rift.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κατά τη διάρκεια του Χειμώνα είχα την ευκαιρία να αφήσω το F1 στην off-season, και μαζί με τον Ricardo Castro Ledo απο την Πορτογαλία, να πάμε για 2ο Pro/WC License, αυτή τη φορά στα GT! Mετά απο 6 αγώνες λοιπόν καταφέραμε να τερματίσουμε πρώτοι στα qualifiers και πήραμε 1 απο τα 26 εισητήριο για το Blancpain GT Series όπου η ομάδα μας καλείται να υπερασπιστεί τον τίτλο! :) 
 



Τεράστια ευκαιρία για εμένα να οδηγώ στο ίδιο αυτοκίνητο με κάποιον που έχει 9200 irating  ακουλουθεί μόνο 3 άτομα στο iRating list όπως ο Martin Krönke και ο Greger Huttu, τεράστια ευκαιρία και μεγάλη ευθύνη να πετύχουμε κάτι καλό! list.thumb.PNG.7a417c9b14c785430f0abe942beaf1f6.PNG

Ας ελπίσουμε το double duty σε παγκόσμιο πρωτάθλημα και σε F1 και σε GT να μας βγει σε καλό και γιατί όχι, τώρα που ανακοινώθηκε και World Championship για Dirt Sprint/Late Model και RX, κατά πάσα πιθανότητα θα δοκιμάσουμε να πάρουμε black stripe και στο Rallycross!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Μια δικιά μου προσπέραση από το Livestream που έκανα στο Twitch την Πέμπτη παίζοντας iRacing μετά από 7 μήνες. Να πω την αλήθεια ότι μετά την ενασχόλησή μου με το Assetto Corsa τους προηγούμενους μήνες και το πρωτάθλημα GT3 στην F1aXion αυτό το πράγμα που έπαιξα την Πέμπτη με κέρδισε περισσότερο.

 

 

Έχω φτάσει Class B και τώρα ψάχνομαι για GT3 αυτοκίνητο για να κάνω δοκιμές και δεν ξέρω πως να το πάρω. Το setup screen με μπερδεύει πάρα πολύ γαμώτο.

Κυρίως την Πέμπτη ήθελα να παίξω RallyCross έκανα 2 αγώνες αλλά δεν μου άρεσε. Νομίζω θέλει διορθώσεις και στα αυτοκίνητα και στο grip.

(Αν δεν φαίνετε το βίντεο κάντε κλικ εδώ ~> https://www.facebook.com/geobratsos/videos/2107447196165714/

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
Link to comment
Share on other sites




Έχω φτάσει Class B και τώρα ψάχνομαι για GT3 αυτοκίνητο για να κάνω δοκιμές και δεν ξέρω πως να το πάρω. Το setup screen με μπερδεύει πάρα πολύ γαμώτο.



To BOP των GT3 αλλάζει συχνά πυκνά στο iracing με patches. Αυτή τη στιγμή το καλύτερο all around είναι το R8 νομίζω.
Για setup δες τα video του Nicki Thiim, ή κατέβασε από VRS. Επίσης καλή πηγή είναι και το φόρουμ.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η εφαρμογή Setup Sync που και εκει βρίσκεις πολλά setups...

 

Όσο για το gt3 πολλοί κοιτούν το BoP και το ακολουθούν άλλοι επιλέγουν αυτό που τους βολεύει και χτίζουν εμπειρία και χιλιόμετρα πάνω στο ίδιο και έχουν καλύτερο αποτέλεσμα από το να αλλάζουν πολύ συχνά αμάξι...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, beastie said:

υπάρχει και η εφαρμογή Setup Sync που και εκει βρίσκεις πολλά setups...

 

Όσο για το gt3 πολλοί κοιτούν το BoP και το ακολουθούν άλλοι επιλέγουν αυτό που τους βολεύει και χτίζουν εμπειρία και χιλιόμετρα πάνω στο ίδιο και έχουν καλύτερο αποτέλεσμα από το να αλλάζουν πολύ συχνά αμάξι...


Αυτό σκέφτομαι να κάνω, αλλά δεν έχω και την ευκαιρία να τα δοκιμάσω όλα οπότε δεν ξέρω ποιό μπορεί να μου ταιριάξει. Επίσης φαντάζομαι δεν έχει καμια σχέση με τη συμπεριφορά στο Assetto Corsa ?!

Link to comment
Share on other sites

Η πολυ μικρη μου ενασχόληση με το AC δεν μου επιτρέπει να σου απαντησω στο τελευταιο...

 

Μια λυση για τις δοκιμες ειναι να τρεξεις offline practice  με account φιλου να παρεις μια ιδέα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

Ειμαστε στο ίδιο Split με 2 αμάξια

Το 911 είναι στην 3η θέση

Το Gt3 μας στην 10η θέση
2:48:00  ακομα για τερμάτισμό


O atze το στούκαρε σχετικά νωρίς και βγήκαν εκτός αγώνα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.