Jump to content



RX και ΤΙΜΕΣ ΕΛΛΑΔΑ , Δεν αγοράζουμε άνω των 280 ευρώ την rx 480


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σε επαρχιακή πόλη που μένω οι περισσότεροι πάνε Θεσσαλονίκη και ψωνίζουν απο τις μεγαλύτερες αλυσίδες και πολυκαταστήματα. Και όταν τους ρωτάς, μα θα έπαιρνες αυτήν την 50άρα που πείρες 200 ευρώ φθηνότερα απο skroutz ή γιατί δεν την πείρες απο τον δικό μας τον Μήτσο απο την πλατεία ίδια τιμή την είχε κτλπ η κλασική απάντηση ειναι πως "αυτοί πουλάνε κινέζικα, ελλατωματικά και 2ης διαλογής"... Το γουστάρει ο άλλος να δίνει το 100αρικο παραπάνω νιώθει καλύτερα ψυχολογικά πως το λένε... αν είναι φθηνό του μπαίνουν αμφιβολίες.. το Πλαίσιο έχει επενδύσει στην ψυχολογία του πελάτη.. όσο παρανοικό και αν σας ακούγεται αν αύριο κατέβαζε τις τιμές κατά 20% στα πάντα θα του μειωνόταν και η πελατεία σε βάθος χρόνου γιατί θα έδινε την εντύπωση οτι μείωσε την ποιότητα για να κατεβάσει τις τιμές (η κλασική ατάκα θα ήταν: "Πάει χάλασε και το Πλαίσιο"), ένω τώρα έχει ήδη μειωμένη ποιότητα (βλ. turbo-x) αλλα υψηλές τιμές  που μαγικά ανεβάζουν την ποιότητα στα μάτια του πελάτη με την βοήθεια της διαφήμισης και της "μούρης" που πουλάει σαν κατάστημα.  Μιλάμε για την πλειοψηφία τώρα έτσι? όχι για μας τους 10 που είμαστε σε αυτό το topic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος HellhammeR έγραψε:

Σε επαρχιακή πόλη που μένω οι περισσότεροι πάνε Θεσσαλονίκη και ψωνίζουν απο τις μεγαλύτερες αλυσίδες και πολυκαταστήματα. Και όταν τους ρωτάς, μα θα έπαιρνες αυτήν την 50άρα που πείρες 200 ευρώ φθηνότερα απο skroutz ή γιατί δεν την πείρες απο τον δικό μας τον Μήτσο απο την πλατεία ίδια τιμή την είχε κτλπ η κλασική απάντηση ειναι πως "αυτοί πουλάνε κινέζικα, ελλατωματικά και 2ης διαλογής"... Το γουστάρει ο άλλος να δίνει το 100αρικο παραπάνω νιώθει καλύτερα ψυχολογικά πως το λένε... αν είναι φθηνό του μπαίνουν αμφιβολίες.. το Πλαίσιο έχει επενδύσει στην ψυχολογία του πελάτη.. όσο παρανοικό και αν σας ακούγεται αν αύριο κατέβαζε τις τιμές κατά 20% στα πάντα θα του μειωνόταν και η πελατεία σε βάθος χρόνου γιατί θα έδινε την εντύπωση οτι μείωσε την ποιότητα για να κατεβάσει τις τιμές (η κλασική ατάκα θα ήταν: "Πάει χάλασε και το Πλαίσιο"), ένω τώρα έχει ήδη μειωμένη ποιότητα (βλ. turbo-x) αλλα υψηλές τιμές  που μαγικά ανεβάζουν την ποιότητα στα μάτια του πελάτη με την βοήθεια της διαφήμισης και της "μούρης" που πουλάει σαν κατάστημα.  Μιλάμε για την πλειοψηφία τώρα έτσι? όχι για μας τους 10 που είμαστε σε αυτό το topic.

 

καλά τα λές αλλά για να σε διορθώσω λίγο οταν μιλάμε για turbo x μιλάμε για τον πάτο της ποιότητας όχι απλά "μειωμένη ποιότητα" 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, loop said:

2.Διαβάζω τον άλλο δεν με ενδιαφέρει, να κλείσουν, να συνεταιριστουν, να κάνουν, μάλιστα καλεί άπαντες σε "χρηστή διαχείρηση" όσους ασχολούνται με ελεύθερο επάγγελμα, ΘΑ πρέπει να σε ρωτήσω σε ποιά χωρα ζείς? ή μήπως προσγειώθηκες με ιπτάμενο δίσκο απαχθείς απο εξωγηίνους? 
σοβαρά τώρα που κουράζεσαι και να ακούς κι όλας, είτε ζείς στο εξωτερικό οπότε βλέπεις στην tv κατευθυνόμενους δημοσιογράφους οπότε οι απόψεις σου είναι αποτέλεσμα brain wash, ή έισαι βολεμένος κάπου και κρίνεις όλους έχοντας άποψη επι παντός, η πληρώνει τον κώλο σου ο μπαμπάς οπότε σαν φοιτητής ή μαθητής εκτός παραγωγικής διαδικασίας οι απόψεις σου είναι obsolete.
Mάθε πάντως πως 4 άτομα στην παρέα μου κοντά στα 40 όλοι με πτυχία και μεταπτυχιακά όσοι δουλεύουμε (κάνοντας άσχετες με το αντικείμενο εργασίες)δεν ήμασταν άχρηστοι απλώς δεν είχαμε όλοι κάποιο μπαμπα ή θείο σε κλαδική, και προσωπικά εγω κλάρες και στολή δεν θα φορούσα ποτέ γιατί μου προκαλούν αηδία αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Υ.Γ. Εύχομαι να απευθύνθηκα σε άπειρους πιτσιρικάδες έτσι ώστε η όποια ανοησία γράφτηκε να ήταν προιόν απειρίας, γιατί αν απευθύνθηκα σε ενήλικους που ψηφίζουν, τότε αυτός είναι ο λόγος που δε υπάρχει σωτηρία για αυτή τη κωλοχώρα 

Αυτο ηταν δικο μου

40 παρα αρκετα, προϊσταμενος τμήματος προμηθειων εταιρίας τζιρου μερικων εκατ. ευρω ετησιώς. Επειδη ξερω πως γίνονται οι προμήθειες και πως εγω μπορώ να δώσω στον πωλητη μου να παρουσιάσει οτι "δεν βγαινω μαναμ' δωσε κατι παραπανω", καλο θα ηταν να αφησεις τους ωραιούς βολεμενους κώλους των φοιτητων και λοιπων ανθρώπων και να μιλησεις με επιχειρηματα και οχι θεωρίες του βολεμενου αποτετοιου.

Οσο για το τι εμαθα απο το σχόλιο σου, ειναι οτι δεν ειχες θειο, μπαρμπα, μπαμπα, κατι για κλαρες στολισμένες με Absolut βοτκα. Obsolete εστω, δεν την εχω πιει και δεν ξερω. 

Οσο για την κωλοχώρα θα συμφωνησω. Οσο το επειχηρειν ειναι συνώνημο του "οσα αρπαξει ο αποτετοιος μας" δεν υπάρχει σωτηρια.

 

7 hours ago, qwerty said:

Χωρίς ίχνος εμπάθειας για όσους αφορίζουν τόσο εύκολα τους κακούς "μαγαζάτορες" στο τέλος μην ξεχάσετε να ζητήσετε από την Γερμανία - Αγγλία κλπ να σας καλύψουν την σύνταξη σας, το επίδομα ανεργίας σας, καθώς και την υγεία σας. Ευχαριστώ.

 

Δεν νομιζω να ειναι καλυμενα αυτα αυτα απο τους μαγαζατορες/ελευθερους επαγγελματιες που μεχρι προσφατα ολοι δήλωναν <10.000€ εισοδημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα καλυμενα ηταν μεχρι που τα επαιξαν στο χρηματιστηριο και εγινε χαμος. 

Εχεις στοιχεια να αποδειξεις οτι ολοι δηλωνουν 10000 εισοδημα? η λες οτι ακουσες στην τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fatalara said:

Μια χαρα καλυμενα ηταν μεχρι που τα επαιξαν στο χρηματιστηριο και εγινε χαμος. 

Εχεις στοιχεια να αποδειξεις οτι ολοι δηλωνουν 10000 εισοδημα? η λες οτι ακουσες στην τηλεοραση?

καλά τώρα και συ κουλάρετε λίγο δεν είμαστε 15χρόνα για να μιλάτε έτσι... όλοι έχουμε 10-15 ελ. επ. στον κύκλο μας και ξέρουμε πόσοι απ' αυτούς δηλώνουν πολύ μικρότερα ποσά, εσύ μπορεί νασαι τιμιότατος αλλά μην μας τρελαίνεται με τον κοινωνικό αυτοματισμό και πάτε να βγάλετε την πλειοψηφία των ελ.επ. λάδι.

 

Άντε μην τρελαθούμε τελείως, ο μόνιμος μαλάκας αυτής της χώρας είναι ΠΑΝΤΑ ο ιδ. υπάλληλος και μερικοί τίμιοι ελεύθεροι επαγγελματίες. Αλλά όχι η πλειοψηφία. Δεν ζούμε σε γυάλα μην μας τρελαίνεται.

 

εδώ ο άλλος από πάνω έγραψε "μποικοτάζ κάνει ο καθένας μόνος του"... διαστρεβλώνουμε και το νόημα τον λέξεων τώρα.

 

Και τέλος πάντων το νόημα του ποστ έχει ξεφύγει τελείως. Έχετε πλακώσει οι μαγαζάτορες και τοχετε κάνει VS.

Ας καθαρίσει κάποιος mod το τόπικ απ' την επίθεση των μαγαζατόρων και ας μείνει μόνο το ποστ του παιδιού για το μποικοτάζ και όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι για το που μπορεί να βρει φτηνή 480 από εξωτερικό ή Ελλάδα, ξέρω γω. Γιατί τα υπόλοιπα για το αν "βγαίνετε" ή όχι είναι άσχετα.

Έγινε επεξεργασία από kavadias
ορθογραφικά
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος kavadias έγραψε:

καλά τώρα και συ κουλάρετε λίγο δεν είμαστε 15χρόνα για να μιλάτε έτσι... όλοι έχουμε 10-15 ελ. επ. στον κύκλο μας και ξέρουμε πόσοι απ' αυτούς δηλώνουν πολύ μικρότερα ποσά, εσύ μπορεί νασαι τιμιότατος αλλά μην μας τρελαίνεται με τον κοινωνικό αυτοματισμό και πάτε να βγάλετε την πλειοψηφία των ελ.επ. λάδι.

 

Άντε μην τρελαθούμε τελείως, ο μόνιμος μαλάκας αυτής της χώρας είναι ΠΑΝΤΑ ο ιδ. υπάλληλος και μερικοί τίμιοι ελεύθεροι επαγγελματίες. Αλλά όχι η πλειοψηφία. Δεν ζούμε σε γυάλα μην μας τρελαίνεται.

 

εδώ ο άλλος από πάνω έγραψε "μποικοτάζ κάνει ο καθένας μόνος του"... διαστρεβλώνουμε και το νόημα τον λέξεων τώρα.

 

Και τέλος πάντων το νόημα του ποστ έχει ξεφύγει τελείως. Έχετε πλακώσει οι μαγαζάτορες και τοχετε κάνει VS.

Ας καθαρίσει κάποιος mod το τόπικ απ' την επίθεση των μαγαζατόρων και ας μείνει μόνο το ποστ του παιδιού για το μποικοτάζ και όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι για το που μπορεί να βρει φτηνή 480 από εξωτερικό ή Ελλάδα, ξέρω γω. Γιατί τα υπόλοιπα για το αν "βγαίνετε" ή όχι είναι άσχετα.

Το θεμα δεν ειναι αν βγαινουμε η οχι.

Ειναι οτι βγαινει καποιος που δεν εχει ιδεα και λεει να μην αγορασει κανενας κατι πανω απο τα 280 ευρω. Και σε ρωταω εχει καποια σχεση και ξερει σε ποια τιμη αγοραζει ο εμπορος αυτην την καρτα? Ο qwerty που εχει μαγαζι και εγω σε φιλικο μαγαζι η καρτα παιζει απο 225-230 και σου λεω λοιπον οτι τελικη τιμη με κερδος 5% και 24% φπα ειναι 290-310.

Το 280 απο που προκυπτει? Αλλο να βγει να πει κοιταξτε τους καραγκιοζηδες στο πλαισιο και αλλο να πει αυτο το πραγμα και να ακολουθησει αυτο που ακολουθησε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fatalara said:

Το θεμα δεν ειναι αν βγαινουμε η οχι.

Ειναι οτι βγαινει καποιος που δεν εχει ιδεα και λεει να μην αγορασει κανενας κατι πανω απο τα 280 ευρω. Και σε ρωταω εχει καποια σχεση και ξερει σε ποια τιμη αγοραζει ο εμπορος αυτην την καρτα? Ο qwerty που εχει μαγαζι και εγω σε φιλικο μαγαζι η καρτα παιζει απο 225-230 και σου λεω λοιπον οτι τελικη τιμη με κερδος 5% και 24% φπα ειναι 290-310.

Το 280 απο που προκυπτει? Αλλο να βγει να πει κοιταξτε τους καραγκιοζηδες στο πλαισιο και αλλο να πει αυτο το πραγμα και να ακολουθησει αυτο που ακολουθησε.

Ωχου τώρα κολλάμε στο 280;;; Έτσι το έβαλε... υποθέτω λίγο παραπάνω απο ευρώπη για τα μεταφορικά και την διαφορά στο ΦΠΑ. Τι 280 τι 290.... αμελητέο σε σύγκριση με το 359 που είναι και η ουσία του thread.  Πραγματικά έχει κουράσει το thread και έχει γίνει serial off topic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το γαμ**** , κανεις δεν ειπε οτι δεν υπαρχουν τιμιοι  . Απλα το αρθρο λεει οτι ειναι ΞΕΦΤΥΛΑ τα 350ε στο πλαισιο που πως τους αξιζει να μεινουν στον δρομο . Μεσα στο διαστημα αυτο μια χαρα βγηκαν τα μαγαζακια στο σκρουτζ με 300ε ..... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινησε η συζητηση ειχε 370 στο πλαισιο και 299 στο σκρουτζ. Δεν νομιζω οτι τσακωνόμαστε για τα 19 ευρο.Και φυσικα οσο και αν προσπαθούν καποιοι το άσπρο δεν γινεται μαυρο.Εκτός αν νομιζουν οτι ζουμε στον πλανητη  Αρη

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος devaggos έγραψε:

Ωχου τώρα κολλάμε στο 280;;; Έτσι το έβαλε... υποθέτω λίγο παραπάνω απο ευρώπη για τα μεταφορικά και την διαφορά στο ΦΠΑ. Τι 280 τι 290.... αμελητέο σε σύγκριση με το 359 που είναι και η ουσία του thread.  Πραγματικά έχει κουράσει το thread και έχει γίνει serial off topic.

Μα σας λεμε οτι η καρτα θα εχει 300 ευρω εδω και τρεις σελιδες και εσεις επιμενετε οτι ειμαστε λαμογια και τωρα σας αρεσει, σας λεω στην nvidia 1080 η διαφορα ειναι 90 ευρω σε σχεση με εξω και δεν εινα θεμα λαμογιου, παλι τα ιδια.

Βρηκατε τωρα το πλαισιο να βγαλετε συμπερασμα για τις τιμες και δεν ακουτε τι σας λεμε οι υπολοιποι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fatalara said:

Μα σας λεμε οτι η καρτα θα εχει 300 ευρω εδω και τρεις σελιδες και εσεις επιμενετε οτι ειμαστε λαμογια και τωρα σας αρεσει, σας λεω στην nvidia 1080 η διαφορα ειναι 90 ευρω σε σχεση με εξω και δεν εινα θεμα λαμογιου, παλι τα ιδια.

Βρηκατε τωρα το πλαισιο να βγαλετε συμπερασμα για τις τιμες και δεν ακουτε τι σας λεμε οι υπολοιποι.

Όταν απαντάς σε εμένα, παρακαλώ πολύ να απευθύνεσαι σε εμένα. Δεν ξέρω ποιοί είστε εσείς, ποιοί είμαστε εμείς και επίσης δεν ήξερα ότι ανήκω σε κάποιους. Αποκεί και πέρα μιας και ξέρεις που "ανήκει" ο καθένας γιατί μέχρι πρότινος νόμιζα ότι ο καθένας μίλαγε για τον εαυτό του και εξέφραζε την άποψη του, ας πάμε παρακάτω. Ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματα του και αν πιστευεις ότι μετά από όλα αυτά που έχουν ειπωθεί ότι το "συμπέρασμα" είναι ότι τα 300 ειναι η νορμάλ τιμή και όχι τα 359, χαίρω πολύ χαιρόπουλος. Το thread από το 1ο ποστ κράζει το Π για την εξευτελεστική τιμή που έχει θέσει καθώς και όλους τους υπόλοιπους που το ακολούθησαν/ακολουθούν. Η ουσία του thread ήταν το πόσο λάθος είναι τα 359 και όχι τα 280 που έθεσε ο TP. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ. Προφανώς ακόμα και από έξω αν πάρεις με τα 269 με +30 ευρώ μεταφορικά σου έρχεται 299. Απλή λογική είναι. Οπότε ακόμα και τα 300 οριακά σε συμφέρει σαν καταναλωτής να παραγγείλεις από Ελλάδα.

ps. καλό είναι να μην κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους, είναι προσβλητικό και άσχημο σε μία συζήτηση και δεν εννοώ να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας αλλά ο καθένας φέρει ευθύνη για αυτά που γράφει και μόνο και δεν είμαστε όλοι σε ένα τσουβάλι ούτε είναι σωστό να μας βάζει κάποιος άλλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

Όταν απαντάς σε εμένα, παρακαλώ πολύ να απευθύνεσαι σε εμένα. Δεν ξέρω ποιοί είστε εσείς, ποιοί είμαστε εμείς και επίσης δεν ήξερα ότι ανήκω σε κάποιους. Αποκεί και πέρα μιας και ξέρεις που "ανήκει" ο καθένας γιατί μέχρι πρότινος νόμιζα ότι ο καθένας μίλαγε για τον εαυτό του και εξέφραζε την άποψη του, ας πάμε παρακάτω. Ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματα του και αν πιστευεις ότι μετά από όλα αυτά που έχουν ειπωθεί ότι το "συμπέρασμα" είναι ότι τα 300 ειναι η νορμάλ τιμή και όχι τα 359, χαίρω πολύ χαιρόπουλος. Το thread από το 1ο ποστ κράζει το Π για την εξευτελεστική τιμή που έχει θέσει καθώς και όλους τους υπόλοιπους που το ακολούθησαν/ακολουθούν. Η ουσία του thread ήταν το πόσο λάθος είναι τα 359 και όχι τα 280 που έθεσε ο TP. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ. Προφανώς ακόμα και από έξω αν πάρεις με τα 269 με +30 ευρώ μεταφορικά σου έρχεται 299. Απλή λογική είναι. Οπότε ακόμα και τα 300 οριακά σε συμφέρει σαν καταναλωτής να παραγγείλεις από Ελλάδα.

ps. καλό είναι να μην κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους, είναι προσβλητικό και άσχημο σε μία συζήτηση και δεν εννοώ να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας αλλά ο καθένας φέρει ευθύνη για αυτά που γράφει και μόνο και δεν είμαστε όλοι σε ένα τσουβάλι ούτε είναι σωστό να μας βάζει κάποιος άλλος.

Σε εσενα απευθυνομαι και σε ολους τους αλλους που τους φαινοταν περιεργη τιμη των 300 ευρω και αρχισαν τα λαμογια και τα μαυρα και τα σχετικα, διαβασε το θεμα ολο να δεις. Στην πρωτη μου απαντηση ειπα ξεκαθαρα ποια θα ηταν η τιμη μεχρι και το πως βγαινει καποιοι ενοχληθηκαν και συνεχισαν την επιθεση και μαλιστα προς ολους οχι μονο στο πλαισιο. Αφου σας φαινεται οκ η τιμη των 300 ευρω γιατι συνεχιστηκε η ολη κατασταση;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fatalara said:

Σε εσενα απευθυνομαι και σε ολους τους αλλους που τους φαινοταν περιεργη τιμη των 300 ευρω και αρχισαν τα λαμογια και τα μαυρα και τα σχετικα, διαβασε το θεμα ολο να δεις. Στην πρωτη μου απαντηση ειπα ξεκαθαρα ποια θα ηταν η τιμη μεχρι και το πως βγαινει καποιοι ενοχληθηκαν και συνεχισαν την επιθεση και μαλιστα προς ολους οχι μονο στο πλαισιο. Αφου σας φαινεται οκ η τιμη των 300 ευρω γιατι συνεχιστηκε η ολη κατασταση;

Εγώ δεν συνέχισα τίποτα και ούτε πρόκειται να συνεχίσω. Ας ξεχάσουμε το 280 και ας πούμε ότι πάνω απο 300 ευρώ η κάρτα απο μόνη της δεν αξίζει για παραπάνω λεφτά όπως και να το κάνουμε. Εγώ πάντως από το thread είδα κάποιους να προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι τα 359 είναι λογική τιμή γιατί "δεν βγαίνει το μαγαζί", "είναι πολλά τα έξοδα και οι φόροι" κλπ. κλπ. Καλή συνέχεια εύχομαι και ας κάνεις ο καθένας ότι νομίζει.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, devaggos said:

Εγ Εγώ πάντως από το thread είδα κάποιους να προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι τα 359 είναι λογική τιμή γιατί "δεν βγαίνει το μαγαζί", "είναι πολλά τα έξοδα και οι φόροι" κλπ. κλπ. 

 

 To αυτό

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2016 at 7:09 PM, kavadias said:

εδώ ο άλλος από πάνω έγραψε "μποικοτάζ κάνει ο καθένας μόνος του"... διαστρεβλώνουμε και το νόημα τον λέξεων τώρα.

Ναι, αν δεν υπάρχει καρτέλ, απλά δεν αγοράζεις από τον ακριβό και τελείωσε η υπόθεση. Αν υπάρχει μάλλον θα πρέπει να το αναζητήσετε στους χονδρέμπορους για την Ευρώπη ή στην ίδια την AMD/nvidia. Πάντως, απ'ότι βλέπω, μια χαρά την πουλάει, την κλειδωμένη 1070 SC η ΕΒΓΑ στα 500€. Να ακούσω σχόλια.

Σχετικά με τα μαγαζιά που πουλάνε τέτοια είδη, πώς γίνεται να μην κόψεις απόδειξη; Η εγγύηση από τί θα καλύπτεται; Πρέπει να φαίνεται το είδος που πούλησες και η τιμή. Άλλο αν ο μαγαζάτορας παραλαμβάνει το προϊόν. Αυτός που το ελέγχει και το αντικαθιστά είναι ο κατασκευαστής.

 

@tavliban

Σχετικά με τους συνεταιρισμούς. Σκοπός τους είναι να πετύχουν μια καλή χονδρική τιμή για όλους, πράγμα στο οποίο είναι λογικό να συμφωνήσουν πολλοί. Για την πώληση στον τελικό καταναλωτή συμπαιγνίες είναι σχεδόν αδύνατο να υπάρξουν σε αγορά με τόσους πολλούς λιανοπωλητές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.