Jump to content



Xiaomi κινητά (Mi3, Mi4, RN σειρές, Mi Note-Mi Note Pro σειρές, Mi Max και ότι άλλο βγει)


Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος maddoctor έγραψε:

Απ' ότι βλέπω είμαστε οι επόμενοι μαζί με το Mi4c που θα πάρουμε Android 7.0. Άντε να δούμε...

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=890048037799094&id=622831981187369

 

Το συγκεκριμένο κινητό το έχω πάρει για την σύζυγο που δήλωνε φανατικός οπαδός των Samsung. Ένα θα πω....ησυχία! Της κρατάει η μπαταρία δύο ημέρες, είναι πολύ ικανοποιημένη με την τελευταία dev πάντα. Το κινητό μου ήρθε από το Geekbuying με stable china, που ξεκλειδώθηκε αμέσως χωρίς πρόβλημα και μπήκε η ελληνική φυσικά. Μάλιστα της το ζητάνε από την δουλειά και άλλοι που το είδαν. Της πήρα το χρυσό, που δεν χρυσίζει καθόλου (το χρυσό του note pro είναι πιο χρυσό).

το λινκ στο facebook δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2016 at 1:15 ΜΜ, το μέλος Anubis13 έγραψε:

 

 

On 28/11/2016 at 4:29 ΜΜ, το μέλος TASOS έγραψε:

0 εκτός ?

Που το δοκίμασα μια χαρά παίζει. Ορίστε το κανονικό λινκ τότε:

http://itechnews.gr/2016/12/xiaomi-mi4c-και-xiaomi-mi-note-είναι-τα-επόμενα-κινητά-της-ε/

 

Και είδα μόλις ανέβασε νέο σχετικά με το mi mi6 mix.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε παραγγελία αυτό http://www.geekbuying.com/item/Official-Gloabl-Rom-Xiaomi-Mi5-5-15inch-3GB-32GB-Smartphone---White-374529.html για να αντικαταστήσει το Mi2s (2GB/16GB).

Τι κάνω μόλις παραλάβω? Νομίζω ελληνικά έχει από μαμά (;exei official Global rom).  

Mε Cosmote/Vodafone θα δουλέψει 4G κτλ? Ή θα έχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, TifoziF1 said:

Έπεσε παραγγελία αυτό Official Gloabl Rom Xiaomi Mi5 5.15inch 3GB 32GB Smartphone - White για να αντικαταστήσει το Mi2s (2GB/16GB).

Τι κάνω μόλις παραλάβω? Νομίζω ελληνικά έχει από μαμά (;exei official Global rom).  

Mε Cosmote/Vodafone θα δουλέψει 4G κτλ? Ή θα έχει θέμα?

Είσαι μπομπα τίποτα δεν κάνεις..

 

Ανοίγεις το κινητό πηγαίνεις στο updater εικονίδιο και θα κάνεις 2 αναβαθμίσεις ΟΤΑ. Μετά θα σου βγάλει τα ελληνικά.

Αψογο σήμα 4G και με τις δύο θα έχεις εκτός κ αν βρίσκεσαι σε περιοχή όπου η voda κάνει παιχνίδι περισσότερο με 800άρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, TifoziF1 said:

Για dev rom θέλει unlock ή root ? To root θέλει unlock ?

 

Για να περάσεις την dev απλά βάζεις το αρχείο της dev rom στο κινητό και μεσω του updater θα την περάσεις.  Προσoχή το αρχείο με την κατάληξη .zip είναι για τον updater, το .tgz είναι για  το miflash tool.

 

Τι προσέχεις, η dev που παιρνάς να είναι η αντίστοιχη έκδοση της global για να μπορέσει να μπει. Οπότε 2 επιλογές, ή κάνεις πρώτα update στην πιο καινουρια global και μετά βάζεις την πιο καινουρια dev ή βλέπεις πια global έχεις με το που παραλάβεις  το κινητό και βρίσκεις την κατάλληλη dev. Το δεύτερο πιάνει πάντα, το πρώτο σε κάποια xiaomi οπως το redmi note 3 pro δεν λειτουργεί. Δυστηχώς δεν ξέρω για το mi5 ακριβώς αν πιάνουν και τα δύο ή μονο το δεύτερο.

 

Διαφορετικά το παιρνάς μέσω miflash tool το οποίο δεν θέλει Unlock και πάλι για την official developer.

 

Το root θέλει twrp που για να το περάσεις θέλει unlock.

 

Τώρα που η global πήρε ελληνικά δεν χρειάζεται να πας στην developer πάντως.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, maddoctor said:

Σιγά ούτως η άλλως τόσα λεφτά δεν άξιζε. Όταν πέσει η 6gb έκδοση στα 400$ τότε ξαναμιλάμε για αυτά :D

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει οδηγός εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10046-Mi-Fit-v2-2-10-GR-η-εφαρμογή-διαχείρισης-του-Mi-band/?pageNo=1

ή στο http://www.itechnews.gr

 

Παράγγειλα το Mi5s plus 6/128 από το Coolicool.

 

Έγινε επεξεργασία από maddoctor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το Mi 5S Plus 6/128 από το Coolicool. Ήθελα το Note 2, αλλά δεν βλέπω να το φέρνουν και είδα σε βίντεο ότι διαφέρουν ελάχιστα (το Note 2 έχει OIS, αλλά το Mi5S Plus έχει διπλή κάμερα), είναι και πιο φθηνό, οπότε το χτύπησα. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

 

Επίσης διάβαζα σήμερα ότι θα έχει ανακοίνωση η Xiaomi με νέα προϊόντα. Για να δούμε τι θα μας δείξει....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα μέρα με το ΜΙ5, και είμαι με την Global Stable 8.1.2.0 με ελληνικά. Είναι JET !! Antutu score 120000. Καταπληκτικό κινητό, δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο στα 200Ε. Τρομερή η διαφορά από το SG Note II που είχα, νύχτα με μέρα.

Και όσοι φίλοι το είδαν ξετρελάθηκαν. Να ήταν και σε μαύρο ... frown.gif Αλλά 60ευρώ επάνω στην τιμή, για μαύρο αντί για λευκό χρώμα δεν τα δίνω.

Μπήκε και ζελατίνα (και όχι γυαλί) Nillkin και η θήκη της Ringke Fusion, που και πολύ μικρή είναι και αρκετά προστατευτική. H μπαταρία φαίνεται να αντέχει πολλά. Όλα JET!!!

I <3 Mi5

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος maddoctor έγραψε:

Εμφανίστηκε και νέο κινητό της Xiaomi. Το άρθρο λέει ότι είναι μάλλον το Redmi Note 5! Λέτε να βγάλει τόσο νωρίς το νέο μοντέλο?

 

Εγώ νομίζω ότι θα είναι το Redmi Note 4 , σε έκδοση με Snapdragon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.