Jump to content


RX και ΤΙΜΕΣ ΕΛΛΑΔΑ , Δεν αγοράζουμε άνω των 280 ευρώ την rx 480


Recommended Posts

Εγω το βλέπω αλλιως: Το Π και οι λοιπες φιλανθρωπες επιχηρησεις που σκιζουν το καθε παλικαρι που παει για δουλεια, δεν αγοαραζω απο εκει εκτος αν ειναι η υπερπροσφορά του αιώνα. Ναι πολυ αριστερο αυτο που λεω αλλα ισχυει. Ειδικα αφου θελουν ελευθερη αγορα εργασιας για να συνεχιζουν την ασυδοσία τους προσφέρω ελευθερη αγορα αγαθων και παιρνουν τα @@ του καραμπελα. Αγοράζω απο τον πιο φθηνο. Ελευθερη αγορα δεν εχουμε. Με τιμες αισχροκερδιας απλα le psof

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σαν πολλοί μαγαζάτορες και "μαγαζάτορες" δεν μαζεύτηκαν στο thread ;

 

Και με προτροπές να κλειδώσει το thread και με απειλές ότι θα βρουν και το μπελά τους οι υπεύθυνοι του site.

 

Έλα να αραιώνουμε λιγάκι...Και το λέω ευγενικά (για αρχή)

 

Συμφωνώ με προηγούμενο poster ότι το boycottage πιάνει όταν απευθύνεσαι μαζικά σε κόσμο που δεν γνωρίζει και πολλά.

 

Εδώ μέσα κατά τεκμήριο διαβάζουν και γράφουν στο site άτομα που δεν θα πάρουν "γουρούνι στο σακί"

 

Θα ήταν χρήσιμο νομίζω να προσθέτει ο OP στο πρώτο post και εναλλακτικές αγορές από καταστήματα on-line του εξωτερικού (Ευρώπη) ως μια ακόμα μορφή πίεσης για να κατέβουν οι τιμές στους ντόπιους "μαγαζάτορες" που δεν βγαίνουν τα "μαγαζά" τους και ανεβάζουν τις τιμές, αλλά και για να δώσει πραγματική λύση σε κάποιον που θέλει να αγοράσει εδώ και τώρα μια RX 480.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει ρε παιδια τι λετε? Η AMD εβαλε μια ενδεικτικη τιμη βασισμενη σε μεσους ορους κτλ. Απο εκει και περα οποιος θελει πουλαει οσο θελει. Η ΑMD θα πουλησει μια χαρα ειτε ο κυρ Μενιος στην ανω Πορδιτσα βαλει την καρτα 280ε ειτε 500ε.

 

Επισης επειδη η ενδεικτικη τιμη βασιζεται σε μεσους ορους προφανως δεν ανταποκρινεται στην ελληνικη πραγματικοτητα. Ναι στο release βαρανε ολοι στο ψαχνο γιατι αυτος ειναι ο νομος της ζητησης. Τα υπολοιπα τα ειπαν παραπανω. Διαφορετικος ΦΠΑ, διαφορετικα μεταφορικα, διαφορετικοι μεσαζοντες, διαφορετικο φορολογικο, ασφαλιστικο, εργατικο. Επισης κατι αλλο που πληρωνουμε και το καταλαβαινουν μονο οσοι εχουν επιχειρηση ειναι η ασταθια. Οταν ολα τα παραπανω και ειδικα το φορολογικο τροποποιειται καθε μηνα οποτε δε ξερεις τι σου ξημερωνει, δε μπορεις να κανεις ουτε προυπολογισμους ουτε προβλεψεις κερδων ουτε τιποτα. Οποτε μαζευεις οτι μπορεις για να εχεις.

 

Και στο κατω κατω της γραφης σας εβαλε κανεις το πιστολι στον κροταφο να αγορασετε καρτα τωρα? Αμα σας φαινεται ακριβα, μην αγορασετε, τελεια. Η παρτε απεξω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Που με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να παρει 960....Πραγματικα δεν βαζουμε μυαλο...Καλα μας κανουν μετα και δεν φταινε τα καταστηματα με τις τιμες τους...Για να υπαρχουν αυτες οι τιμες σημαινει οτι υπαρχουν ατομα που αγοραζουν...Δηλαδη ποση ωρα ηθελε να ψαξει στο internet και να κανει καλυτερη επιλογη 5 λεπτα;

Να ρωτησω κατι για καποιον που ξερει σιγουρα....Απο mindfactory ποσο ειναι τα μεταφορικα 30e;

Απο computeruniverse ποσο ειναι 10e;

Και αν γινει παραγγελια με gpu-pc case-psu τα μεταφορικα πιανονται σαν ενα;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, zapata said:

Που με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να παρει 960....Πραγματικα δεν βαζουμε μυαλο...Καλα μας κανουν μετα και δεν φταινε τα καταστηματα με τις τιμες τους...Για να υπαρχουν αυτες οι τιμες σημαινει οτι υπαρχουν ατομα που αγοραζουν...Δηλαδη ποση ωρα ηθελε να ψαξει στο internet και να κανει καλυτερη επιλογη 5 λεπτα;

Να ρωτησω κατι για καποιον που ξερει σιγουρα....Απο mindfactory ποσο ειναι τα μεταφορικα 30e;

Απο computeruniverse ποσο ειναι 10e;

Και αν γινει παραγγελια με gpu-pc case-psu τα μεταφορικα πιανονται σαν ενα;

 

Από ComputerUniverse όταν είχα πάρει την οθόνη τα έξοδα ήταν 11,99€ Paypal + 5,56€ μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zapata said:

Που με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να παρει 960....Πραγματικα δεν βαζουμε μυαλο...Καλα μας κανουν μετα και δεν φταινε τα καταστηματα με τις τιμες τους...Για να υπαρχουν αυτες οι τιμες σημαινει οτι υπαρχουν ατομα που αγοραζουν...Δηλαδη ποση ωρα ηθελε να ψαξει στο internet και να κανει καλυτερη επιλογη 5 λεπτα;

Να ρωτησω κατι για καποιον που ξερει σιγουρα....Απο mindfactory ποσο ειναι τα μεταφορικα 30e;

Απο computeruniverse ποσο ειναι 10e;

Και αν γινει παραγγελια με gpu-pc case-psu τα μεταφορικα πιανονται σαν ενα;

 

σε γενικες γραμμες το computer universe εχει 12.90ε μεταφορικα αν παρεις μια καρτα γραφικων πχ. Το mindfactory εχει 30ε αλλα αν παρεις πολλα πραγματα νομιζω ειναι flatrate και δεν ανεβαινει οποτε παλι ειναι ΟΚ (για Case επειδη ειναι μεγαλο πρεπει να το ψαξεις. Παιζει πολυ ρολο το αν τους εχει "ξεφυγει" και δεν εχουν βαλει ειδικα-παραπανω μεταφορικα, ή αν εχουν μεσοσταθμικα σταθερα μεταφορικα στη λογικη οτι λιγοι θα παρουν case και ΟΚ δε πειραζει. Καποτε εχω παρει απο digitalo.de case με 10ε μεταφορικα που ηταν αστειο αλλα οχι λογικο)

Έγινε επεξεργασία από Blinky
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Σαν πολλοί μαγαζάτορες και "μαγαζάτορες" δεν μαζεύτηκαν στο thread ;

 

Και με προτροπές να κλειδώσει το thread και με απειλές ότι θα βρουν και το μπελά τους οι υπεύθυνοι του site.

 

Έλα να αραιώνουμε λιγάκι...Και το λέω ευγενικά (για αρχή)

 

 

Θες να αρχισεις να μιλας οπως σε βολευει μιας και η ευγενεια σε καταπιεζει; η μηπως θα ηθελες να προσπαθησεις να διαβασεις ξανα τα γραφομενα μου και να μου δειξεις αν απειλησα εγω προσωπικα κανεναν; 

 

Το λεω μια τελευταια φορα μονο και μονο λογω της καλης μου διαθεσης και συμπαθειας προς αυτο το φορουμ. Δημοσιευσεις σαν και αυτη μπορει να δημιουργησουν ακομα και ΝΟΜΙΚΕΣ συνεπεις για το φορουμ. Αν καποιος απο το Π (και το καθε Π στην τελικη) δει το συγκεκριμενο thread και αποφασισει να το κυνηγησει το θεμα, τοτε μυνηση για διαφυγοντα κερδη και αρνητικη διαφημιση θα την φας στα σιγουρα. Υπαρχουν νομοθετικα πλαισια πανω σε αυτο, αν θελετε ψαχτε τα.

Επισης οταν υπαρχει μια ανυπογραφη δημοσιευση σε ενα δημοσιο μεσο ειτε ηλεκτρονικης μορφης ειτε τυπου (εφημεριδες περιοδοκα κλπ), τοτε την ευθυνη της δημοσιευσης την φερει ΚΑΙ ο φυσικος φορεας αυτου του μεσου ακομα και αν δεν την εχει κανει ο ιδιος, αλλα επετρεψε να δημοσιευτει.

Αν λοιπον ζητηθει καποια οικονομικη αποζημιωση και το Π (και το καθε Π) και κερδισει την υποθεση τοτε το υψος της αποζημιωσης δεν εξαρταται μονο απο το κοστος του προιοντος αλλα και απο την απηχηση του μεσου στο κοινο αλλα και απο τη χρονικη διαρκεια που η επιθετικη δημοσιευση εχει μεινει στον "αερα".

Οπως ειπα και προηγουμενως το σεναριο να την πληρωσει τελικα το φορουμ ειναι εξαιρετικα ακραιο. Οχι γιατι δεν υπαρχει τροπος αλλα επειδη ακομα και αν γνωστοποιηθει αυτο το νημα στο Π τοτε κατα 99.99% το Π δεν θα ασχοληθει καν. Η απηχηση στο κοινο του Π ειναι πολλαπλασια απο την απηχηση του συγκεκριμενου φορουμ. Αυτο ομως δεν σημαινει πως ο καθε ενας απο εμας μπορει να σηκωνει ΑΝΩΝΥΜΑ το λαβαρο της επαναστασης και να κραζει εδω μεσα οποιον του καπνισει. Αν ο TS εχει το θαρρος να βαλει κατω κατω και το ονοματεπωνυμο του, τοτε δεν εχω καμια αντιρρηση να συμφωνησω μαζι του και να στηριξω κι εγω τα λεγομενα του.

Και το ξαναπροτεινα, θελετε να παμε στη σελιδα του Π ειτε στις σελιδες του στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και να γραψουμε ενα ακατεβατο και ανελεητο μπινελικωμα για την τιμολογιακη του πολιτικη;;;; Θελετε να μαζευτουμε μια μερα εξω απο ενα καταστημα του και να σταματαμε κοσμο να τον ενημερωνουμε για τις τιμες που παιζουν εξω απο το Π για το καθε προιον που θελει να αγορασει;;; Εγω ειμαι μεσα.. Θα ειμαι και ο πρωτος αν θελετε.

 

P.S. Μαγαζι εσυ εχεις;

 

Το ξαναδηλωνω : Σχεση με το Π δεν εχω καμια. Ουτε καν πελατειακη ουτε καν του υψους των 0,10 ευρω και ουτε θελω και να αποκτησω. Πολυ ψηθηκα για μια καρτα γραφικων καινουρια αλλα οταν ειδα την τιμη της να παιζει στα 988 ευρω στο Π, εσκασα στα γελια αρχικα και απλα ορκιστηκα οτι αυτα τα λεφτα απο εμενα δεν θα τα δουν ποτε. 

 

End of story για μενα, τη θεση μου την ειπα, ειναι στο χερι των διαχειριστων να αξιολογησουν την ορθοτητα των λεγομενων μου και να πραξουν οπως νομιζουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το Πλαίσιο να τα έκανε όλα αυτά...Μακάρι.

 

Ξέρεις τι διαφήμιση θα έπαιρνε τότε το thelab ?

 

Τόση διαφήμιση που δεν θα έπαιρνε από το Πλαίσιο - από την "κανονική" οδό - ούτε σε 100 χρόνια.

 

Ή είσαι πολύ φοβικός ή είσαι απλώς προβοκάτορας και την έχεις δει εκπρόσωπος των μαγαζιών που θεωρείς ότι τα θίξαμε και προσπαθείς να τρομοκρατήσεις τους πιτσιρικάδες του thelab με φανφαροπόστ όπως το παραπάνω.

 

Κι εγώ είπα την αποψή μου...Ας μπαίνουν links με τιμές του εξωτερικού μέχρι να συνέλθουν οι ντόπιοι μαγαζάτορες.

Έγινε επεξεργασία από NikosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ακομα νομιζεις οτι πιστευω οτι θιγεται το Π, τι να πω; Μαλλον αλλα ελληνικα μιλαμε. Γραφω οσο πιο ευγενικα μπορω οτι δε με νοιαζει καν το τι θα απογινει το Π και ακομα λες τα δικα σου. Το χω γραμμενο απο δω μεχρι τη σεληνη το Π, οκ; 

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με την τρομολαγνια και τις μηνύσεις.Για πια δυσφήμιση μιλάς. Λεμε καποιο ψεμα για τις τιμες που πουλαει.Λεμε την αληθεια και μαλιστα με στοιχεια .Μακαρι να κανει καμια τετοια μήνυσή να δεις τι ξεφτίλα θα γινει.Τα λαμογια που νομιζουν οτι τρώμε πιτουρα .Κανενας να μην αγορασει μεχρι να λογικευτούν οι τιμές.Και μη μου πειται για τα 15 ευρω το φπα απο το γερμανικο σιτε   γιατι πουλαει 100 ευρο ακριβωτερα.Αν ειχε μυαλο θα εβαζε τέτοια τιμη ωστε να ειναι οριακα ακριβότερο απο ενα ξενο σιτε(μεταφορικα+φπα)ωστε να μας βαλει στο δίλημμα.ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.Αλλα η απλιστια και η κουτοπονηριά δεν εχει ορια.Οι εποχες αλαξανε.Μαυρο στα μαυρογιαλουρογεραρδο,γκαραζομαγαζα..........και τούς ομοιους του.

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή η τιμή χονδρικής για την RX 480 από τους Γερμανούς εμπόρους που αγοράζουν το 90% των σκρουτζομάγαζων εκτός Πλαισίου προφανώς  είναι στα 224 με 230 ευρώ. Σε αυτό υπολόγισε μεταφορικά, αυξημένες προμήθειες εμβασμάτων λόγο capital control, λοιπά έξοδα και πες μου ειλικρινά εάν πιστεύεις ότι  280 € πώληση είναι εφικτό να γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 31 λεπτά, το μέλος spyros 007 έγραψε:

Έλεος με την τρομολαγνια και τις μηνύσεις.Για πια δυσφήμιση μιλάς. Λεμε καποιο ψεμα για τις τιμες που πουλαει.Λεμε την αληθεια και μαλιστα με στοιχεια .Μακαρι να κανει καμια τετοια μήνυσή να δεις τι ξεφτίλα θα γινει.Τα λαμογια που νομιζουν οτι τρώμε πιτουρα .Κανενας να μην αγορασει μεχρι να λογικευτούν οι τιμές.Και μη μου πειται για τα 15 ευρω το φπα απο το γερμανικο σιτε   γιατι πουλαει 100 ευρο ακριβωτερα.Αν ειχε μυαλο θα εβαζε τέτοια τιμη ωστε να ειναι οριακα ακριβότερο απο ενα ξενο σιτε(μεταφορικα+φπα)ωστε να μας βαλει στο δίλημμα.ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.Αλλα η απλιστια και η κουτοπονηριά δεν εχει ορια.Οι εποχες αλαξανε.Μαυρο στα μαυρογιαλουρογεραρδο,γκαραζομαγαζα..........και τούς ομοιους του.

Το οτι συμφωνω μαζι σου ειναι αδυνατον να το καταλαβεις; Με το χωρο και τον τροπο με τον οποιο εκφραζεται η συγκεκριμενη αντιθεση λεω οτι διαφωνω, κυριως επειδη μπορει να δημιουργησει προβλημα... 

 

Τι να πω ρε παιδια; να σεβαστουμε λιγο το χωρο που μας δινει το βημα να γραφουμε ειπα και πεσατε νανμε φατε. Μεχρι και δοσιλογος χαρακτηριστικα, ελεος. Καντε οτι θελετε τελος παντων, παρτε τα πληκτρολογια ανα χειρας και μπρος στο δρομο της επαναστασης απο τον καναπε!

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει αυτη η πιθανοτητα αλλα να εισαι σιγουρος οτι ξερει ο χώρος να φιλάει τα νωτα του...........μην νοιαζεσαι υπαρχουν οι καταλληλόι για αυτο.

πριν 3 λεπτά, το μέλος spyros 007 έγραψε:

 

 

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος qwerty έγραψε:

Αυτή τη στιγμή η τιμή χονδρικής για την RX 480 από τους Γερμανούς εμπόρους που αγοράζουν το 90% των σκρουτζομάγαζων εκτός Πλαισίου προφανώς  είναι στα 224 με 230 ευρώ. Σε αυτό υπολόγισε μεταφορικά, αυξημένες προμήθειες εμβασμάτων λόγο capital control, λοιπά έξοδα και πες μου ειλικρινά εάν πιστεύεις ότι  280 € πώληση είναι εφικτό να γίνει. 

Στο σκρουτζ εχει 299 (που ας πουμε οτι  ειναι λογικο)στο πλαισιο 370 και οι δυο κατοπιν παραγελειας.Εξω με φπα 20 ας πουμε γερμανιας, μεταφορικα ,φορους λειτουργικα κοστοι, κτλ κτλ πωλειτα 265.Λειπουν 100 ευρο.Σαν πολλα δεν ειναι

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος spyros 007 έγραψε:

Στο σκρουτζ εχει 299 (που ας πουμε οτι  ειναι λογικο)στο πλαισιο 370 και οι δυο κατοπιν παραγελειας.Εξω με φπα 20 ας πουμε γερμανιας, μεταφορικα ,φορους λειτουργικα κοστοι, κτλ κτλ πωλειτα 265.Λειπουν 100 ευρο.Σαν πολλα δεν ειναι

Λείπουν 100 € από την τιμή του Πλαισίου που αποδεδειγμένα είναι από τα ακριβά μαγαζιά. Η δικιά μου ερώτηση είναι πόσο εφικτή και ρεαλιστική είναι η τιμή των 280€ που θέλουν κάποιοι να πουληθεί στην Ελλάδα όταν η τιμή χονδρικής είναι 224€ ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, spH3RiCal said:

Τι πρεπει ρε παιδια τι λετε? Η AMD εβαλε μια ενδεικτικη τιμη βασισμενη σε μεσους ορους κτλ. Απο εκει και περα οποιος θελει πουλαει οσο θελει. Η ΑMD θα πουλησει μια χαρα ειτε ο κυρ Μενιος στην ανω Πορδιτσα βαλει την καρτα 280ε ειτε 500ε.

 

Επισης επειδη η ενδεικτικη τιμη βασιζεται σε μεσους ορους προφανως δεν ανταποκρινεται στην ελληνικη πραγματικοτητα. Ναι στο release βαρανε ολοι στο ψαχνο γιατι αυτος ειναι ο νομος της ζητησης. Τα υπολοιπα τα ειπαν παραπανω. Διαφορετικος ΦΠΑ, διαφορετικα μεταφορικα, διαφορετικοι μεσαζοντες, διαφορετικο φορολογικο, ασφαλιστικο, εργατικο. Επισης κατι αλλο που πληρωνουμε και το καταλαβαινουν μονο οσοι εχουν επιχειρηση ειναι η ασταθια. Οταν ολα τα παραπανω και ειδικα το φορολογικο τροποποιειται καθε μηνα οποτε δε ξερεις τι σου ξημερωνει, δε μπορεις να κανεις ουτε προυπολογισμους ουτε προβλεψεις κερδων ουτε τιποτα. Οποτε μαζευεις οτι μπορεις για να εχεις.

 

Και στο κατω κατω της γραφης σας εβαλε κανεις το πιστολι στον κροταφο να αγορασετε καρτα τωρα? Αμα σας φαινεται ακριβα, μην αγορασετε, τελεια. Η παρτε απεξω.

To MSRP ειναι η ενδεικτικη τιμη πώλησης στον καταναλωτη χωρίς φόρους συμπεριλαμανομενου του μεσου κέρδους της αγοράς που απευθυνεται το προϊον. Αλλα τα ειπες ολα για την ελληνικη επιχειρηματικοτητα στο bold. Αρπαχτη yolo!

 

2 hours ago, qwerty said:

Αυτή τη στιγμή η τιμή χονδρικής για την RX 480 από τους Γερμανούς εμπόρους που αγοράζουν το 90% των σκρουτζομάγαζων εκτός Πλαισίου προφανώς  είναι στα 224 με 230 ευρώ. Σε αυτό υπολόγισε μεταφορικά, αυξημένες προμήθειες εμβασμάτων λόγο capital control, λοιπά έξοδα και πες μου ειλικρινά εάν πιστεύεις ότι  280 € πώληση είναι εφικτό να γίνει. 

To εμβασμα απο 100 εως 100.000 ευρω ειναι ελαχιστο για να επιρεάσει την τελικη τιμη. Απλα θελει εγκριση απο την αρμόδια διευθυνση που γινεται αμεσα. Μεταφορικα επισης γελοια σε τετοιες ποσοτητες. Και δεν ξερω το Π να παραγγέλνει 2 καρτες.

 

Στα λοιπα εξοδα δεν ξερω που αναφερεσε αλλα αν υπολογίζεις μεσα και τον φορο διακοπών/αγορων πολυτελειας τους καταστηματαρχη, ισως να ανεβαζει πολυ την τιμη εχεις δικιο. Και πως γινεται το μαγαζακι να πουλαει 300 και το Π 70 πιο πανω, με τοσες εκπτωσεις λογο ογκου αγορών που εχει; Μηπως το Π θελει να αρμεξει τον αδαη ή εχει τοσο overhead το καημενο οεο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος narta έγραψε:

To MSRP ειναι η ενδεικτικη τιμη πώλησης στον καταναλωτη χωρίς φόρους συμπεριλαμανομενου του μεσου κέρδους της αγοράς που απευθυνεται το προϊον. Αλλα τα ειπες ολα για την ελληνικη επιχειρηματικοτητα στο bold. Αρπαχτη yolo!

 

To εμβασμα απο 100 εως 100.000 ευρω ειναι ελαχιστο για να επιρεάσει την τελικη τιμη. Απλα θελει εγκριση απο την αρμόδια διευθυνση που γινεται αμεσα. Μεταφορικα επισης γελοια σε τετοιες ποσοτητες. Και δεν ξερω το Π να παραγγέλνει 2 καρτες.

 

Στα λοιπα εξοδα δεν ξερω που αναφερεσε αλλα αν υπολογίζεις μεσα και τον φορο διακοπών/αγορων πολυτελειας τους καταστηματαρχη, ισως να ανεβαζει πολυ την τιμη εχεις δικιο. Και πως γινεται το μαγαζακι να πουλαει 300 και το Π 70 πιο πανω, με τοσες εκπτωσεις λογο ογκου αγορών που εχει; Μηπως το Π θελει να αρμεξει τον αδαη ή εχει τοσο overhead το καημενο οεο;

Συγνώμη αλλά το θέμα μας είναι το Πλαίσιο και πόσο πουλάει που στο κάτω κάτω είναι δικαίωμα του ή ότι και καλά η κάρτα πρέπει να έχει στην Ελλάδα 280€ ? Εκτός του Πλαισίου που έχει την δική του πολιτική πιστεύω ότι κανένα κατάστημα δεν μπορεί να τη δώσει στα 280€ και να έχει και κέρδος.

Για ένα μικρό μαγαζί που κάνει λίγες εισαγωγές πίστεψε με τα 18 € έξοδα εμβάσματος + τα μεταφορικά είναι παράγοντας.  Ότι το Πλαίσιο θα μπορούσε να την πουλήσει κοντά στα 280€ ΝΑΙ θα μπορούσε ΑΛΛΑ γιατί να το κάνει αφού στο τέλος θα της πουλήσει και θα βγάλει το κέρδος που θέλει.  Τα υπόλοιπα μαγαζιά ΟΧΙ δεν μπορούν να πουλήσουν στα 280€ με βιώσιμο κέρδος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος qwerty έγραψε:

Λείπουν 100 € από την τιμή του Πλαισίου που αποδεδειγμένα είναι από τα ακριβά μαγαζιά. Η δικιά μου ερώτηση είναι πόσο εφικτή και ρεαλιστική είναι η τιμή των 280€ που θέλουν κάποιοι να πουληθεί στην Ελλάδα όταν η τιμή χονδρικής είναι 224€ ?

Για 19 δεν τίθεται  θεμα απο σκρουτζ  299 σε σχεση με τοTS . ΥΠΑΡΚΤΗ  ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΤΉ .Το πλαισιο γα@@ε......αποδεδειγμενα μαζι με κατι αλλα.....

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

Για 19 δεν τίθεται  θεμα απο σκρουτζ  299  . ΥΠΑΡΚΤΗ  ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΤΉ .265 εξω +μετφορικα μουπες σουπα κανα 20μας κανει 285.Λογικο το15 .Το πλαισιο γα@@ε......αποδεδειγμενα μαζι με κατι αλλα.....μην κολας στο 280 τουTS αλλα στα 370 του πλαισιου.

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.